Jak to działa
5.0 2 826 0
12.08.2020

Czy warto czekać - Cyberpunk 2077?

Każdy kto miał do czynienia z grami, musiał słyszeć o Cyberpunku, nikomu nie trzeba przedstawiać tego tytułu. Jest to jeden z najbardziej górnolotnych projektów CD Projekt Red od czasów Wiedźmina 3. Pierwsze zapowiedzi Cyberpunka 2077 miały miejsce już w roku 2012 roku, kiedy ukazał się zwiastun ukazujący nazwę tytułu. Rok później doczekaliśmy się prawdziwego już trailera gry, który ma grubo ponad 18 mln wyświetleń. Stworzył się ogromny hype na tą grę, jednak CD Projekt Red jest znany z długiego czasu tworzenia, co owocuje natomiast ich świetną jakością, która jest znana już na całym świecie. Aktualnie mija 7 lat od traileru, i jeszcze gry nie ma. Data jej premiery została oficjalnie zapowiedziana na 19 listopada 2020 roku. Premiera gry była przesuwana już dwa razy, co spotkało się z oczywistym rozczarowaniem fanów. Pierwszy raz planowano wydać grę w kwietniu tego roku, jednak deweloperzy stwierdzili że nie chcą dawać niedopracowanego produktu w ręce graczy.

Wtedy przesunięto premierę na 17 września. Ten ruch wzbudził spory niepokój, zadawano pytania co poszło nie tak, i czemu dowiedzieliśmy się o tym tak późno. Spekuluje się że przesunięcie mogło być ruchem marketingowym, ze względu na inne mocne tytuły które w tamtym okresie miały zostać wydane. Cyberpunk jest oczkiem w głowie dla CD Projekt Red, więc chcieli zdobyć jak największy rozgłos. Jednak prawda jest taka że tytuł polskiego studia sam się obroni, inne gry nie mają żadnego znaczenia, premiera tej gry to globalne wydarzenie na które czeka ogromna ilość ludzi. Największym problemem gry jest jej słaba optymalizacja, to na nią producenci przeznaczają bardzo dużo czasu. Cyberpunk wyjdzie w dosyć nieszczęsnym dla siebie czasie, kiedy nowa generacja konsol wychodzi na światło dzienne. Gra musi spełniać oczekiwania na nowej generacji, ale również musi być sprawna na starszych konsolach, jest to nie lada wyzwanie dla zespołu twórców.

Po jakimś czasie wyjście gry przesunięto ponownie, tym razem na 19 listopada 2020. Miejmy tylko nadzieję, że to już ostateczny termin, chyba CD Projekt Red nie chciałby zaliczyć trzeciej wpadki pod tym samym tytułem. Aktualnie twórcy mówią o tym, że nie są zadowoleni z walki wręcz, i na tym się skupiają. Deklarują również że gra jest w pełni grywalna od początku do końca, ale skupiają się oni na detalach. Po tylu latach od pierwszego trailera i dwóch przesunięciach premiery na twórcach ciąży ogromna presja. Jak zareagują gracze jeśli dostaną coś, co im się nie spodoba? Cyberpunk 2077 na pewno nie będzie złą grą, w to nie wątpię, ale czy będzie grą bardzo dobrą? Moim zdaniem czas, jaki został na nią przeznaczony, musi przełożyć się na jakość. CD Projekt Red ma zaufanie od graczy Wiedźmina 3, którzy doskonale wiedzą na co ich stać. Jednak niewiele zostało już czasu, jak i cierpliwości, więc twórcy muszą zacisnąć pasa i dokończyć grę do 19 listopada.

Co odwlecze, to nie uciecze!

5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Team Fortress 2 Waluta w Team Fortress 2

Poradnik 1NFORM4TYK
2

CSGO Prime (B2P) FaZe Clan - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
3

Forge of Empires Forge of Empires - Buduj, badaj i podbijaj

Recenzja Arthian
4

Margonem Questy Gwiazdkowe 2017

Poradnik trzcinka
5

Honkai Impact recenzja gry Honkai Impact 3rd

Recenzja antylopagnu
6

League of Legends Jak działa Aatrox czyli przedstawienie postaci

Tutorial Alimak
7

Euro Truck Simulator 2 - Najlepsze mody z Warsztatu Steama (ETS2)

Poradnik Cyberadam
8

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć SC i fame?

Poradnik ishmael
9

Akinator Niezwykły telepata - Akinator!

Recenzja BartusioBananusio
10

Transformice Moce szamanów i ich zadanie

Poradnik KeryFi
Chat