Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
5.0 1 23 0
16.03.2020

Grepolis - gra strategiczna

Grepolis jest to strategiczna gra na przeglądarkę, która przenosi nas do czasów starożytnej Grecji. Jeśli jesteś fanem historii starożytnej ten tytuł jest dla Ciebie!

Starożytna Grecja to nie tylko mitologia, ale również wojny stoczone pomiędzy imperium perskim a greckimi poleis oraz wielki rozwój cywilizacji uważanej za kolebkę cywilizacji zachodniej. Jak możesz się domyślać, w tej grze wybór należy do Ciebie - możesz walczyć z innymi graczami gromadząc armię i podbijając ich polis - czyli państwa-miasta - ale możesz też spokojnie (w miarę, do czasu gdy jakiś gracz nie zacznie Cię atakować) rozwijać własną potęgę gospodarczą i prowadzić rozmaite badania naukowe aby nasz rozwój był szybszy.
Swoją przygodę w grze Grepolis rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie na początku dostajemy małą osadę. Naszym celem jest uczynienie z niej potęgi i przejęcie wielu terenów wroga. W grze mamy ponad 13 budynków, między innymi chata drwala czy port.

Grając w tę grę możesz zdobyć 240 Graj


Na każdym ze światów gry Grepolis znajduje się około dwadzieścia tysięcy wysp. Jeśli nie chcesz walczyć z innymi graczami i podbijając ich osady możesz wybrać inną taktykę - dyplomacja. Zawierając sojusz i przymierze z innymi graczami razem macie większe szanse na spokojny rozwój Waszych państw-miast. Jeśli lubisz walczyć - atakuj wrogich graczy w swoim sąsiedztwie, ale pamiętaj, że oni mogą być w jakimś sojuszu i może się to skończyć dla Ciebie o wiele gorzej niż spokojny rozwój osady.

W grze znajduje się wiele rodzajów wojsk: szermierze, procarze, łucznicy, hoplici, kawalerzyści, rydwany, katapulty, biremy, statki ogniowe, brandery, triremy czy jednostki mityczne takie jak: Meduzy, Erynie, Mantykory, Cyklopi, Pegazy, Cerbery, Harpie, Minotaury.

Budowa miasta jest bardzo ważna i zaczyna się od zapewnienia dostępu do surowców. W grze występują cztery rodzaje surowców: drewno, kamień, srebrne monety oraz Łaska boska.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 270 Graj

Na samym początku gry należy pamiętać o równomiernym rozwoju - w miarę przybywania surowców należy stawiać nowe magazyny oraz rozbudowywać gospodarstwo wiejskie aby zapewnić nowych ludzi do zatrudnienia na budowie lub do armii. Pamiętaj, że surowce stają się łatwym łupem dla sąsiadujących graczy oraz Twoich wrogów więc oprócz rozwoju miasta należy zapewnić mu ochronę wojska poprzez stawianie w początkowej fazie gry koszar. Na początku gry najważniejsza jest moim zdaniem obrona, a nie atak. Atakując sąsiednie osady sami na ich na siebie ściągamy i utrudniamy sobie grę na wyspie. O ekspansji należy myśleć dopiero wtedy, gdy nasze miasto jest porządnie rozbudowane oraz gdy mamy odpowiednią liczbę wojsk. Aby podbić inne państwa-miasta (polis) należy posiadać statek kolonizacyjny oraz musimy posiadać odpowiedni poziom kultury, a więc nie uda nam się to na początku gry.


Podsumowując, Grepolis to gra niemieckiego studia InnoGames znanego z wielu świetnych gier przeglądarkowych. Oprócz wersji na przeglądarkę studio wypuściło również aplikację mobilną. Jest to tytuł warty zagrania szczególnie gdy jesteście fanami starożytnej Grecji lub gdy lubicie gry strategiczne wymagające od nas sporego poświęcenia na rozwój swojej potęgi gospodarczej i militarnej.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez matplk98

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Jak z GTA V zrobić ,,prawdziwe życie"

Poradnik Namirt
2

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
3

Hero Zero Poradnik do Hero Zero

Poradnik Stykuś
4

Fortnite Fortnite Dla Początkujących

Poradnik Kubapiekus
5

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
6

BlockStarPlanet Blockstarplanet - recenzja

Recenzja WiktoriaBananek!
7

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
8

7 Porad dla nowych graczy Invisible, Inc

Poradnik Banankowiec2453
9

Bananki najlepsza strona

Video Bananusiek050609
10

Lego Marvel's Avengers - to samo dobre Lego.

Recenzja Kubsoon243
Chat