Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 1354 0
11.12.2017

Goodgame Empire - podbij świat

Goodgame Empire to kolejna z wielu strategi przeglądarkowych znajdujących się obecnie na rynku. Gra polega na rozbudowie swojego zamku, wzmacnianiu wojska oraz podbijaniu innych graczy czy też łupieniu rozbójników. Na początku kilka słów o zbieraniu surowców. Posiadamy tutaj trzy rodzaje surowców, są to : żywność, kamień i drewno. Drewno zbierane jest dzięki chacie drwala natomiast budynki takie jak tartak zwiększają procentowo ilość drewna z wycinki. Kamień otrzymujemy z kamieniołomu, podobnie jak u drwala, procentowe wydobycie zwiększa nam chata kamieniarza. Tak jak w początkowych fazach gry nie ma problemu z ilością kamienia i drewna tak z jedzeniem problem jest od początku. Jedzenie otrzymujemy z gospodarstwa. Gospodarstwo wytwarza żywność jednak ilość jest ograniczona ilością pól z zbożem. Na jedno pole przypadają trzy gospodarstwa.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Niestety im większą populacja i im większe wojsko tym więcej jedzenia jest zużywane co powoduje ujemny bilans.Nie pomaga nawet wybudowanie młyna który zwiększa procentowo wytwarzane jedzenie. Gdy ilość żywności spadnie do zera następuję głód co skutkuje redukcją wojska. Każdy budynek można modernizować do wyższego poziomu podnosząc jego skuteczność bądź wydobycie lub wytwarzanie produktów. Wojsko wytwarzamy w koszarach, służy ono do podbijania innych graczy, zdobywania warowni rozbójników czy też bronienia własnego zamku przed najeźdźcami. Aby skutecznie się bronić dobrze jest wytwarzać narzędzia obronne takie jak kamienie, wzmocniennia bram i tym podobne. Dobrze jest też postawić kryjówkę w której przechowywana jest cześć zapasów, dzięki czemu w razie porażki nie wpadną one w ręce najeźdźcy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Na mapie ogólnej znajdują się miasta sąsiadów oraz warownie rozbójników. Odradzam atakowanie graczy będących w sojuszach gdyż zazwyczaj kończy się to krwawą zemstą i ciągłym plądrowaniem naszego zamku. Prostszym sposobem na zdobycie prestiżu oraz dodatkowych surowców jest plądrowanie rozbójników. Posiadają oni o wiele słabsze umocnienia i armię przez co można się obłowić niewielkim kosztem a także od czasu do czasu zdobyć jakiś relikt czy inną cenną rzecz. Wykonywanie codziennych zadań daje nam ciekawe nagrody w postaci specjalnych jednostek wojskowych czy też surowców. Również warto inwestować w rozwój w drzewku technologicznym, ponieważ wiele technologi tam uzyskanych daje nam możliwość szybszego rozwoju co powoduje iż ciężej przeciwnikom nas pokonać.
Podsumowując: Ciekawa gra strategiczna, pozwalająca na konflikty lub współprace z innymi graczami oraz dowolne budowanie i rozwijanie w obrębie własnych murów.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hanwudi

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Recenzja długo oczekiwanej gry Battlefield v

Recenzja impuls54
2

Najlepsze gry lego.

Recenzja Porarzo
3

Overwatch - poradnik dla początkującego Torbjörna

Poradnik Porarzo
4

Duke Nukem Forever - co poszło nie tak?

Recenzja BLAZEJ1
5

Dream Room Makeover czyli de ja vu moich oczu

Recenzja Unganana
6

Margonem Margonem od początku. Czyli co i jak do 50 lvl Paladynem

Poradnik Haszytek
7

Overwatch - recenzja

Recenzja Porarzo
8

World of Tanks Matilda - OP na swoich tierach

Recenzja Bax04
9

CSGO Prime (B2P) Najlepsze skórki do kos w cenie poniżej 50$!

Poradnik JestemKacper
10

ARK: Survival Evolved (B2P) ARK: Survival Evolved

Recenzja Igi pigi
Chat