Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
5.0 1 2023 0
12.06.2017

Wybór postaci

W grach typu MOBA wybór nie jest jednorazowy. Wybieramy postać praktycznie co mecz. I nie dość ,że postaci jest w Docie wiele to mają one takżę wiele aspektów. Nie można grać jako Rubick i zabijać każdego creepa. To zadanie dla carry'rgo. Support powinien wspierać go np.: przez stawianie wardów, kontrole tłumu (CC). Jednak nie każda postać jest tak prosta jak Sven czy Crystal Maiden. Niektóre postacie mogą być tankami bądź nukerami zależnie od tego jak rozegramy. Można spokojnie bądź agresywnie. Jednak głupie ,by było uzależnianie tego wyboru tylko od naszych upodobań. "Przecież mamy już pełno tanków, po co więcej". Możemy sami sprawdzać nasze poprzednie wyniki z gry. Może nam to pomóc zoptymalizować naszą taktykę(screen niżej).
Jednak jak to zrobić nie wiedząc dużo o mechanice gry? Sama mechanika często przechodzi zmiany. Dla mnie osobiście największym szokiem było przeniesienie miejsc run z nagrodami. Teraz można inaczej rozegrać grę już przed jej rozpoczęciem, dając rune najbardziej wymagającym postacią, ponieważ to one rozegrają późną grę.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jak zatem rozegrać? Na początek brać proste postacie typu Sniper. Oczywiście ,że będzie się wyzywanym od idiotów i zmuszanym do odistalowania gry. Prosta postać dużo obrażeń, czy to już pewny sukces? Nie. Nawet team ze Sniper'em przegrywa. Wszystko zależy od tego kogo wyślemy na mid.
Carry- obrażenia. Ciężki do zatrzymania w końcowej fazie gry. Najlepiej dobijać przed nim creep'y za pomocą Q
Nuker- Duże obrażenia krótki czas. Głównie skille na atak.
Support- wspomaga drużynę za pomocą wardów, kuriera i dobijając creep'y (większość jest dystansowa). Większość to disabler'rzy więc łatwo powstrzymują ataki wroga. Prości do zabicia ,ale dobra drużyna nie zostawia ich samych ,a schronionych z tyłu ciężko podejść.
Jungler- potrafi walczyć w dżungli w początkowej fazie gry. Ciężki do zatrzymania, ponieważ główne co można zrobić to opuścić linie by go dopaść i zmniejszyć jego złoto.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Pozostałe role to tylko cechy tych z góry(z jednym wyjątkiem):
-Disabler osłabia przeciwnika ,głównie przez spowolnienia i wyciszenia
-Initiator to głównie carry(Sven) lub suport(Lion) ,który ma umiejętność pozwalającą skutecznie ogłuszyć wroga. Szczególnie przydatne przy przeciwnikach zadających duże obrażenie już przed zbliżeniem
-Durable czyli tank w prostym słowa znaczeniu-Dużo HP i ogromna odporność
-Escape potrafi szybko uciec z pola walki. Tutaj jest wyjątek ,ponieważ postacie te mogą być uznawane za osobne z powodu partyzanckiego stylu gry. Głownie Riki ,który jest dobrym "Roamerem". Potrafi nieźle atakować tyły wroga(zabijanie kuriera i uciekających przeciwników), a PD zdobywa będąc niewidzialnym w pobliżu walki. Jedyną wadą jest to ,że niewidzialność to jego główny as. Parę wardów i nie wie co się dzieje ,gdy nie ma support'a(albo suport nie wie jak grać).
-Pusher to najczęściej także Jungler(Mało wyjątków). Potrafi szybko niszczyć wieże rozszerzając wolne terytorium na ,którym wróg nie ma już zbytniej przewagi. Potrafi głównie albo pomijać pancerz wież albo zdobywać kontrolowalne minonki ,które odwalą za niego całą robotę.
Kiedy następnym razem będziesz grał/grała weź te czynniki gry pod uwagę wybierając postać
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Crossout WoT dla niespokojnych

Recenzja mb_bananki
2

Jak urozmaicić rozgrywkę w The Sims

Poradnik Tekka
3

Metin2 Metin2 - GRA DLA FANÓW GRINDOWANIA.

Recenzja Mesashii
4

Czy FunZone się opłaca?

Recenzja piotrusinio
5

Aion Aion - opis, wady i zalety klas (cz 1)

Tutorial Pr-
6

Margonem Moja przygoda w Margonem

Recenzja Flughe
7

Vikings: War of Clans Vikings: War of clans - przyjemna strategia

Recenzja Kalamondin
8

World of Tanks Churchill I - Brytyjski rewolwerowiec

Recenzja HansOmen
9

Agar io Agar.io - najpopularniejsza gra ".io"

Recenzja Montezuma0987
10

8 Ball Master Magiczna Przepowiednia: Recenzja 8 Ball Master

Recenzja Noelle001
Chat