Jak to działa
5.0 1 1284 0
03.09.2018

XCOM: Enemy Unknown – czyli gra o tym jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi.

GARŚĆ INFORMACJI

XCOM: Enemy Unknown jest to remake UFO: Enemy Unknown z 1994. W omawianym tytule wcielamy się w dowódcę międzynarodowej organizacji (tytułowy XCOM), której zadaniem jest powstrzymanie inwazji obcych, którzy postanowili najechać nasza planetę. Brzmi interesująco? Jeśli tak to zapraszam do dalszej części recenzji, gdzie przedstawię zalety i wady tej produkcji.


ZALETY

- Rozgrywka – składa się z dwóch faz, w pierwszej zarządzamy bazą i personelem przydzielając im różnego rodzaju zadania, a w drugiej zajmujemy się walką, która co jest warte odnotowania odbywa się w turach. Obie fazy zostały przygotowane znakomicie. Twórcom należy się szczególna pochwała za odświeżenie podejścia do turowej walki, która została uproszczona, ale nie pozbawiona swojej głębi.

- System badań – jedna z moich ulubionych mechaniki. Podczas misji naszego bojowego oddziału zdobywamy pewne przedmioty, które później możemy wysłać do laboratorium.
Po zakończonych badaniach odblokowujemy nową technologię i otrzymujemy skrócony raport, omawiający to co zostało zbadane. Każdy z tych raportów jest świetnie napisany i daje nam coraz więcej informacji o naszym wrogu.

- Różnorodni przeciwnicy – gra oferuje nam naprawdę dużą ilość przeciwników, posiadających różnorodne zdolności, które będziemy musieli nauczyć się kontrować.

- Niska cena. - Grę w wersji ze wszystkimi dodatkami można kupić na G2A za ok. 20 zł. Nie jest to dużo zważywszy na ilość czasu jaką prawdopodobnie spędzimy w grze.

- Syndrom jeszcze jednej tury. - Gra naprawdę wciąga, więc kiedy obiecacie sobie, że wyłączacie komputer jak skończy się aktualna misja nie liczcie na to, że tak się naprawdę stanie.

- Rozwój postaci. Z czasem członkowie naszego oddziału nabywają doświadczenie i zdobywają awanse dające im nowe zdolności. Po pewnym czasie uzyskują nawet własne ksywki.

- Polska wersja językowa. - moim zdaniem jest naprawdę dobrze zrealizowana.
- Klimat. Gra naprawdę doskonale buduje klimat walki z nieznanym przeciwnikiem, o którego zamiarach nic tak naprawdę nie wiemy.

- Niezła grafika. - Nie jest już może najwyższych lotów, ale zestarzała się nie najgorzej.

- Świetne DLC – XCOM EU jest doskonałym przykładem na to, że da się stworzyć dodatki nie będące zawartością wyciętą z gotowej gry i sprzedaną osobno. Jedno z DLC - Enemy Within dodaje naprawdę dużo nowej treści. Między innymi nową wrogą względem nas frakcję, nowych przeciwników, technologię itp.


WADY

Tak naprawdę ciężko wskazać jakieś wady tej produkcji. Wszystko czego możemy się po niej spodziewać jest zrobione doskonale.


PODSUMWANIE


Gra jest naprawdę godna polecenia. Jeżeli lubicie gry turowe lub w klimatach science – fiction, zdecydowanie powinniście rozważyć zakup tej produkcji.


Moja ocena 10/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Metro 2033 REDUX - Klimat, wódka i masa potworów

Recenzja Osa1020
2

Tribal Wars 2 Tribal Wars 2 - następca gry Plemiona - recenzja

Recenzja Povered
3

The Sims 4 - Recenzja

Recenzja Mimimen
4

League of Legends Przedstawienie postaci i poradnik do Riven!

Poradnik Roccer
5

Kolejny nienormalny złoczyńca- recenzja Far Cry 5

Recenzja Typowypolak nr 1
6

Grand Prix Racing Online Jak być pogromcą Rookie? - AWANS W 1 SEZON

Poradnik toya_xd
7

Half Life - czyli historia Gordona Freemana

Recenzja toya_xd
8

FIFA 17 - kariera - młode gwiazdy - obrońcy.

Poradnik lynnSSky
9

World of Tanks Absolutny gigant w swojej klasie.

Recenzja AngryPanda
10

World of Tanks Jak dobrze zacząć grę ''World of tanks''

Poradnik nick banan
Chat