Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 1807 0
15.12.2017

Od starożytności do wspaniałej przyszłości

Cześć. W tym artykule chciałabym podzielić sie z Wami moimi spostrzeżeniami na temat gry Forge of Empires. Gra stworzona jest przez Studio InnoGames i występuje w wersji zarówno na urządzenia mobilne (Android i iOS), jak i na przeglądarki. Już po kilku minutach gry można zauważyć, że wersja przeglądarkowa jest bardziej rozbudowana i ma więcej możliwości, chociażby odwiedzanie tawern, czy korzystanie z Targowiska jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Nie mniej jednak również wersje mobilne dają graczowi dużo możliwości rozwoju i pozwalają cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie oferuje gra. Wersji językowych również jest wiele, zwolennicy grania w angielskiej wersji (tak, jak ja) mają taką możliwość, ale gra została przetłumaczona na język polski, co ułatwia sprawę użytkownikom nie znającym języków obcych.
Co do samej rozgrywki, to składa się ona z kilku elementów.
Pierwszym z nich jest rozbudowa własnego miasta - budowanie domów zapewniających mieszkańców (traktowanych jako pewnego rodzaju "surowiec" wymagany do budowania innych budynków) oraz złoto, budowanie obiektów wojskowych, w których można szkolić jednostki wojskowe, oraz budynków produkcyjnych (dających zaopatrzenie) i towarowych (tworzących konkretne towary). Dodatkowo można postawić dekoracje i budynki kulturalne, które zwiększają zadowolenie w mieście, a to w rezultacie zwiększa produkcję złota i narzędzi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Ciekawym budynkiem są tak zwane Perły architektury. Żeby je wybudować potrzebujemy planów. Każdy z budynków składa się z dziewięciu kawałków planów i musimy zebrać wszystkie, żeby móc postawić dany budynek. Potrzebujemy również większej niż w innych budynkach liczby surowców, mamy je wszystkie wypisane.
Budynek taki po wybudowaniu daje nam różne ciekawe bonusy (w zależności od budynku, mogą to byc dodatkowe surowce, zwiększenie produkcji jakiś obiektów i inne. Budynki te mogą też być rozwijane za pomocą Punktów Rozwoju. Im wyższy poziom ma nasza Perła, tym większy bonus dostajemy.
Kolejnym etapem jest rozwój technologii. Każda z nich pozwala na rozwój naszego miasta i w rezultacie awans do kolejnej epoki. Do rozwijania technologii niezbędne są punkty rozwoju oraz surowce, które są wypisane przy każdej technologii.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W menu mapy możemy z zdobywać prowincje. Do wyboru mamy opcje pokojową - przekupienie za pomocą negocjacji, oraz wojenną, czyli pokonanie armii w walce. Walka jest turowa i dużo tutaj zależy od sprytu gracza, chociaż mamy też opcje walki automatycznej, co oczywiście przyspiesza rozgrywke, ale pozbawia nas wpływu na przebieg walki. Każda ze zdobytych prowincji również daje nam dodatkowe bonusy, więc zdecydowanie warto podbijać kolejne prowincje.
Ostatnim i według mnie najciekawszym elementem jest gildia. Razem z innymi graczami możemy współpracować, wybierać się na ekspedycje (działające podobnie do podboju prowincji w przypadku walk, różniące się jednak w przypadku negocjacji - tutaj przeba wykazać się sprytem i myśleniem) i pomagać w osiaganiu własnych celów.
Gra posiada oczywiście opcje microtransakcji, ale nie są one niezbędne do czerpania prawdziwej radosci z rozgrywki.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Alaire89

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

strona scrap.tf

Recenzja TheMaślak
2

Transformice Jak szybciej wbić level w Transformice?

Poradnik yeonrie
3

TikTok - Android TiKToK - o co z tym chodzi?

Poradnik p0c0c1
4

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet, czyli gra dzieciństwa.

Recenzja kaylaa
5

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Czy warto w to grać?

Recenzja Cajrek
6

Roblox Top 3 gry z Robloxa w które musisz zagrać

Recenzja Bernik
7

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Recenzja toya_xd
8

Gry z serii "STAR WARS"

Recenzja marcin072
9

CSGO Prime (B2P) Ninjas in Pyjamas - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
10

Dark Orbit Darkorbit - od hitu do... No właśnie. Czego?

Recenzja DanhonyV09
Chat