Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 635 0
11.12.2017

Goodgame Empire - podbij świat

Goodgame Empire to kolejna z wielu strategi przeglądarkowych znajdujących się obecnie na rynku. Gra polega na rozbudowie swojego zamku, wzmacnianiu wojska oraz podbijaniu innych graczy czy też łupieniu rozbójników. Na początku kilka słów o zbieraniu surowców. Posiadamy tutaj trzy rodzaje surowców, są to : żywność, kamień i drewno. Drewno zbierane jest dzięki chacie drwala natomiast budynki takie jak tartak zwiększają procentowo ilość drewna z wycinki. Kamień otrzymujemy z kamieniołomu, podobnie jak u drwala, procentowe wydobycie zwiększa nam chata kamieniarza. Tak jak w początkowych fazach gry nie ma problemu z ilością kamienia i drewna tak z jedzeniem problem jest od początku. Jedzenie otrzymujemy z gospodarstwa. Gospodarstwo wytwarza żywność jednak ilość jest ograniczona ilością pól z zbożem. Na jedno pole przypadają trzy gospodarstwa.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Niestety im większą populacja i im większe wojsko tym więcej jedzenia jest zużywane co powoduje ujemny bilans.Nie pomaga nawet wybudowanie młyna który zwiększa procentowo wytwarzane jedzenie. Gdy ilość żywności spadnie do zera następuję głód co skutkuje redukcją wojska. Każdy budynek można modernizować do wyższego poziomu podnosząc jego skuteczność bądź wydobycie lub wytwarzanie produktów. Wojsko wytwarzamy w koszarach, służy ono do podbijania innych graczy, zdobywania warowni rozbójników czy też bronienia własnego zamku przed najeźdźcami. Aby skutecznie się bronić dobrze jest wytwarzać narzędzia obronne takie jak kamienie, wzmocniennia bram i tym podobne. Dobrze jest też postawić kryjówkę w której przechowywana jest cześć zapasów, dzięki czemu w razie porażki nie wpadną one w ręce najeźdźcy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Na mapie ogólnej znajdują się miasta sąsiadów oraz warownie rozbójników. Odradzam atakowanie graczy będących w sojuszach gdyż zazwyczaj kończy się to krwawą zemstą i ciągłym plądrowaniem naszego zamku. Prostszym sposobem na zdobycie prestiżu oraz dodatkowych surowców jest plądrowanie rozbójników. Posiadają oni o wiele słabsze umocnienia i armię przez co można się obłowić niewielkim kosztem a także od czasu do czasu zdobyć jakiś relikt czy inną cenną rzecz. Wykonywanie codziennych zadań daje nam ciekawe nagrody w postaci specjalnych jednostek wojskowych czy też surowców. Również warto inwestować w rozwój w drzewku technologicznym, ponieważ wiele technologi tam uzyskanych daje nam możliwość szybszego rozwoju co powoduje iż ciężej przeciwnikom nas pokonać.
Podsumowując: Ciekawa gra strategiczna, pozwalająca na konflikty lub współprace z innymi graczami oraz dowolne budowanie i rozwijanie w obrębie własnych murów.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hanwudi

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak zrobić działający sklep w Minecraft 1.16.2 bez Modów i Pluginów za pomocą command blocków.

Poradnik Milosze
2

#2 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
3

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
4

World of Tanks World of Tanks - Dlaczego i jak zażyna się kurę znoszącą złote jajka

Recenzja Zani5
5

CSGO Prime (B2P) SK Gaming - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
6

OGame OGame - Plemiona w skali galaktyki

Recenzja toya_xd
7

Super Mario World jest super!

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
8

CSGO Prime (B2P) ECS Season 3 - podsumowanie.

Poradnik lynnSSky
9

Hero Zero Obiektywne spojrzenie na grę

Recenzja wegorz08
10

Łowcy Zombi 10 najbardziej niezbędnych przedmiotów podczas apokalipsy zombi

Poradnik JestemKacper
Chat