Jak to działa
5.0 2 1440 0
18.08.2017

Enemy Front - Gra o powstaniu warszawskim z dużym, niestety dość zmarnowanym potencjałem

Enemy Front jest grą typu FPS, stworzoną przez polski i brytyjski oddział studia CI Games, które jest odpowiedzialne między innymi za serię gier Sniper Ghost Warrior, została wydana 10 czerwca 2014 roku. Gra została stworzona na silniku Cry Engine 3, jednak nie wygląda tak ładnie jak inne tytuły stworzone na tym samym silniku. Gra (jak jest napisane powyżej w tytule) traktuje o powstaniu warszawskim, niestety nie tylko o nim.
W grze wcielamy się w amerykańskiego korespondenta wojennego, który miał za zadanie relacjonować wydarzenia z Europy, w czasie II wojny światowej, jednak gdy zobaczył co nazistowski terror postanowił przyłączyć się do ruchu oporu.
Zaczynamy w warszawie, bronimy barykady, później ratujemy księdza i wysadzamy niemiecki skład broni, następnie odbijamy kościół, i co? Główny bohater zaczyna opowiadać swoje wspomnienia, o tym jak był we Francji, więc przenosimy się do Francji i tam dalej gramy, później też tak jest, tylko, że przenosimy się do Norwegii, a potem do III Rzeszy, w efekcie czego stosunkowo mało wydarzeń z gry rozgrywa się w Warszawie.
Teraz przedstawię wam zarówno plusy jak i minusy owej gry (oczywiście chciałbym zaznaczyć, że jest to moja subiektywna opinia na temat tej gry, więc to co mi się podoba, nie musi podobać się każdemu).

Plusy gry:
-Jedna z niewielu gier traktujących o powstaniu warszawskim
-Znajdźki, które są dobrze ukryte
-Feeling strzelania (strzelanie z wielu broni jest naprawdę fajnie zrobione i po prostu fajnie się z tego strzela)
-Ciekawe bronie (jest na przykład polska broń Błyskawica)
-Możliwość przejścia wielu etapów na różne sposoby (w jednym z etapów można wysadzić ścianę kościoła, lub przejść przez katakumby, możemy też we wielu etapach skradać się lub przejść lokację na głośno)
-Różnorodne lokacje, takie jak kościół, kanały, fabryka czołgów, francuskie miasteczko, fabryka rakiet V2 czy zasypana śniegiem Norwegia.
Minusy gry:
-Słaba optymalizacja (mój komputer, który odpali Wiedźmina 3 na średnich/wysokich ustawieniach, enemy front odpali na średnich w mniej więcej tylu samych FPS)
-System skradania (czasami, gdy chciałem zajść przeciwnika od tyłu nie pojawiał mi się napis umożliwiający ciche jego unieszkodliwienie, lub skradając się za nim, nagle się odwrócił i od razu wszczęto alarm, czasami też, jak załatwiłem przeciwnika strzelając w jakiś wybuchowy element otoczenia, nikt nawet na to nie spojrzał, lecz kiedy strzeliłem do niego zwyczajnie to wszczęli alarm)
-Poziom trudności (grałem na najwyższym poziomie trudności, czyli na poziomie ekspert, gra nie sprawiła mi dużego wyzwania)
-Grafika (twórcy nie wykorzystali w pełni możliwości silnika Cry Engine 3, przez co gra nie zachwyca wizualnie)
-Fabuła, która nie jest jakaś zachwycająca, a zakończenie to tylko widok na płonącą warszawę z drugiego brzegu Wisły.
-Błędy (zabici przeciwnicy ustawiają się w przeróżnych pozycjach, np. przyklejają się do ściany i potem nawet nie drgną, miałem też taki błąd, że przeciwnicy się nie ruszali, nie strzelali, byli nieśmiertelni, ale alarm był :P, albo nie mogłem dostać się dalej, bo bramę musiał otworzyć sojusznik, który stwierdził, że nigdzie się nie rusza i tak stoi cały czas :D)

Grę ogólnie oceniam na 7/10, mimo tych wielu błędów i minusów to grało mi się dosyć przyjemnie.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Wiktor0204

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Big Bait Big Bait, czyli najnudniejsza gra świata

Recenzja Osa1020
2

Hero Zero Obiektywne spojrzenie na grę

Recenzja wegorz08
3

CSGO Prime (B2P) Mało znane graffiti na Overpass? - Ciekawostki CS:GO [1#]

Poradnik JestemKacper
4

MovieStarPlanet MSP Nwm COŚ FAJNEGO ROBIĘ NA MSP

Recenzja Im Na Yeon
5

CSGO Prime (B2P) HellRaisers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
6

Transformice Jak rozpocząć grę w Transformice?

Tutorial yeonrie
7

Harvest Land (Android) Harvest Land - opis pierwszego wrażenia z gry

Recenzja Chemiczek
8

Dying Light - recenzja

Recenzja BLAZEJ1
9

Jak szybko zdobyć poziom na Steam?

Poradnik JestemKacper
10

League of Legends Sylas - poradnik do gry League of Legends

Poradnik motina1548
Chat