Jak to działa
Przejdź do gry ARK: Survival Evolved (B2P)
ARK: Survival Evolved (B2P)
5.0 1 360 0
22.11.2022

Moja opinia na temat Arka

Trailer, gameplaye i komentarze tworzą wrażenie, że grając w ARK: Survival Evolved będziemy prowadzić pasjonujące polowania, świetnie się bawić w czasie ekspedycji i budować wpaniałe budowle. Realia są bliskie klawisza "Z" - defecate.

Pierwsze godziny w ARK to uderzanie rzeczy... literalnie, okładnie pięściami drzew, dinozaurów, krzaków, kamieni - czyli ewolucja w jej najczystszej postaci. Bezmyślne obijanie rzeczy rękami przekłada się na coraz bardziej skomplikowane pomysły, które przychodzą bohaterowi do głowy - prawdopodobnie z bólu ( i tak, można się zabić o drzewo). Za uzyskane poziomy można wzmocnić jedną z głównych cech oraz wybrać recepty w craftingu. W Szczepie poziom rośnie szybciej więc warto zaprzyjaźnić się z sąsiadami

Ark: Survival Evolved jako gra online typu survival koncentrująca się na sieciach społecznościowych dla wielu graczy, zawiera bardzo bogate elementy gry. Poza tym szeroka i wolna przestrzeń otoczenia oferuje niezliczone możliwości zabawy, a przeplatające się metody rozgrywki tworzą niezwykle wyjątkowy świat dla wielu graczy.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Oczywiście jeśli bohater nie zostanie zjedzony na plaży, gdzie zwykle biegają agresywne Dilo. Dla wprawnego "przeżytka" taki przeciwnik nie stanowi wielkiego problemu ale dla stawiających pierwsze kroki w ARK zwykle końćzy się to respawnem.

Jeśli gramy samotnie, nie ma możliwości aby olać aspekt budowania i skupić się na recepturach pozwalających wytwarzanie broni. Gracz, który wylogowuje się z gry, w dalszym ciągu w niej zostaje - ciało jego nieprzytomnego bohatera leży w miejscu wylogowania - albo crashu, co jest szczególnie częste na tym etapie rozwoju gry.

Jedynym wyjsciem jest budowanie schronienia, walnięcia tam łóżka aby się respawnować po śmierci - lub korzystać z opcji fast travel, a przytym mając nadzieję, że nikomu się nie będzie chciało zbijać hpków ściany żeby wywlec nasze ciało.ARK jest wspaniałą grą, która łączy w sobie prymitywną i futurystyczną technologię z nieokiełznanym światem. Jest od groma gatunków dinozaurów do ubicia jak i złapania

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Poza graczami i zwierzętami, w ARK, walczy się z czasem, głodem, pragnieniem, a także z temperaturą. Aktualnie strefy nie wyglądają najlepiej bo są miejsca gdzie wystarczy zrobić jeden krok by z zamarzania przejść w topienie się z powodu upału.

Gra jest fatalnie zoptymalizowana, co wiele osób powtarza od Day-1, lubi się wywalać, doczytywać i zawieszać. Na serwerach bywają lagi - zawsze, ale bywają akceptowalne, gdzi egra się dobrze nawet z większą ilością graczy ale są momenty gdy przeciwnik teleportuje się w każdy m możliwym kierunku co uniemożliwia wsadzenia mu kija w oko.

ARK wygląda pięknie i faktycznie ma potencjał. Powinna przypaść do gustu każdemu kto lubi gry survivalowe. Oswajanie zwierząt, ujeżdżanieich, budownaie schronienia... wszystko to nawet na takim - bardzo wczesnym etapie - sprawia sporo frajdy (szczególnie masochistom).

Jeśli nie ma absolutnego ciśnienia aby w to zagrać, odczekałbym jakiś czas śledząc fora i poprawki jakie wprowadzają developerzy. Grę warto kupić ale w nieco bardziej zaawansowanej - skończonej formie. Wydając na nię pieniądze teraz, trzeba mieć na uwadze, że to wersja pre-alpha.

Najlepiej rozwijająca się gra w wersji alfa jaka powstała codziennie nowe aktualizacje,
wielki ukłon dla twórców oby tak dalej.
Ciekawy i piękne wyglądający survival POLECAM !


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Duduś14x

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

The Outpost Nine: Episode 1 Recenzja Outpost Nine: Część pierwsza

Recenzja makan2k17
2

Jak zdobyć 800 robux za darmo

Poradnik PanPillager
3

Zula Oto 5 porad, które pomogą Ci osiągnąć sukces w grze Zula:

Poradnik Adix74
4

Elvenar Moja SUBIEKTYWNA ocena tej gry.

Recenzja Szynszylak
5

World of Warships Recenzja niemieckich pancerników wows

Recenzja Rozwalacz_328
6

Harvest Land (Android) Harvest Land - opis pierwszego wrażenia z gry

Recenzja Chemiczek
7

Sam w ciemności. Recenzja Alan Wake

Recenzja Tybero
8

Star Stable Konie fryzyjskie-star stable

Recenzja Julaa._.horse
9

Metin2 Metin2 - Czy nadal warto grać ?

Recenzja PoProstuFreo
10

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat