Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 465 0
21.01.2021

Jak speederunować w minecraft 1.16+

Na początku chciałbym zaznaczyć, że minecraft nie jest łatwą grą do speedrunowania. Początkowo wasz czas może wynosić nawet i 40-50 minut, ale nie ma co się tym przejmować. Słynni speedrun'erzy tacy jak ilumuna, dream czy w Polsce TobiaszGaming mają już doświadczenie i stąd ich wyniki stąd tak dobre. Chciałbym także powiedzieć, że poradnik ten jest przeznaczony do speedrunowania minecrafta 1.16+ na randomowym seed'dzie, czyli inaczej randomowo wygenerowanym świecie. myślę, że wszystko jest już klarowne i mogę pomóc wam w speedrun,owaniu minecrafta. Po pierwsze wygeneruj losowy świat na trybie survival i poczekaj aż ten się wygeneruje w całości, gdy tak się stanie pierwszym co musisz zrobić jest sprawdzenie na jakim biomie, czyli typie terenu się pojawiłeś. Gdy jest to pustynia szukaj wiosek lub świątyni. Gdy jest to każdy inny teren najlepiej idź przed siebie w celu odnalezienia wioski. Wioski są bardzo ważnym elementem speedrun'ów. W Pustynnych świątyniach znajdziesz wiele przydatnych przedmiotów, które mogą ci pomóc w szybszym oraz bezpieczniejszym przejściu gry.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Wioski w speedrun'ach są do odnalezienia prawie, że niezbędne. Znajdziemy w nich drewno potrzebne do narzędzi, żelazo na zbroję, siano, które przerobić można na chleb oraz najważniejsze, czyli łóżka, w których śpią wieśniacy. Dobrym pomysłem jeżeli nie znajdziecie żleza w skrzynce jest uderzenie golema i podbudowanie się 3 bloki do góry celem tego by ten nie mógł was zranić. Po zabiciu golema możecie otrzymać kilka sztabek żelaza, które można zużyć na stworzenie kubełka. Po zebraniu wszystkiego co było nam potrzebne, ruszamy dalej. Zbieramy wodę do wiadra, które stworzyliśmy i szukamy naturalnie wygenerowanego źródełka lawy. Gdy takowe zoboaczymy, szybko się do niego udajemy i tworzymy portal do netheru, czyli dosłownie piekła. Najlepszym sposobem jest zbudowanie szybkiego portalu, ale może to być problematyczne dla tych świeżych graczy. Jednak wytłumaczę to dla tych ciekawskich oraz tych co chcą speedrun'ować owiele szybciej. Gdy znajdziemy źródełko lawy, Potrzebujemy 4 kratek lawy obok siebie inaczej cały portal nie wyjdzie. Stawiamy jakikolwiek blok na drugą lub trzecią kratkę lawy. Gdy postawiliśmy na tą trzecią to na tym bloku od strony tej drugiej kratki stawiamy wiaderko wody. Niszczymy blok, który wcześniej postawiliśmy i w ten sposób mamy fundamenty portalu. Następnie obok 1 kratki lawy a dokładnie za nią stawiamy Duże L odwrócone w naszą stronę. L ma wymiary 3 na 2 kratki. Stawiamy także takie L obok tylko, że 2 na 2 kratki i skierowane bezpośrednio na to pierwsze L. Gdy mamy już to zbudowane stawiamy wodę w górnej prawej kratce pierwszego L i otaczamy portal lawą. Gdy już skończymy usuwamy wodę a na samym dole portalu niszczymy 2 bloki i tam też stawiamy lawę. Załączam w artykule zdjęcie jak powinien prawidłowo wyglądać taki portal.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Gdy przejdziemy przez portal od razu powinniśmy zacząć szukać twierdzy. W trakcie szukania warto zebrać trochę złota po przez wydobywanie go z netherack'u, czyli naturalnego bloku, który jest prawie wszędzie w netherze. Gdy znajdziemy twierdzę, Szukamy spowner'a blaze'ów, czyli bloku, który wypuszcza z siebie te potwory. Potrzebujemy zabić tyle blaze'ów, aby mieć 7 lub 8 blazerod'ów. Gdy to osiągniemy udajemy się w stronę portalu po drodze musimy jednak znaleźć jednego z potworów, jakie możemy spotkać z piekle. Pigliny, bo tak zwą się te potwory, mogą nam dać perły za złoto. Chociaż szansa nie jest wielka to jest to najlepszy sposób na pozyskanie pereł. Potrzebujemy ich około 13, 14. Gdy wszystko już będziemy mieli gotowe wracamy przez portal, blazerod'y zamieniamy na blazepowder i łączymy go z perłami. Stworzymy w ten sposób oczy enderu. Trzymając jedną perłe w ręce wciskamy prawy przycisk myszy i perła wskaże nam drogę do twierdzy, gdzie znajdziemy portal do smoka endu. Jeżeli nie mamy żadnego łuku do strzelania ani śnieżek, które można zebrać na śnieżnym biomie musimy albo się podbudować blokami albo zabić parę endermanów i z pereł, które z nich wylecą przeteleportować się na samą górę wież endu. Po zniszczeniu każdego kryształu endu możemy w końcu zabić smoka endu. Gdy ten zatrzyma się na środku używamy łóżek do stworzenia eksplozji klikając na nie prawym przyciskiem myszy. Oczywiście, aby eksplozja nas nie zabiła musimy postawić blok obok łóżka i się za nim schować. Gdy smok zginie wskakujemy do portalu i tak kończymy nasz speedrun. Mam nadzieję, że wam pomogłem i teraz speedrun'y będą dla was o wiele prostrze.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez xrey69

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

NosTale Nostale - jak grać łucznikiem?

Poradnik Ara
2

Wole kontrrewolucje ! Homefront: The Revolution

Recenzja Tybero
3

World of Tanks Najlepsze czołgi na początek rozgrywki porady

Poradnik Hasający
4

Forza Horizon 3 - recenzja

Recenzja kabev1
5

Eldarya Eldarya, czyli twoja własna, romantyczna przygoda w świecie magii!

Recenzja risulu
6

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
7

Kultowa, nieśmiertelna gra pasjans

Recenzja LiquidSnake
8

Team Fortress 2 Team Fortress 2-Czyli gra z bogatą historią.

Recenzja Myszu PL
9

World of Tanks Leopard 1 dlaczego ten czołg umarł?

Recenzja ChUcKxPoMpA
10

League of Legends Soraka - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat