Jak to działa
Przejdź do gry Gwint
Gwint
3.3 10 296 0
28.11.2018

Gwint - historia karty Pavetta

Cześć, dzisiaj przedstawię wam kolejną kartę z gry Gwint. W tym artykule opowiem wam trochę o historii księżniczki Pavetty z Cintry, która to jest przez wielu uważana za jedną z najbrzydszych kart w gwincie.
Historia
Pavetta pojawia się w opowiadaniu "Kwestia ceny" w książce pt. "Ostatnie życzenie" Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin Geralt zostaje zaproszony na ucztę na dwór królowej Calanthe, władczyni Cintry. Królowa informuje wiedźmina, że ten musi dopilnować aby jej córka poślubiła właściwą osobę. Podczas przyjęcia poznajemy kilku chętnych do ręki księżniczki, jednym z nich jest Crach an Craite. W pewnym momencie na bal przybywa niezaproszony gość podający się za Jeża z Erlenwaldu, który uważa, że to on ma prawo do ręki księżniczki ponieważ dawno temu uratował on zmarłego króla Roegnera a ten w zamian oferował mu wszystko czego sobie zażyczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Niestety mimo twardych argumentów królowa nie zamierza oddać swojej córki w ręce nieznajomego ponieważ bardzo zależy jej na przymierzu ze Skellige. Ostatecznie dochodzi do walki, w której Jeż prawdopodobnie by zginął gdyby nie pomoc Geralta. Niespodziewanie Pavetta wydaje z siebie krzyk i to nie byle jaki ponieważ powaliła nim na ziemię wszystkich ludzi znajdujących się na sali i ujawniła w ten sposób swoje magiczne moce. Niestety w pewnym momencie Księżniczka straciła kontrolę nad sobą przez co prawie zniszczyła salę balową i pozabijała wszystkich gości. Jednak do tego nie doszło ponieważ wiedźmin razem z druidem myszoworem przerwali jej kontakt z magią. W tym samym czasie wybiła północ a klątwa Jeża zmieniająca go w potwora każdego dnia przestała działać. Ostatecznie w związku z zaistniałymi okolicznościami królowa zdecydowała się oddać mu Pavettę.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Duny (bo tak się nazywał Jeż) wyjaśnił bohaterom na czy polega jego klątwa i poinformował, że dzięki Pavettcie udało się ją zdjąć. Geralt poprosił o to aby nagrodą za jego usługi było prawo niespodzianki i w ten sposób po 9 miesiącach zabrał młodej parze ich córkę Cirillę (którą później szukał przez całą 3 część gry wiedźmin). W wieku 19 lat Pavetta zginęła na morzu w magicznej katastrofie wywołanej przez czarodzieja Vilgefortza a jej ciała nigdy nie odnaleziono.
Gwint
W mojej ulubionej wiedźmińskiej grze karcianej Królewna Pavetta jest epicką kartą należącą do frakcji królestw północy. Posiada ona 3 punkty siły a jej umiejętność to: obaj gracze wtasowują swoją najsłabszą brązową lub srebrną jednostkę z powrotem do talii. Jej umiejętność jest dość ciekawa ale obecnie nie wykorzystuje się jej w żadnych taliach.
3.3 (głosów: 10)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
2

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
3

Agar io Jak wygrywać w Agar.io?

Poradnik Gitarz
4

Minecraft Dlaczego jesteśmy tak uzależnieni od różnych trybów gry?

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
5

AD 2460 AD 2460 - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
6

Grand Theft Auto V (B2P) Od Gangstera do Milionera

Poradnik piotrusinio
7

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
8

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
9

Roblox Praca Marzeń Amerykanów

Poradnik Fragorski
10

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
Chat