Jak to działa

DOTA 2

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis DOTA 2

DotA 2 (Defence of the Ancients) to kontynuacjia popularnego moda do gry Warcraft III stworzonej przez studio Valve. W tej grze typu MOBA staniesz po jednej ze stron konfliktu, które walczą ze sobą o dominację na polach chwały.

Zdobywaj doświadczenie i złoto podczas meczu, aby móc wymieniać je potem na cenne przedmioty, które sprawią, że Twój bohater będzie siał postrach wśród przeciwników. Napieraj, współpracuj z drużyną i osiągajcie postawione przez grę cele, a na koniec zostanie przed Wami jedno, proste zadanie – zniszczyć bazę wroga.

Wybierz jedną z kilkudziesięciu dostępnych postaci, z których każda posiada zestaw oryginalnych umiejętności dopasowanych do preferowanego przez Ciebie stylu gry. Jeśli mechanika DotA 2 jest Ci obca, pozwól, że podzielimy się dobrymi wiadomościami – w kontynuacji MOBA, które podbiło serca graczy na całym świecie i przyczyniło się do ogromnej monetaryzacji e-sportu wprowadzono inteligentny system matchmakingu, który dobiera graczy w oparciu na ich doświadczenie i obecną rangę w systemie ligowym. Zanim jednak staniesz w szranki z innymi graczami, warto żebyś przyswoił sobie kilka pozarankingowych potyczek treningowych, w których zamiast innych zawodników zmierzysz się ze sztuczną inteligencją, czyli tak zwanymi botami.

Gra wykorzystuje silnik Source, który również niesie za sobą kilka niezwykle istotnych udoskonaleń, takich jak poprawiony wygląd tkanin i zaawansowane oświetlenie, także unikalne, charakterystyczne dla każdej postaci animacje, co znacząco wpływa na jakość rozgrywki.

Jeśli szukasz aktywnej społeczności, która wzajemnie się wspiera, nie mogłeś trafić lepiej, bowiem w DotA 2 został wprowadzony system mentoringu, dzięki któremu bardziej doświadczeni gracze mogą dzielić się swoim doświadczeniem z nowicjuszami, a przy okazji sugerować sprawdzone strategie dla poszczególnych rozgrywek lub postaci.

Gra jest całkowicie darmowa, a wszelkie mikropłatności wprowadzają jedynie zmiany kosmetyczne.

pełny opis gry
Screeny
DOTA 2 screenshot1 DOTA 2 screenshot2 DOTA 2 screenshot3 DOTA 2 screenshot4 DOTA 2 screenshot5 DOTA 2 screenshot6 DOTA 2 screenshot7 DOTA 2 screenshot8 DOTA 2 screenshot9 DOTA 2 screenshot10
Video

DOTA 2 wymagania

 • Windows 7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
 • 4 GB
 • GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • 15 GB
 • 1 Mb/s
Podobne gry
Chat