Jak to działa
3.0 4 1575 0
28.08.2018

"Gothic 1"- czyli powrót do wspomnień

Sytuacja w Królestwie Myrtany jest bardzo ciężka ze względu na wojnę z Orkami. Król Rhobar potrzebował mieczy oraz tracz dla swoich żołnierzy, dlatego został wydany rozkaz, aby każdy przestępca, który popełnił jakąś zbrodnie został zmuszony do pracy w kopalniach rudy w Khorinis. Aby skazańcy nie uciekli król wysłał swoich najpotężniejszych magów, aby otoczyli całą Górniczą Dolinę magiczną barierą. Jednak plan nie do końca się powiódł, ponieważ zaklęcie z nieznanych przyczyn zostało zakłócone, co sprawiło, że już nigdy nie będzie stamtąd wyjścia. Każdy który próbował wyjść na drugą stronę dotarł jako trup. Przez barierę dało się przejść, ale nie dało się wyjść. To jednak nie zakłóciło prac nad wydobywaniem rudy. Strażnicty króla wzamian za rudę otrzymywali żywność dzięki której więźniowie mogli przetrwać.
W grze Gothic wcielamy się w Bezimiennego bohatera. Bohater trafia jak skazaniec do koloni więziennej zwanej również Górniczą Doliną. Jako Bezimienny naszym celem jest pokonać potężnego demona. Na swojej drodze poznajemy czterech przyjaciół którzy będą nam towarzyszyć również w dalszych częściach gry. Ich imiona to: Diego, Milten, Lestern, oraz Gorn. Na początku gry spotykamy Diego, który ratuje nas przed strażnikami którzy mogli nas wykończyć. Po krótkiej rozmowie z Diego naszym zadaniem jest spotkać się z nim w Starym Obozie, lecz wcześniej musimy porozmawiać z człowiekiem imieniem Thorus. W grze mamy możliwość dołączenia do jednego z trzech obozów. Te obozy to: Stary Obóz, Nowy Obóz, oraz Obóz Bractwa Śniącego. Przed dołączeniem do któregoś z obozów musimy wykonać kilka zadań, aby przysłużyć się obozowi.
Gothic jest grą z gatunku c-RPG. Gra powstała tylko na platformy PC. Data wydania gry w Polsce to 28 marca 2001 roku. Gothic został wyprodukowany przez firmę Piranha Bytes. Gra posiada polską wersję językową (dialogi i napisy). A niżej obsada niektórych bohaterów gry.

Bezimienny- Jacek Mikołajczak
Diego, Gomez- Adam Bauman
Xardas, Saturas, Riordian, Corristo- Tomasz Marzecki
Gorn, Thorus- Przemysław Nikiel
Piotr Bąk- Ian
Milten- Paweł Iwanicki
Y'Berion- Jarosław Domin
Cor Kalom- Janusz Wituch
Lester- Paweł Szczesny
Cor Angar, Lee- Jacek Kopczyński

To tyle jeśli chodzi o dubbing, oraz recenzję. Moim zdaniem Gothic zasługuję na ocenę 10/10. Z tą grą mam wiele miłych wspomnień, oraz przypomina mi dzieciństwo. A wy drodzy czytelnicy? Jakie macie zdanie na temat tej gry? Podzielcie się swoją opinią.
3.0 (głosów: 4)
Art napisany przez Bananel.junior1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Opera GX | Gaming Browser Najlepsza przeglądarka internetowa dla graczy

Recenzja Bozno260
2

zielone imperium najlepsze questy

Recenzja Duman1222
3

Metin2 Recenzja Gry Metin2 po 7 latach grania.

Recenzja Diana07
4

Naruto Online Naruto online - "niby wszystko fajnie, ale jednak p2w"

Recenzja Szustii
5

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
6

Najlepsze gry na xbox one.

Recenzja AdminPL
7

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
8

League of Legends Aphelios - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Rust (B2P) Rust - Jak rozpocząć wipe na serwerze?

Poradnik Banankowy01
10

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
Chat