Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
3.0 2 1046 0
16.03.2020

Grepolis - gra strategiczna

Grepolis jest to strategiczna gra na przeglądarkę, która przenosi nas do czasów starożytnej Grecji. Jeśli jesteś fanem historii starożytnej ten tytuł jest dla Ciebie!

Starożytna Grecja to nie tylko mitologia, ale również wojny stoczone pomiędzy imperium perskim a greckimi poleis oraz wielki rozwój cywilizacji uważanej za kolebkę cywilizacji zachodniej. Jak możesz się domyślać, w tej grze wybór należy do Ciebie - możesz walczyć z innymi graczami gromadząc armię i podbijając ich polis - czyli państwa-miasta - ale możesz też spokojnie (w miarę, do czasu gdy jakiś gracz nie zacznie Cię atakować) rozwijać własną potęgę gospodarczą i prowadzić rozmaite badania naukowe aby nasz rozwój był szybszy.
Swoją przygodę w grze Grepolis rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie na początku dostajemy małą osadę. Naszym celem jest uczynienie z niej potęgi i przejęcie wielu terenów wroga. W grze mamy ponad 13 budynków, między innymi chata drwala czy port.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj


Na każdym ze światów gry Grepolis znajduje się około dwadzieścia tysięcy wysp. Jeśli nie chcesz walczyć z innymi graczami i podbijając ich osady możesz wybrać inną taktykę - dyplomacja. Zawierając sojusz i przymierze z innymi graczami razem macie większe szanse na spokojny rozwój Waszych państw-miast. Jeśli lubisz walczyć - atakuj wrogich graczy w swoim sąsiedztwie, ale pamiętaj, że oni mogą być w jakimś sojuszu i może się to skończyć dla Ciebie o wiele gorzej niż spokojny rozwój osady.

W grze znajduje się wiele rodzajów wojsk: szermierze, procarze, łucznicy, hoplici, kawalerzyści, rydwany, katapulty, biremy, statki ogniowe, brandery, triremy czy jednostki mityczne takie jak: Meduzy, Erynie, Mantykory, Cyklopi, Pegazy, Cerbery, Harpie, Minotaury.

Budowa miasta jest bardzo ważna i zaczyna się od zapewnienia dostępu do surowców. W grze występują cztery rodzaje surowców: drewno, kamień, srebrne monety oraz Łaska boska.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Na samym początku gry należy pamiętać o równomiernym rozwoju - w miarę przybywania surowców należy stawiać nowe magazyny oraz rozbudowywać gospodarstwo wiejskie aby zapewnić nowych ludzi do zatrudnienia na budowie lub do armii. Pamiętaj, że surowce stają się łatwym łupem dla sąsiadujących graczy oraz Twoich wrogów więc oprócz rozwoju miasta należy zapewnić mu ochronę wojska poprzez stawianie w początkowej fazie gry koszar. Na początku gry najważniejsza jest moim zdaniem obrona, a nie atak. Atakując sąsiednie osady sami na ich na siebie ściągamy i utrudniamy sobie grę na wyspie. O ekspansji należy myśleć dopiero wtedy, gdy nasze miasto jest porządnie rozbudowane oraz gdy mamy odpowiednią liczbę wojsk. Aby podbić inne państwa-miasta (polis) należy posiadać statek kolonizacyjny oraz musimy posiadać odpowiedni poziom kultury, a więc nie uda nam się to na początku gry.


Podsumowując, Grepolis to gra niemieckiego studia InnoGames znanego z wielu świetnych gier przeglądarkowych. Oprócz wersji na przeglądarkę studio wypuściło również aplikację mobilną. Jest to tytuł warty zagrania szczególnie gdy jesteście fanami starożytnej Grecji lub gdy lubicie gry strategiczne wymagające od nas sporego poświęcenia na rozwój swojej potęgi gospodarczej i militarnej.

3.0 (głosów: 2)
Art napisany przez matplk98

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
2

MovieStarPlanet MSP Czy gra MSP jest fajna? MSP, czy MSP2?

Recenzja Lea2212
3

Recenzja DLC Scandinavia oraz DLC Going East! do Euro Truck Simulator 2

Recenzja Pan_Czeresnia
4

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
5

ENLISTED Enlisted czy Heroes and Generals-która gra jest lepsza?

Recenzja Dercik90
6

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Fame na MSP

Poradnik Lolz1232
7

CSGO Prime (B2P) EnVyUs - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
8

Tanki Online Tanki online czyli WoT dla słabszego sprzętu?

Recenzja BLAZEJ1
9

Brawl Stars Brawl stars -gra mobilna

Recenzja bloodis_xd
10

Margonem Jak szybko zarobić pieniądze?

Poradnik Untouched
Chat