Jak to działa
5.0 1 417 0
27.12.2021

Fotografia to twój zamysł? Oto mały poradnik

1. Dla kogo jest fotografia? Tak w zasadzie dla każdego. Dlaczego? Ponieważ każdy by chciał mieć najprzyjemniejsze chwile uwiecznione na swoim telefonie czy aparacie. Umiejętność robienia rewelacyjnych zdjęć to nie lada wyzwanie, lecz gdy się do tego przyłożymy, będziemy mogli podziwiać niesamowite efekty. Możemy bawić się ustawieniami aparatu, światłem, tłem czy pozami czy też rodzajem zdjęć. Niestety niektóre osoby nie mają możliwości kombinacji aparatem, czy tłem w przypadku przenośnego statywu. Lecz nawet zwykły telefon i ładna sceneria może je zastąpić. A jeśli bardzo chcecie urozmaicać swoje prace, warto pobawić się w Photoshopie, w którym znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju ustawień do edycji naszego zdjęcia. Więcej na temat Photoshopa napiszę w późniejszej części. A póki co, zapraszam na dalszą ciąg czytania tego artykułu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A zatem, poruszę podstawowe tematy, w których znajdziecie ciekawe informacje.

2. Jaki jest najlepszy aparat? Taki który mamy przy sobie, niezależnie od tego czy będzie to nasz telefon, aparat z najniższej półki czy z najwyższej. Jakość sprzętu jakim się posłużymy, jest w mniejszym stopniu ważna. Liczy się estetyka zdjęcia jak i samych obiektów. Dlaczego? Ponieważ każdy robi zdjęcia na swój własny indywidualny sposób, i jego rodzaj. Ja osobiście mam wiele swoich ulubionych typów zdjęć. Może być również tak, że będziemy się interesować tylko jednym typem, a nie będziemy mieli ochoty robić innych. Do wyboru, do koloru. Lecz po co ten cały sprzęt? Każdą rzecz jaką weźmiemy do ręki z fotograficznego sprzętu, jest do czegoś przeznaczona. Np. sam aparat do wykonywania zdjęć, tło i statyw jest stosowany zazwyczaj przy sesjach zdjęciowych w studiu, lampy po to by doświetlić zdjęcie z jakiej tylko chcemy strony, obiektywy, każdy służy do różnego rodzaju zdjęć i tak dalej. Na dobrą sprawę wszystko jest po coś.

3. Photoshop, po co on jest nam w ogóle potrzebny? Otóż do tego co wcześniej wspomniałam, czyli obróbki zdjęć. Jest bardzo dużo rodzajów photoshopów, a w zasadzie programów typu Photoshop. Np. Lightroom, Pixlr...Jest tego jeszcze mnóstwo. Możemy bawić się ustawieniami, zmieniać tryby, wymazywać niechciane obiekty, czy coś przyciąć, wykadrować, dodawać napisy i tak dalej. Photoshop to przeogromna kopalnia złota jeśli chodzi o jego funkcje i wszystkie możliwości z których możemy skorzystać. Fakt że kiedyś nie było Photoshopów i nie było możliwości ich obróbki. Jakie wyszło, to takie wyszło. Minusem Photoshopa, jest to, że zdjęcia po obróbce mogą wyjść albo lepiej, lub wyglądać bardzo sztucznie, przez co cała praca robienia danego zdjęcia zostaje wyrzucona do kosza. I jest to niezależne czy celowo wzięliśmy zdjęcie do obróbki by je wysztucznić czy lekko obrobić by wyglądało co nieco lepiej.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Kasia678

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Poradnik dla Maga! (1-25lvl)

Poradnik Dominicekk
2

League of Legends Zoe - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

League of Legends Varus - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
4

Warframe Czy Warframe jest stworzone dla Ciebie?

Recenzja DanhonyV09
5

World of Tanks World of Tanks - Czy to najlepsza gra z tematyką wojenną?

Recenzja ★✘нαcкεd✘★™
6

Grepolis Poradnik do Grepolis

Poradnik tomkedz2000
7

5 Polskich gier przed epoką Wiedźmina

Poradnik Tybero
8

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
9

Beefighters Poznaj świat pszczół!

Recenzja RoseGold85
10

Minecraft 16 serwerów Minecrafta

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
Chat