Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 87 0
28.06.2020

Best of The Best, czyli profesjonalne drużyny esportowe CS:GO

Większość z nas traktują grę jako rozrywkę, jeszcze inni chcą na tym zarobić, np. nagrywając na Youtube, a jeszcze inni... grają w gry na poważnie, mają najlepsze rangi i rywalizują w turniejach, organizowanych przez twórców gier. W tym artykule zajmę się profesjonalnymi drużynami esportowymi w grze Counter-Strike: Global Offensive. Opiszę tylko niektóre, ponieważ jest ich na świecie dosyć sporo. Będą to zespoły ze Szwecji, z Danii, z Finlandii, z Kanady a nawet z Polski.


Virtus.pro - na pierwszy ogień idzie nasz ojczysty zespół - Virtus.pro. Niestety polskie Virtus.pro jakiś czas temu się rozpadło, ale warto o nim napisać. W polskim składzie najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikami byli: Snax, Neo, Taz, PashaBiceps oraz Byali. Virtus.pro jest uznawany za jeden z najlepszych drużyn na świecie. Trudno się dziwić... Polacy zdobyli wiele trofeów, nie tylko tych międzynarodowych, ale także te ogólnopolskie (PS "Virtusi" do dziś są moim ulubionym zespołem w CS:GO)


ENCE eSport - jest to fiński zespół esportowy (mój drugi ulubiony). Zespół bierze swoją nazwę od potężnego wojownika z mitologii greckiej. Od lata 2018 roku zespół ENCE dostał się do czołówki światowych drużyn w Counter-Strike: Global Offensive. Po zdobyciu drugiego miejsca na IEM Major Katowice 2019, ENCE eSports do teraz utrzymuje stabilną formę i znajduje się w rankingu 15 najlepszych drużyn CS:GO. Najpopularniejsi zawodnicy ENCE to: alu, sunNy, xseveN, Aerial i sergej. W CS:GO istnieje nawet piosenka na ich cześć - EZ4ENCE zespołu The Verkkars.Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Team Liquid - to międzynarodowy zespół esportowy z siedzibą w Holandii. Występują tam zawodnicy z wielu krajów, m.in. z USA, Holandii, Szwecji, Kanady i wielu innych (jest to mój trzeci ulubiony zespół). Najpopularniejsi zawodnicy to: Twistzz, Stewie2k, EliGE, NAF i nitr0. Oprócz CS:GO Team Liquid ma swoją drużynę w LOL-u, Dotcie 2, Fortnite'cie i wielu innych.


Fnatic - międzynarodowa drużyna esportowa z siedzibą w Londynie, powstały w 2004r.. Jednakże część CSowa składa się ze Szwedów. Są to: JW, Krimz, Twist, Xizt oraz Jumpy. Szwedzi są uznawani za jednych z najlepszych na świecie oraz najbardziej utytułowanych. Warto wspomnieć, że w sekcji FIFA zespołu, występuję Polak - Damian „Damie” Augustyniak. Mamy jeszcze jednego Polaka we Fnatic. Jest to Oskar „Selfmade" Boderek, który reprezentuje zespół w grze League of Legends.


Natus Vincere - jest to ukraińska organizacja e-sportowa, założona w 2009 roku. Skład CSowy to:

Kirill „Boombl4” Mikhailov
Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Egor „flamie” Vasilyev
Denis „electronic” Sharipov

Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów na świecie. Według Fandom jest to 3.najlepsza drużyna CS:GO.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

W Counter-Strike'u jest wiele teamów. Nawet sami możemy taki utworzyć. Wystarczy założyć specjalną grupę na Steam, która ma przydzielony tag drużyny. Można go ustawić w grze i już - macie drużynę. Następny turniej esportowy z udziałem profesjonalnych drużyn odbędzie się w Rio w listopadzie. Jeżeli pandemia koronawirusa ustąpi (chociaż trochę), to odbywać będzie się więcej turniejów profesjonalnych. Zobaczymy na nich starych wyjadaczy, jak też nowych pretendentów po laury esportowe. Dziękuję za lekturę mojego artykułu. Następny już niedługo...

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Janusz1234567890

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
2

CSGO Prime (B2P) Moje zdanie na temat gry.

Recenzja Oskarowski
3

CSGO Prime (B2P) Copenhagen Wolves - historia drużyny

Recenzja wzarek
4

League of Angels Leauge of Angels, najgorsza gra tego typu

Recenzja Osa1020
5

Gra mojego dzieciństwa GOTHIC

Recenzja marcin072
6

Bleach Online Bleach Online, czyli kolejny klon

Recenzja Osa1020
7

CSGO Prime (B2P) Strzelecka ofensywa w moim zdaniu

Recenzja Jerzy Urban
8

Star Stable Baba z wozu, koniom lżej

Recenzja Nyktofilia
9

SAO's Legend SAO's Legend szczera opinia

Recenzja Qitria
10

War Thunder Szwedzkie czołgi zmierzają w kierunku War Thunder

Poradnik Gasior15
Chat