Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
5.0 1 394 0
28.01.2022

Fortnite - Co wpłynęło na wzrost popularności? Ocena gameplayu i różnych mechanik związanych z tą grą.

Fortnite to powszechnie znana gra Battle Royale na całym świecie. Powstała ona w 2018 roku i natychmiast stała się bardzo popularna. Z rokiem na rok przybywa co raz więcej graczy, którzy dopiero zaczynają z tą grą. Do tej pory gracze w nią grają i ta gra wideo cieszy się sporym zainteresowaniem nawet w 2022 roku. Nawet starzy wyjadacze chętnie wracają do tej gry, żeby znowu czerpać zabawę jak za starych dobrych czasów. Gra nawet teraz cieszy się dużą popularnością na serwisach streamingowych typu Twitch. Powiedzmy sobie szczerze, duży procent graczy miał styczność z tą grą i potrafią się wypowiedzieć w sposób pozytywny bądź też negatywny. Ja zaś w tym artykule spróbuję ocenić Fortnite i odpowiedzieć na następujące pytania. Czy warto grać w Fortnite? Czy nadal się opłaca zaczynać przygodę z tą grą w 2022? Czy gra dużo się zmieniła na przestrzeni tych czterech lat oraz czy faktycznie zasługuje na uznanie graczy? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Zacznijmy od tego, że Fortnite był grą, która zdecydowanie przyczyniła się do wzrostu popularności gier typu Battle Royale. Oczywiście wiem, że taki PUBG był pierwszy jeżeli chodzi o ten gatunek, lecz to Fortnite przyciągnął do siebie graczy. Dlaczego? Jednym z aspektów są nowe mechaniki, które były wręcz innowacją w tego typu grach. Przykładem może być tryb budowania, dzięki któremu możemy walczyć w powietrzu czy też chronić się przed potencjalnymi strzałami graczy. Zresztą bez budowania Fortnite nie byłby taki sam. Także do plusów można zaliczyć różnego rodzaju aktualizacje, które sprawiają, że gra nie przestaje się nudzić. Dodawane są nowe przedmioty, które podbijają serca graczy czy też cyklicznie zmieniany karnet bojowy, który można kupić za walutę w grze. Jeżeli chodzi zaś o karnet bojowy to znajdują się w nim limitowane rzeczy, które czasami są naprawdę dobre i świetnie prezentują się w grze. Jeżeli chodzi o sam gameplay to z całą pewnością strzelanie można zaliczyć do plusów. Mamy do wyboru wszelakiego rodzaju bronie, które mogą nawet nam umilić granie w tę grę. Jak już wspomniałem, budowanie odgrywa podobną rolę. Jednakże do minusów wypadałoby zaliczyć nie zróżnicowane obrażenia jeśli chodzi o niektóre bronie. Dla przykładu szybka pompa niekiedy może zadać więcej damage'u z daleka niż z bliska co jest całkiem irytujące według mnie, jednakże myślę że deweloperzy stale pracują, aby udoskonalać gry i wprowadzają różnego rodzaju balanse, które zmieniają tę grę na lepsze.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Podsumowując, Fortnite jest świetną grą w którą zdecydowanie warto zagrać. Granie w Fortnite niezależnie czy samemu czy ze znajomymi zdecydowanie zabija czas i daje dużo radości z gry co jest najważniejsze przy tego typu grach. Czy warto zacząć po czterech latach od premiery? Trudne pytanie, lecz myślę, że tak. Jak już wspomniałem wiele razy, Fortnite jest całkiem popularne co też jest jednym z czynników pojawienia się nowych graczy. Może niektóre mechaniki zdecydowanie się zmieniły od premiery, lecz to nie powstrzymuje graczy przed dobrą zabawą, jednakże warto pamiętać, że skill się zdecydowanie zmienił na przestrzeni tych czterech lat. Budowanie, rzeczy w sklepie, bronie czy też schemat karnetów bojowych to jedne z niewielu rzeczy, które się zmieniły w tej grze. Ja sam ostatnio wróciłem do tej gry po prawie trzech latach przerwy i muszę przyznać, że sam na początku nie potrafiłem się odnaleźć w tej grze pod wpływem zmian. Czy Fortnite faktycznie zasługuje na uznanie graczy? Zdecydowanie tak. Mimo niektórych wad, ta gra wciąż jest na topie a jednym z ważniejszych plusów jest system Free to Play, dzięki któremu więcej graczy ma dostęp do gry. Reasumując, Fortnite jest zdecydowanie dobrą grą i zasługuje według mnie na ocenę 8/10.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PrinXe

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Moja przygoda w Margonem

Recenzja Flughe
2

Najlepszy growy thriller ostatnich lat

Recenzja adrianos253
3

World of Tanks Churchill I - Brytyjski rewolwerowiec

Recenzja HansOmen
4

Let's Fish Let's Fish, czyli przyjemna i relaksująca gra !

Recenzja Osa1020
5

Minecraft Jak przywołać nieruszającego się moba.

Tutorial MiChAł331
6

Metin2 Recenzja Gry Metin2 po 7 latach grania.

Recenzja Diana07
7

Naruto Online Naruto online - "niby wszystko fajnie, ale jednak p2w"

Recenzja Szustii
8

Hero Zero Hero Zero - Gra dla wszystkich

Recenzja Szefciu1223
9

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
10

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
Chat