Jak to działa
Przejdź do gry Blade and Soul
Blade and Soul
5.0 2 1302 0
29.06.2017

Blade & Soul - pierwsze wrażenia

Blade and Soul to gra wyprodukowana przez studio NCsoft oraz Team Bloodlust. Została wydana 30 czerwca 2012 roku. W ramach ciekawostki - niespełna dwa lata później powstało również anime o tym samym tytule.

Blade and Soul miało połączyć dwie moje pasje - anime i japońską kulturę z grami MMORPG, i choć dawno nie spotkałem się z dobrą grą tego gatunku to wiązałem z tym tytułem duże nadzieje. Rzeczą, która urzekła mnie w tym tytule na samym początku był całkiem długi (ok 20-minutowy o ile się nie myle) samouczek fabularny. Po nim bardzo dobrze było widać, że gra w znacznym stopniu opiera się na przedstawianej przygodzie, oraz to, że w tym tytule głównym źródłem punktów doświadczenia będą zadania, a nie pokonywanie przeciwników, lub mobów, jak to ma miejsce w większości MMORPG-ów. System ten był dla mnie fajnym urozmaiceniem po ostatnich rutynowych przeżyciach.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Najprzyjemniejsze zaskoczenie było jednak przede mną. Gra oferuje bardzo rozbudowany system mechanik używania skilli, co czyni grę każdą postacią całkowicie unikalną. Dzięki temu gra nie znudzi nam się, jeśli próbować będziemy grać różnymi postaciami. Każdy z bohaterów różni się przez to nie tylko rodzajem umiejętności, ale również sposobem ich używania, co powoduje, że jedna postać może być dużo łatwiejsza w rozgrywce niż inna. Produkt na szczęście sugeruje nam, które klasy są bardziej przyjazne dla początkujących, a które dla zaawansowanych graczy.

Przechodząc do sedna - korzystanie ze skilli opiera się na złożonych kombinacjach klawiszowych. Przykładowo, żeby rzucić czar, musimy namierzyć cel, wyciągnąć zwój, a następnie cały czas przytrzymując przycisk, rzucić przez niego zaklęcie. Umiejętności jest masa, więc nowych skilli musimy uczyć się razem z naszą postacią. Brzmi skomplikowanie, jednak zabawa przy tym jest przednia.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Blade and Soul jest grą bardzo przyjemną. Ciężko było mi się niestety wczuć w klimat rozgrywki i w swoim czasie, gdy grałem na jednym z serwerów praktycznie nie spotykałem graczy. Martwa okolica powodowała, że zamiast świetnego MMORPG-a, widziałem w tej produkcji tylko miernego RPG.

Niech nie zmyli was jednak moja dość stronnicza opinia opierająca się na wychwalanii tytułu. Dłuższa rozgrywka skutkuje między innymi tym, że zauważamy jak produkt jest zabugowany, czy też jak monotonne są misje - idź, zabij, zbierz, wróć.

Uważam jednak, że to tytuł warty zagrania, nawet w aktualnym 2017 roku. Bardzo łatwo powoduje u odbiorcy system "jeszcze jednej misji", przez który kończymy granie późno w nocy. Produkcja Blade and Soul jest unikatowa pod wieloma względami i uważam, że obowiązkowa zarówno dla fanów anime jak i tych lubiących zaskakujące mechaniki w grach MMORPG.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

World of Tanks Jak najszybciej wbijać dychy?

Poradnik Krissrox
4

Terraria - opis wytwarzania Cell Phone

Poradnik Janux
5

Aion Jak szybko zdobywać wyższe levele?

Poradnik JestemKacper
6

Realm of the Mad God - Knight

Poradnik Fragorski
7

Dying Light - dorównuje poprzedniej serii Dead Island?

Recenzja Kubsoon243
8

Rocket League (B2P) Rocket League - Recenzja!

Recenzja Malfour
9

Wizard101 Moje odczucia co do gry.

Recenzja Pennard
10

World of Tanks Jak w ciągu 2 dni skończyłem 3 zadania z bananków - krótki poradnik

Poradnik MineYamato
Chat