Jak to działa
Przejdź do gry Ikariam
Ikariam
5.0 1 1558 0
11.12.2017

Czym jest Ikariam? I kilka słów o materiałach. Zwykłe początki.

Otóż słowem wstępu. Czym jest Ikariam?
Ikariam to gra przeglądarkową z "gatunku" strategii, która jest oparta głównie na realiach starożytnej Grecji. Ale jak najlepiej zacząć? Co i jak. Po przejściu tutoriala gracz dostaje wszystko co na początek będzie potrzebne. Co konkretnie? wiedzę czyli co dany budynek początkowy robi, dla przykładu w koszarach możesz rekrutować jednostki, w akademii możesz ze swoich obywateli wyznaczać naukowców, mury pomagają bronić miasta, a dzięki magazynowi możesz przechowywać więcej surowców, których jest pięć.
Każdy materiał jest potrzebny nieważne kiedy i do czego. Trzeba gromadzić wszystko co możesz wydobyć. By mieć wszystkie te surowce łatwo dostępne przydałoby się statystycznemu graczowi założyć co najmniej pięć miast by żyć w dobrobycie i dostatku.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Pierwszym z nich jest Materiał Budowlany, który możemy zdobywać wyznaczając ludzi do pracy w tartaku przełączając na menu wyspy (podobnie jak pozostałe cztery), a są one na wszystkich wyspach.
Natomiast według mnie drugim na miejscu zapotrzebowania surowcem jest wino, lecz o ten i pozostałe trzy surowce jest trudniej, gdyż każda wyspa ma swój charakterystyczny surowiec, lecz czemu wino jest na drugim miejscu (według mnie) jeżeli chodzi o zapotrzebowanie? Otóż badając w menu badań "Prasę do winogron" możemy zbudować tawernę, która zwiększa zadowolenie mieszkańców danego Polis co może skutkować większym przyrostem populacji, a populacja nie jest nieskończona, gdyż liczba populacji jest ograniczana przez poziom naszego ratusza, a ludność może nam spaść np. gdy zginą nam żołnierze.
Na trzecim miejscu jest (według mnie) siarka. Siarka jest potrzebna do wyszkolenia większości jednostek bojowych, wyjątkami są Procarz, Kucharz, Medyk i Oszczepnik, a w stoczni (w której konstruujemy naszą marynarkę wojenną) Okręt z Taranem.
Na czwartym miejscu (według mnie) jest jednakże Marmur, czyli jeden z potrzebniejszych surowców budowlanych opisując w skrócie.
I w końcu ostatni materiał czyli kryształ. Co możemy z nim robić? Pierwszy raz nam się przyda gdy w menu badań opracujemy Politeizm umożliwiający budowę świątyni przy czym daje to graczowi zysk. Ale jaki? Zależne jest to od "Cudu" czyli obiektu stojącego na wyspie. Materiał ten jest potrzebny do budowy Składowiska i Archiwum map, w koszarach do wyszkolenia Medyka, w stoczni jednakże do budowy Okrętu Podwodnego oraz Statku Pomocniczego.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Zapomniałem jeszcze wspomnieć o złocie, za które musimy utrzymywać nasze wojska, ażeby mieć złoto potrzeba mieć obywateli załóżmy, że mam w jednym Polis 262 ludzi w czym 51 bezrobotnych, a w drugim 630 ludzi w czym 73 bezrobotnych.
Mam ogółem ok. 60 oszczepników i ok. 30 hoplitów, a naukowców ogółem 36. Według kalkulacji gry bez żołnierzy, robotników i naukowców powinienem zarabiać 2604 złota na godzinę, lecz mając to co mówiłem zarabiam tylko jedną sztukę złota na godzinę.
W Ikariam musimy mieć gospodarcze podejście do naszych zarobków. Czyli ilu pracowników zatrudnić, ilu naukowców wyznaczyć, i ilu żołnierzy wyszkolić.
Wszystko co robimy w tej grze ma swoje konsekwencje nieważne jakie. Od czasu do czasu można sobie splądrować osadę barbarzyńców lub kolonię innego, wrogiego gracza

Dziękuję za przeczytanie tegoż artykułu i życzę miłej gry.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Warmionsz

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Star Stable Porady dla początkujących graczy

Poradnik rzulty
2

CSGO Prime (B2P) M4A4 vs M4A1-S - którą wybrać - porównanie!

Poradnik JestemKacper
3

Minecraft DeathRun - Co i jak?

Poradnik xBK20x
4

My Little Farmies Świetna gra do zarabiania bananków!

Recenzja Conte
5

Crossout Na co zwracać uwagę i jak budować w grze Crossout

Poradnik KacperMalac
6

OGame Świat to za mało - Recenzja gry OGame

Recenzja LeonardoPL
7

Dofus Moja luźna recenzja na temat gry "Dofus"

Recenzja marcin072
8

Ogród pokazowy w zielone imperium

Poradnik Duman1222
9

MovieStarPlanet MSP Jak dobrze zarabiać na filmach? -sposoby tworzenia.

Poradnik cer
10

DOTA 2 Mamy kolejny międzynarodowy event e-sportowy w Polsce

Recenzja _Szusty_
Chat