Jak to działa
Przejdź do gry Perfect World International
Perfect World International
5.0 2 1285 0
28.06.2017

PWI - czyli najlepsza darmowa gra MMORPG!

Witajcie!

Dzisiaj porozmawiamy o Perfect World International. Na wstępie chciałem powiedzieć, że choć moja główna przygoda z tą grą opierała się na rozgrywce na serwerze Perfect World LMS (Jeśli ktoś jest zorientowany - zanim mnożnik EXPa zmienił się z x200 na x1000, czym admin całkowicie zepsuł grę). Zahaczyłem jednak na przynajmniej kilkanaście, czy też kilkadziesiąt godzin o Perfect World Europe oraz Perfect World International.

Zawsze wypowiadam się o Perfect Worldzie jako 'lepszym Metinie'. W Metina2 każdy grał i każdy z biegiem czasu zrozumiał jego niedoskonałości. Jednak PW, jeśli ktoś nie miał uprzedzeń do języka angielskiego w grach, spełniał wszystkie marzenia. Niesamowicie duży, otwarty świat, gotowy do eksploracji. Community otwartych ludzi. Bitwy graczy całymi klanami przez kilka godzin... To był właśnie Perfect World - perfekcyjny świat, gra idealna...
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Mimo upływu lat wciąż czasami wracam do Perfect Worlda. Niestety nie jest on już tym samym. Kiedyś pełne serwery powodowały przepych w każdym miejscu na mapie, czuło się, że lokacje żyją. Na LMS-ie, na którym grałem co tydzień organizowane były eventy - exp i drop podwajany był dwukrotnie, wszyscy zbierali się w okół głównego miasta pełnego zrespionych mobów z całego świata i expili godzinami!

Razem z bratem i jego znajomymi należeliśmy do klanu. Mieliśmy tereny około 1/3 świata. Każda zwycięska bitwa kończyła się przejęciem pewnego terytorium przez gildię i zdobyciem milionów coinsów. I to nie były małe sumy. Podzielone na kilkudziesięciu członków plemienia, co robił nasz szef, wciąż stwarzały wrażenie. Takich liczb nie zdobywaliśmy w dzień, czy dwa, a kilka tygodni normalnej gry.

Mówiąc o samej grze - do wyboru mamy masę klas. Część z nich dostosowana jest do jednej płci, lub zmodyfikowana zależnie od niej. System zmieniania wyglądu twarzy, czy budowy ciała postaci był na najwyższym poziomie. Edytować można było dosłownie każdy szczegół.
Odczucia rozwoju postaci były bardzo zauważalne. Często można było kupić lepsze itemy, ulepszyć statystyki czy też rozwijać skille! I to one były najlepsze w PW. W mieście mieliśmy konkretnych nauczycieli, którzy uczyli nas umiejętności za zdobywany razem z EXPem Spirit.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Perfect World gwarantował niesamowite wrażenia, wspomnienia, które wzbudzają uśmiech na twarzy do dziś. Ale czy warto w PW jeszcze grać? Osobiście uważam, że nie. I powiem to nie tylko o PW, ale też o Metinie 2, czy też innych darmowych MMORPG. Czasy ich popularności dawno minęły, powodując, że serwery wieją pustkami. Gry przemieniają się w projekty Pay To Win, żeby wyłudzić pieniądze z ostatnich graczy. Jedyną "aktywną" grą gatunku, jest już chyba tylko World of Warcraft. Comiesięczną subskrybcję kupuje już jednak mniej graczy niż w najlepszych czasach, a gra jakościowo nie robi już takiego "wow", jak te kilka, czy kilkanaście lat temu.

Jesteśmy świadkami śmierci naturalnej wielkich tytułów. Mam nadzieję, że w przyszłości ujrzę projekt, który udowodni, że MMORPG to nie wymarły gatunek, a wciąż wielka przyjemność dla graczy.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
2

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
3

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
4

Minecraft Ostatnio mało popularna gra - Minecraft

Recenzja mitrefo pro banan :D
5

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
6

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
7

Spellforce -> Gra mojego życia

Recenzja Quaresma
8

Jak oszczędzić na kupnie gier.

Poradnik Banankowiec2453
9

Średniowieczne gry #1 - Stronghold HD

Recenzja ArilsO
10

Drakensang Online Co nowego? - update 192

Recenzja Tomaszor
Discord