Jak to działa
Przejdź do gry Blade and Soul
Blade and Soul
2 0 167 0
29.06.2017

Blade & Soul - pierwsze wrażenia

Blade and Soul to gra wyprodukowana przez studio NCsoft oraz Team Bloodlust. Została wydana 30 czerwca 2012 roku. W ramach ciekawostki - niespełna dwa lata później powstało również anime o tym samym tytule.

Blade and Soul miało połączyć dwie moje pasje - anime i japońską kulturę z grami MMORPG, i choć dawno nie spotkałem się z dobrą grą tego gatunku to wiązałem z tym tytułem duże nadzieje. Rzeczą, która urzekła mnie w tym tytule na samym początku był całkiem długi (ok 20-minutowy o ile się nie myle) samouczek fabularny. Po nim bardzo dobrze było widać, że gra w znacznym stopniu opiera się na przedstawianej przygodzie, oraz to, że w tym tytule głównym źródłem punktów doświadczenia będą zadania, a nie pokonywanie przeciwników, lub mobów, jak to ma miejsce w większości MMORPG-ów. System ten był dla mnie fajnym urozmaiceniem po ostatnich rutynowych przeżyciach.
Grając w tę grę możesz zdobyć 250 Graj
Najprzyjemniejsze zaskoczenie było jednak przede mną. Gra oferuje bardzo rozbudowany system mechanik używania skilli, co czyni grę każdą postacią całkowicie unikalną. Dzięki temu gra nie znudzi nam się, jeśli próbować będziemy grać różnymi postaciami. Każdy z bohaterów różni się przez to nie tylko rodzajem umiejętności, ale również sposobem ich używania, co powoduje, że jedna postać może być dużo łatwiejsza w rozgrywce niż inna. Produkt na szczęście sugeruje nam, które klasy są bardziej przyjazne dla początkujących, a które dla zaawansowanych graczy.

Przechodząc do sedna - korzystanie ze skilli opiera się na złożonych kombinacjach klawiszowych. Przykładowo, żeby rzucić czar, musimy namierzyć cel, wyciągnąć zwój, a następnie cały czas przytrzymując przycisk, rzucić przez niego zaklęcie. Umiejętności jest masa, więc nowych skilli musimy uczyć się razem z naszą postacią. Brzmi skomplikowanie, jednak zabawa przy tym jest przednia.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 250 Graj
Blade and Soul jest grą bardzo przyjemną. Ciężko było mi się niestety wczuć w klimat rozgrywki i w swoim czasie, gdy grałem na jednym z serwerów praktycznie nie spotykałem graczy. Martwa okolica powodowała, że zamiast świetnego MMORPG-a, widziałem w tej produkcji tylko miernego RPG.

Niech nie zmyli was jednak moja dość stronnicza opinia opierająca się na wychwalanii tytułu. Dłuższa rozgrywka skutkuje między innymi tym, że zauważamy jak produkt jest zabugowany, czy też jak monotonne są misje - idź, zabij, zbierz, wróć.

Uważam jednak, że to tytuł warty zagrania, nawet w aktualnym 2017 roku. Bardzo łatwo powoduje u odbiorcy system "jeszcze jednej misji", przez który kończymy granie późno w nocy. Produkcja Blade and Soul jest unikatowa pod wieloma względami i uważam, że obowiązkowa zarówno dla fanów anime jak i tych lubiących zaskakujące mechaniki w grach MMORPG.
Blade & Soul - pierwsze wrażenia 5.0 2
2 0
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Don"t starve poradnik do potworów #2

Poradnik MrWadzik
2

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
3

Warframe Warframe czy jest dobrą grą ?

Recenzja Klimenso
4

Sweet Amoris - Słodki Flirt Słodki flirt - recenzja polecam?

Recenzja Domino7784
5

Dragon Awaken Dragon Awaken - Recenzja

Recenzja Jiyam
6

Shakes & Fidget Jak grać bez wydawania na grzyby?

Poradnik Marshall86
7

Roblox Co to dla mnie jest Roblox ?

Recenzja M133BARTEK
8

Clash royale, wskazówki i ciekawostki

Recenzja lisus
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper