Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 1667 0
12.01.2018

3 najgorsze (moim zdaniem) aktualizacje Goodgame Empire

Goodgame Empire – gra strategiczna studia Goodgame Studios w swojej historia miała wiele aktualizacji. W tym artykule chciałem Czytelnikom przedstawić 3 moim zdaniem najgorsze aktualizacji. Tekst jest przeznaczony zarówno dla osób, które pamiętają wprowadzanie tych zmian jak i graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z Empire.

1. LEGENDARNE POZIOMY- kiedyś w grze można było zdobyć maksymalnie 70 poziom i było to całkiem prestiżowe osiągnięcie, którym można było się pochwalić. Po dość długim czasie bez zmian maksymalnego levela Goodgame postanowiło wprowadzić wyżej wymienione poziomy legendarne, które moim zdanie okazały się klapą. Dlaczego? Otóż na papierze wyglądało to dobrze umożliwimy grającym zdobycie aż 500 poziomu (później limit został zwiększony do 700) i odblokowanie nowych budynków, które można zbudować używając między innymi surowców z krain. Brzmi świetnie, ale niestety w praktyce to się nie udało, ponieważ zdobywane leveli nic za sobą nie niesie – nowe budynki odblokowujemy raz na przysłowiowy ruski rok. A nawet jeżeli się je odblokuje to ich ulepszenia wyglądają jak jakaś kpina – twórcom nawet nie chciało się opracować dla nich nowej grafiki - na 30 poziomie wyglądają jak na 1. Oprócz tych nieszczęsnych budowli odblokowywana zostaje również możliwość ulepszenia tzw.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Sali Legend, o której powiem później. Ale wracając do poziomów legendarnych, to ich zdobywanie w ogóle nie jest przyjemne, jest wręcz żmudne i nużące. Do czasu, aż zdobędzie się 70 lvl, wszystko jest interesujące, co i rusz odblokowuje się jakieś nowe ciekawe mechaniki. Po tym poziomie niestety, już tego brakuje. Ale przejdźmy teraz do Sali Legend, otóż ten budynek pozwala nam rozdawać punkty do różnych dziedzin. Istnieje tam podział na ofensywę i defensywę, co jest fajnym rozwiązaniem bo gracz może wybrać swoją ścieżkę. Niestety rozbudowa tego czegoś wymaga dużej ilości surowców, która rośnie wraz z ilością ulepszeń. Za każdy poziom tego budynku dostajemy tylko jeden punkt do rozdysponowania. Jest to stanowczo za mało jak na ilość pracy potrzebną do jego uzyskania. Kolejnym minusem tego budynku jest to, że zabiera miejsce, niby daje pkt. porządku publicznego, ale szczególnie na początku rozbudowy jest ich mniej niż w dekoracjach. Kolejną kiepską sprawą odnośnie tej sali jest iż bonusów, które daje w większości nie można użyć przeciwko dajmy na to Baronom Rozbójnikom. Działają one tylko na innych graczy, którzy osiągnęli poziomy legendarne.
Zabiera to graczom skupiającym się głównie na atakowaniu NPC sens rozbudowy tej sali.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
2. USUNIĘCIE GRY W KARTY PODCZAS INWAZJI SAMURAJÓW. Kiedy wspomniana inwazja ukazała się w grze (swoją drogą była to kopia wydarzenia związanego z nomadami) sposób zdobywania nagród był inny niż podczas reszty eventów. Zamiast sklepu z nagrodami, była gra karciana, w której odkrywało się karty a pod nimi kryły się nagrody. Były dostępne 3 talie kart z wrastającą ceną za nie ceną. W najdroższej tali można było dostać najlepsze rzeczy. Po odnalezieniu 5 pełnych kart wygrywało się jedną z nagród specjalnych (np. rubiny, żołnierzy lub unikatowy elementy wyposażenia). Oczywiście niektóre karty były puste (po zebraniu 3, następował koniec gry). Mi osobiście takie nietypowe rozwiązanie przypadło do gustu, było emocjonujące i naprawdę chciało mi się zbierać te żetony. Wbrew pozorom wcale nie było tak trudno wygrać. Ja z tego co pamiętam zdobyłem 2 elementy wyposażenia (niestety te same). Mam nadzieję, że kiedyś to rozwiązanie powróci do łask.


3. TE SAME WYDARZENIA. Tutaj chodzi mi bardziej o politykę aktualizacji. Otóż Goodgame Studios powiela elementy, które sprawdziły się w grze. I stąd się bierze mnóstwo eventów podobnych do wydarzenia z okazji zimy (które było ciekawym pomysłem). Polegających na tym samym. Jedyne co się w nich zmienia to nagrody i szata graficzna tego wydarzenia. Osobiście wolałbym zobaczyć coś nowego, innego, czegoś co nie jest prawie kopią poprzednich wydarzeń. Nie oznacza to bynajmniej, że nie podobają mi się wymienione wydarzenia. Po prostu co za dużo tego samego to niezdrowo.Tak właśnie przedstawia się lista moim zdaniem najgorszy aktualizacji, które zostały wprowadzone w Goodgame Empire. Oczywiście jest to tylko moja opinia i nikogo nie zmuszam do jej popierania. Być może komuś one przypadły do gustu, ale nie mnie.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

BlockStarPlanet Kopanie dla początkujących - BlockStarPlanet

Poradnik Waziaaa
2

Heavy Metal Machines Heavy metal machines- hate it or love it

Recenzja Kalamondin
3

Let's Fish Let's Fish, czyli przyjemna i relaksująca gra !

Recenzja Osa1020
4

Warframe Warframe - Dlaczego teraz jest najlepszy czas na tą grę?

Recenzja Cesere
5

CSGO Prime (B2P) Historie graczy- s1mple

Recenzja Matelo1234
6

Star Stable Star Stable- Dlaczego warto zagrać?

Poradnik Buenosława
7

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Fame na MSP

Poradnik Lolz1232
8

Team Fortress 2 Handel w Team Fortress 2

Poradnik PogromcaTrolli
9

League of Legends Poradnik Jak Grać Malphite

Poradnik Rogaczovv
10

ENLISTED Enlisted czy Heroes and Generals-która gra jest lepsza?

Recenzja Dercik90
Chat