Jak to działa
5.0 1 613 0
13.03.2019

Gry typu poszukiwacz złota.

Nie wiem jak u was, ale w moim dzieciństwie Gold Miner był jedną z najlepszych gierek przeglądarkowych. Można było w niego grać godzinami i próbować osiągnąć jak najlepszy wynik. W tym artykule pokażę wam godne polecenia gry z tej serii.


Gold Miner

Najlepiej będzie, jeśli zacznę od gry która wszystko zapoczątkowała. W grze wcielaliśmy się w górnika operującego hakiem wciągającym złoto. Nie było by w tym problemu, gdyby nie to, że hak ten jest w ciągłym ruchu i należało wyczuć moment w którym trzeba go opuścić. Grę utrudniały nam też inne obiekty, w tym kamienie, wybuchające beczki, biegające świnki(?) i dużo więcej. Aby przejść do następnego poziomu musieliśmy uzbierać określoną ilość pieniędzy w minutę. Po przejściu poziomu nie traciliśmy ich, ale przechodziły do następnych poziomów. Nadmiar gotówki mogliśmy w sklepie wydać na ulepszenia aktywne tylko przez jeden poziom. Gra wyszła też na urządzenia mobilne, jednak jest tak zasypana reklamami, że raczej wolelibyście po nią nie sięgać.

Gold Miner: Deluxe

Jest to inna wersja klasycznej odsłony, ale z odświeżoną grafiką i animacjami. Dodano też przyjemną dla ucha oprawę dźwiękową. Na końcu poziomów pojawiają się szczegółowe podsumowania tego, co udało nam się wydobyć. Wraz z postępem gry zmienia się sceneria. Poza tym reszta pozostała bez zmian.

Gold Miner Vegas: Gold Rush

Jest to duża gra spośród poszukiwaczy złota. Twórcy dodali namiastkę fabuły i dużo innych rzeczy. Przede wszystkin pojawiła się nowa mechanika - możemy poruszać się wózkiem górniczym. Jest to spore ułatwienie jeśli dodamy to, że zmniejszono ilość kamieni a zwiększono liczbę bardziej cennych obiektów jak diamenty.

Nie zdobycie wystarczającej ilości pieniędzy nie wiąże się już z końcem gry. Poziomy są ograniczone, a każdy z nich możemy powtórzyć dowolną ilość razy.

W menu między rozgrywkami pojawiło się kilka dodatków.


Należy do nich koło fortuny, na którym możemy wygrać złoto i nie tylko. Pojawiły się skrzynki, które możemy wykopać z ziemi jak złoto. Są różne rodzaje, a każdy z nich otwiera się w innym czasie. W skrzynkach kryje się przede wszystkim złoto, ale możemy też trafić na skiny. Właśnie, skiny. Nie są one tylko skórkami, bo zmnieniają statystyki naszej postaci. Każdy z dostępnych skinów możemy odzielnie rozwijać (albo zainwestować w szybkość, albo zainwestować w siłę). Jak w każdej w miarę rozwiniętej grze, tu także znajdziemy bonusy za codzienne logowanie się. Niestety, twórcy próbują doić graczy z kasy na każdym kroku, więc na przykład w sklepie, który był nierozłączną częścią poprzednich odsłon nie kupimy niemal nic za złoto, a jedynie za walitę premium.


To tylko część gier z orginalnej serii gier. Nie dodawałem podróbek, bo większość z nich nie jest godna uwagi. Starszych graczy zachęcam do przypomnienia sobie kultowej jedynki, a tych młodszych do zapoznania się z nią. To by było na tyle, dzięki za uwagę!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez TheMaślak

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
2

League of Legends Kayn - Żniwiarz Cienia

Poradnik LeeCoper
3

Movie star planet hack tool. Czy coś takiego istnieje.

Poradnik Porarzo
4

Affected Zone Tactics Affected Zone Tactics - Pierwsze wrażenia dotyczące taktyk strefy dotkniętej

Recenzja Cesere
5

League of Legends Draven - Mistrz wśród ADC

Poradnik 01001101
6

Diablo III (B2P) Diablo III (B2P) Gra godna podziwu!

Recenzja Cesere
7

CSGO Prime (B2P) Space Soldiers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
8

World of Warships war of warships czyli bitwa statków

Recenzja impuls54
9

Mount and Blade Warband 9 porad dla nowych graczy.

Poradnik Banankowiec2453
10

Warface ogólny poradnik dla początkujących

Poradnik SzymeqX
Chat