Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 1274 0
15.12.2017

Od starożytności do wspaniałej przyszłości

Cześć. W tym artykule chciałabym podzielić sie z Wami moimi spostrzeżeniami na temat gry Forge of Empires. Gra stworzona jest przez Studio InnoGames i występuje w wersji zarówno na urządzenia mobilne (Android i iOS), jak i na przeglądarki. Już po kilku minutach gry można zauważyć, że wersja przeglądarkowa jest bardziej rozbudowana i ma więcej możliwości, chociażby odwiedzanie tawern, czy korzystanie z Targowiska jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste. Nie mniej jednak również wersje mobilne dają graczowi dużo możliwości rozwoju i pozwalają cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie oferuje gra. Wersji językowych również jest wiele, zwolennicy grania w angielskiej wersji (tak, jak ja) mają taką możliwość, ale gra została przetłumaczona na język polski, co ułatwia sprawę użytkownikom nie znającym języków obcych.
Co do samej rozgrywki, to składa się ona z kilku elementów.
Pierwszym z nich jest rozbudowa własnego miasta - budowanie domów zapewniających mieszkańców (traktowanych jako pewnego rodzaju "surowiec" wymagany do budowania innych budynków) oraz złoto, budowanie obiektów wojskowych, w których można szkolić jednostki wojskowe, oraz budynków produkcyjnych (dających zaopatrzenie) i towarowych (tworzących konkretne towary). Dodatkowo można postawić dekoracje i budynki kulturalne, które zwiększają zadowolenie w mieście, a to w rezultacie zwiększa produkcję złota i narzędzi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Ciekawym budynkiem są tak zwane Perły architektury. Żeby je wybudować potrzebujemy planów. Każdy z budynków składa się z dziewięciu kawałków planów i musimy zebrać wszystkie, żeby móc postawić dany budynek. Potrzebujemy również większej niż w innych budynkach liczby surowców, mamy je wszystkie wypisane.
Budynek taki po wybudowaniu daje nam różne ciekawe bonusy (w zależności od budynku, mogą to byc dodatkowe surowce, zwiększenie produkcji jakiś obiektów i inne. Budynki te mogą też być rozwijane za pomocą Punktów Rozwoju. Im wyższy poziom ma nasza Perła, tym większy bonus dostajemy.
Kolejnym etapem jest rozwój technologii. Każda z nich pozwala na rozwój naszego miasta i w rezultacie awans do kolejnej epoki. Do rozwijania technologii niezbędne są punkty rozwoju oraz surowce, które są wypisane przy każdej technologii.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W menu mapy możemy z zdobywać prowincje. Do wyboru mamy opcje pokojową - przekupienie za pomocą negocjacji, oraz wojenną, czyli pokonanie armii w walce. Walka jest turowa i dużo tutaj zależy od sprytu gracza, chociaż mamy też opcje walki automatycznej, co oczywiście przyspiesza rozgrywke, ale pozbawia nas wpływu na przebieg walki. Każda ze zdobytych prowincji również daje nam dodatkowe bonusy, więc zdecydowanie warto podbijać kolejne prowincje.
Ostatnim i według mnie najciekawszym elementem jest gildia. Razem z innymi graczami możemy współpracować, wybierać się na ekspedycje (działające podobnie do podboju prowincji w przypadku walk, różniące się jednak w przypadku negocjacji - tutaj przeba wykazać się sprytem i myśleniem) i pomagać w osiaganiu własnych celów.
Gra posiada oczywiście opcje microtransakcji, ale nie są one niezbędne do czerpania prawdziwej radosci z rozgrywki.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Alaire89

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Treściwy poradnik do Fizza.Podstawy

Poradnik quainn
4

Realm of the Mad God - Knight

Poradnik Fragorski
5

Rocket League (B2P) Rocket League - Recenzja!

Recenzja Malfour
6

Recenzja Tom clancy's rainbow six siege

Recenzja Trykpiarz
7

Wizard101 Moje odczucia co do gry.

Recenzja Pennard
8

Team Fortress 2 TF2 to gra L2P Valve'a

Recenzja _SkyLone
9

Roblox Roblox Top 6 fajnych gier

Recenzja Rixiasty
10

Paladins Ciekawa gra która ciągle się rozwija

Recenzja Mrkefirek
Chat