Jak to działa
5.0 1 201 0
27.06.2017

Just Cause - "takie w sumie fajne to"

Just Cause to jedna z bardziej udanych i przede wszystkim poważniejszych gier Avalanche Studios. Została wydana w roku 2006. Akcja toczy się na wyspie San Esperito, która tak na prawdę nie istnieje. Rico Rodriguez, czyli główny bohater gry jest agentem CIA. Został wysłany na tą wyspę, aby obalić rząd i potwierdzić, że przechowywana jest w tamtym miejscu broń masowego rażenia. Gra podobna jest do serii GTA. Również posiada otwarty świat. Co do misji to jest ich około 20, ale nie są one strasznie krótkie, więc możemy się bawić tą grą całkiem spory czas. W grze również jest cała masa misji pobocznych, więc zabawy jest jeszcze więcej. Na wyspie występuje kilka głównych organizacji, na które wpływ ma sam gracz. Decyzje gracza mają wpływ na różne porozumienia czy też przeciwnie - kłótnie pomiędzy tymi właśnie głównymi siłami.
(Powyżej zdjęcie przedstawiające grafikę w grze, która jak na rok wydania nie jest w sumie taka zła)

Jak wspomniałem jest ona podobna do gier typu GTA, ale dodaje też coś od siebie. Tym "czymś" jest na przykład możliwość wykonywania kaskaderskich sztuczek z użyciem gadżetów. Są to m. in. liny z hakiem, paralotnie czy też spadochrony. Używając właśnie tych gadżetów gracz może m. in. skakać z samochodu na samochód, co pomaga w szybkim przemieszczaniu się oraz zdobywaniu pojazdów. Gra niestety zawiera wiele błędów. Gra prawdopodobnie została przedwcześnie wydana, przez co producenci nie mieli czasu na poprawienie różnych bugów. Wersja na PS2 zawiera wiele błędów, które uniemożliwiają zakończenie wielu misji. Ciekawostką jest to, że wygląd naszego głównego przeciwnika w grze, a dokładniej dyktatora Mendozy jest podobny do wyglądu Mohammada Reza Pahlaviego.
Co do mojej opinii to spędziłem w grze wiele godzin. Często uruchamiałem ją tylko po to, aby pobawić się tą dowolnością na świecie, a czasem dla samych misji. Grę przeszedłem i była całkiem ciekawa, ale niektóre błędy mogłyby zostać naprawione :/ Nie zmienia to faktu, że gra jak na swoje lata jest całkiem niezła i każdemu, kto lubi gry typu GTA połączone z właśnie takimi rozwiązaniami jak akrobacje, wspinaczki i klimatem, który jest całkiem przyjemny w tej grze, mogę ją mocno polecić. Nie ma ona dużych wymagań, więc zagramy w nią praktycznie na każdym komputerze, który jest młodszy niż 7-8 lat. Nie będę opowiadał o samej fabule, bo to trzeba zobaczyć, poczuć i także w recenzji nie chcę dawać spoilerów, bo recenzje głównie czyta się po to, aby wiedzieć czy daną grę kupić czy też może sobie odpuścić jej kupowanie. No podsumowując to tak jak wcześniej napisałem - mocno polecam dla ludzi, którzy lubią połączenie takiego klimatu z serią GTA :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez wzarek

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
2

Roblox Roblox - Top 6 Tycoonów

Recenzja Sucharek39
3

Margonem Nowy kolos na 63 poziomie już w grze! + minievent sierpniowy

Poradnik Deez
4

Travian Travian gra która uczy strategii i na pewno spędzisz w niej długie godziny!

Recenzja Crisovski
5

L.A noire czyli świat pełen tajemnic i kryminału

Recenzja impuls54
6

Roblox Szybkie sposóby na Lamborghini. w trybie Jailbreak.

Poradnik ketty
7

Roblox Chcesz zarabiać na graniu ? To coś dla CIEBIE

Video Florep
8

World of Tanks Jakie zmiany, nowości oraz poprawki zobaczymy w wersji 9.19.1?

Poradnik JestemKacper
9

Klasyka po latach- Twierdza

Recenzja JanuszB
10

Roblox Home Tycoon Co to ? i na czym polega ?

Poradnik Mimimen
Discord