Jak to działa
Przejdź do gry Gwint
Gwint
5.0 1 1250 0
15.11.2018

Gwint - historia karty Nivellen

Cześć, dzisiaj omówimy sobie kolejną z kart w gwincie, naszym bohaterem będzie przeklęty człowiek o imieniu Nivellen, który dzięki pomocy geralta mógł wrócić do swojego normalnego życia. Nivellen występuje tylko w jednym opowiadaniu o wiedźminie i to właśnie wokół niego skupię artykuł ale także powiem trochę o samej karcie w grze.
HISTORIA
Nivellenowi poświęcone jest całe opowiadanie pod tytułem "Ziarno prawdy" Andrzeja Sapkowskiego. historię możemy znaleźć w książce "Ostatnie życzenie" która jest zbiorem wiedźmińskich opowiadań. Fabuła rozpoczyna się gdy Geralt wędrując na swoim koniu Płotce natrafia na martwego mężczyznę i jego córkę. Zainteresowany tym co mogło się wydarzyć wiedźmin rusza za śladami i dociera aż do starego i pozornie opuszczonego dworu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Gdy Geralt przekracza próg napotyka właściciela domu - straszliwą bestię która chce przepędzić przybysza. Biały wilk jednak nie należy do osób które widok byle straszydła potrafi odstraszyć (bo gdyby był taką osobą prawdopodobnie dawno umarłby z głodu). Ostatecznie przekonuje gospodarza aby ten oprowadził go po swoim domostwie. Nivellen opowiada historię o tym jak był kiedyś bogatym człowiekiem. Bohater należał do grupy, która siała postrach w całej okolicy ale pewnego razu obrabował świątynię kultu Lwiogłowego Pająka. W ramach zemsty został zamieniony przez kapłankę świątyni w bestię. Bohater oszalał i z wściekłości zabił kilku służących. Został sam jednak jego dom zaczął wykonywać wszystkie jego polecenia (niczym w pięknej i bestii). Nivellen dążył do odzyskania swojego ludzkiego ciała. Według bajek pomóc mu miała miłość pięknej dziewczyny.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Na dwór bestii przybywały wciąż nowe kobiety ponieważ zawsze hojnie je obdarzał. Jednak albo wszystkie były brzydkie albo zdjęcie klątwy wcale nie było łatwe. Gdy potwór rozmawiał z wiedźminem mieszkał z rusałką Vereeną. Po rozmowie Geralt pożegnał się z Nivellenem ale wciąż zastanawiało go czego bała się Płotka przebywając na jego dworze. Ostatecznie zawrócił się z powrotem w stronę domu. A tam okazało się że rusałka tak naprawdę była bruxą, która rzuciła się na wiedźmina. Geralt odpierał jej ataki ale wyraźnie przegrywał walkę, nagle zjawił się Nivellen, próbując z marnym skutkiem uspokoić Vereenę a ta rzuciła się także na niego. Ostatecznie bohaterom razem udało się pokonać bruxę a ta przed śmiercią wyznała bestii miłość. Dzięki temu klątwa została zdjęta a Nivellen mógł wrócić do normalnego życia.
GWINT
W gwincie karta Nivellena posiada 10 punktów siły a jej umiejętność to przeniesienie jednostek z wybranego rzędu do losowych. Według mnie umiejętność ta jest nie najsilniejsza ale w specjalnych sytuacjach potrafi pomóc, czyli karta jest dość słaba ale przynajmniej znamy już jej historię.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

The Sims 4 "Jak zacząć rozgrywkę"

Poradnik xOliwicia
2

Among us - wskazówki

Poradnik WiktoriaBananek!
3

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
4

Football Team Jak szybko wbijać OVR w Football Team?

Poradnik MaxxY
5

NosTale Nostale - Jak grać magiem?

Poradnik Ara
6

Jak kupić komputer? Część druga - Gotowce z aukcji

Poradnik Pink Sheep Lololololololo
7

Rocket League (B2P) Rocket League - jedyna taka gra

Recenzja BLAZEJ1
8

My Free Zoo Magiczny świat zwierząt!

Recenzja Magiczny Krzysztof
9

Garry's Mod (B2P) Odkrywajmy wszystkie tryby razem: SledBuild

Tutorial Natalia280
10

XCOM: Enemy Unknown – czyli gra o tym jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi.

Recenzja Banankowiec2453
Chat