Jak to działa
5.0 1 2703 0
12.12.2017

Don't Starve - Jak przetrwać zimę?

Zima jest jedną z pierwszych pór roku z którą mamy do czynienia w grze Don't Starve. Jest dość sporym wyzwaniem zarówno dla nowych jak i tych starszych graczy. Wielu z was pewnie zastanawia się, jak przetrwać podczas tego etapu gry? Co nas w tedy czeka? Oraz jak poradzić sobie z gigantem? Jest kilka ważnych czynności, które z pewnością pomogą wam przetrwać.
Około dwudziestego dnia naszej rozgrywki można zauważyć jak zmienia się otoczenie. Niektóre drzewa tracą swoje liście, z nieba zaczyna spadać śnieg, a cały klimat gry zmienia się diametralnie. Tą porą roku z morza wyskakują nowe moby, a dokładnie pingwiny. Są one nieagresywne, więc bez obaw można się do nich zbliżyć. Jednak lepiej ich nie zaczepiać, gdyż atakują grupowo. Zimą pojawia się jeszcze mors, a dokładnie MacTusk, który wyrusza w dzień na polowanie. Atakuje na dystans i jest dość szybki co utrudnia pokonanie go, lecz jest to bardzo opłacalne. Mamy 50% szans, że wypadnie z niego kieł morsa, z którego można stworzyć laskę przyspieszenia.
Podczas zimy nasza postać zaczyna powoli marznąć. Dlatego bardzo ważne jest, aby zdobyć dla niej jakieś ciepłe ubrania. Bawoli kapelusz oraz puchowa kamizelka najlepiej utrzymują ciepło, jednak nie są proste do zdobycia. Dlatego dla graczy, którzy nie są jeszcze wprawieni w walkę z większymi przeciwnikami polecam zimową czapkę, którą można wytworzyć jedynie z sierści bawołów i pajęczyny oraz przewiewną kamizelkę. Ważnym elementem jest również zrobienie kamienia grzewczego. Tylko pamiętajcie, aby zagrzać go najpierw przy ognisku!
Bardzo istotne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem zimy zebrać w miarę duży zapas jedzenia, gdyż w tym okresie nie rosną żadne plony. Oczywiście zawsze można jeszcze polować na króliki, które również spotykamy zimą.
Warto jest mieć zawsze przy sobie zapas materiałów potrzebnych do wytworzenia ogniska. Nawet z ubraniami powoi marzniemy. Prędzej czy później potrzebny nam będzie jakiś ogień.
Podczas zimy tak jak i innych pór roku odwiedzać nas będą groźne psy, jednak tym razem część z nich będzie zimowa. Po ich ugryzieniu nasza postać traci trochę ciepła, a z czasem zdarza się nawet, że groźny pies nas zamrozi i unieruchomi na kilka sekund.
Pamiętajcie, że pod koniec tej pory roku odwiedza nas pierwszy boss, a dokładnie Jeleniocyklop. Jest on o wiele silniejszy i wytrzymalszy od zwykłych mobów, dlatego pokonanie go nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jest kilka sposobów na zabicie giganta. Pierwszym i najczęściej stosowanym jest zaprowadzenie go do innych stworów takich jak bawoły, bądź też na bagna gdzie macki bez problemu go pokonają. Drugim sposobem jest zaś walka z nim samym. Warto w tedy zaopatrzyć się w lepszą broń, kilka zbroi oraz czego do leczenia. Ważne jest też aby postawić gdzieś niedaleko pola walki ognisko, gdyby przypadkiem naszej postaci zrobiło się zimno.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Paulina91

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Najlepsza strzelanka + historia Virtus.pro

Recenzja Saszeta123
2

Aion Co sądzę o grze - AION

Recenzja Soemix
3

MovieStarPlanet MSP Nwm COŚ FAJNEGO ROBIĘ NA MSP

Recenzja Im Na Yeon
4

Tc ghost recon future soldier. Czy warto zagrać?

Recenzja BLAZEJ1
5

Najlepsze gry na xbox one

Poradnik Duman1222
6

Star Stable Gra o koniach pełna przygód- doskonałe określenie!

Recenzja pupkacz
7

Roblox Recenzja gry BLOXBURG - Roblox

Recenzja LooLxD
8

Minecraft Minecraft poradnik część 1

Poradnik PanPillager
9

Momio Jak zacząć grać w Momio ?

Tutorial LooLxD
10

War Thunder Jakim krajem zacząć?-samoloty i statki

Poradnik Dercik90
Chat