Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 2 2782 0
06.01.2018

Goodgame Empire- Jak zdobyć wioski produkcyjne i posterunki.

W niniejszym poradniku zamierza opisać zdobywanie i korzyści jakie płyną z posiadania wymienionych w tytule miejsc. Tekst ten jest przeznaczony głównie dla nowych graczy, ponieważ weterani już to wszystko wiedzą. No to po tym krótkim wstępie możemy zaczynać.
Posterunki - Możemy je zdobyć tylko w Wielkim Cesarstwie. Ale czym one są? Otóż są one bardzo podobne do głównych zamków. Różnią się tylko wyglądem na mapie świata i różnym rozkładem produkowanych surowców, ale o tym później. Skoro wiemy czym są posty ( tak większość graczy skraca słowo posterunek) przejdźmy do tego w jaki sposób możemy posiąść na własność takie miejsce.
- Najpierw musimy zdobyć odpowiedni poziom.
- Następnie budujemy odblokowaną siedzibę kasztelana
- Teraz trzeba już tylko znaleźć posterunek, który chcemy zająć. Jego wybór zależy od kilku czynników m.in. odległości i wcześniej wspomnianego układu surowców. Otóż wyróżniamy 3 główne typy posterunków, zależne od dominującego tam zasobu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Do tego dochodzą rzadkie posty które mają jeszcze większą produktywność w porównaniu do podstawowych. Ale jaki wybrać? Najczęściej polecany jest posterunek z przewagą żywności do drugiego surowca, ponieważ pozwala nam na gromadzenie w nim dużej ilości wojska. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby posiadać go w innej konfiguracji.
- Pozostało tylko wysłanie wojska na czele z kasztelanem i oczekiwanie na raport z bitwy.
Teraz powiemy sobie o zaletach wynikających z posiadania postów.
1. Miejsce dla żołnierzy, o których nie musimy się dłużej martwić, że uciekną z naszego głównego zamku, ponieważ możemy ich przesłać do posterunku, pod warunkiem, że w nim jest jedzenie
2. Możemy w nim produkować narzędzia, dzięki temu szybciej będziemy mogli mieć większą ich ilość.
3. W przypadku posiadania postów surowcowych, bardzo szybko będziemy mogli uzupełnić braki w np. zamku głównym lub na krainach.
4. Ilość werbowanych żołnierzy. Posiadając posterunki możemy rekrutować znacznie większe ilość wojowników w tym samy czasie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Tak przedstawia się sprawa postów. Przejdźmy teraz do wiosek produkcyjnych.
Otóż w tych miejscach nie możemy nic budować. Ich zaletą jest jednak zwiększona produkcja surowców ,tj. drewna, jedzenia i kamienia na krainach - ponieważ tylko tam możemy je zdobyć. Niestety sprawa zdobycia ich, nie wygląda tak różowo jak w przypadku posterunków, których jest dużo i maksymalna ilość jaką można posiadać wynosi 3. Otóż wolnych wiosek produkcyjnych jest bardzo mało, bo większość została już zajęta. A można ich posiadać aż 15 w pierwszej krainie, a ok 25 w reszcie krain. Ale przejdźmy do tego co trzeba zrobić aby móc w ogóle posiąść taką wieś.
- Musimy osiągnąć odpowiedni poziom.
- Następnie zbudować skład surowców.
- Teraz pozostaje liczyć na to, że uda nam się jakąś wioskę zająć, co jak wyżej pisałem jest bardzo trudne.
Na koniec dorzucę od siebie jeszcze kilka porad, przy próbie zdobywania wioski. Warto mieć na zamku w danym królestwie szybkie jednostki, które w razie pojawienia się na mapie wioski (a konkretniej przy krańcach mapy), szybko dostaną się do niej, polecam też użyć najszybszych koni jakie macie. Oczywiście nie gwarantuję, że zdobędziecie to co chcecie, ale dlaczego by nie spróbować? Możecie również spróbować odebrać wioskę jakiemuś graczowi, jednak nie polecam takiej próby, ponieważ Wy i Wasz sojusz może spotkać się z zemstą nawet całej koalicji.

Tak właśnie przedstawia się sprawa posterunków i wiosek produkcyjnych. Mam nadzieję, że poradnik komuś pomógł, wszystko dokładniej zrozumieć.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

BlockStarPlanet Kopanie dla początkujących - BlockStarPlanet

Poradnik Waziaaa
2

Gry na które czekam !

Recenzja Osa1020
3

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge+ Prologeu

Recenzja xMiraSx
4

Transformice Jak szybko zdobyć serki

Poradnik yeonrie
5

Hacki do zielone imperium

Poradnik Duman1222
6

Roblox Superhero Tycoon - gra dla fanów superbohaterów

Recenzja Gerluk
7

League of Legends Heimerdinger Postać niedoceniana ?

Poradnik $Many$
8

CSGO Prime (B2P) Czy warto grać w CS:GO?

Tutorial Kurczaczek
9

League of Legends Mistrzostwa świata w League of Legends 2021

Poradnik motina1548
10

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja GTA: The Trilogy

Recenzja Kejzer17
Chat