Jak to działa
4.7 10 4903 0
27.12.2020

Jak zalogować się do starego MSP??

Cześć, zapewne wielu graczy jednej z najbardziej znanych gier przeglądarkowych wszechczasu czyli Movie Star Planet słyszało kiedyś takie pojęcie jak "Stare MSP" zwykle pojawia się ono w zdaniach typu "chciałbym/chciałabym żeby stare msp wróciło", "stare msp było lepsze". W tym artykule chciałbym powiedzieć czy tak naprawdę jest stare msp, dlaczego wiele osób tak bardzo chce aby wróciło oraz tak jak w tytule czy można się na nie zalogować.
CZYM JEST STARE MSP?
Stare MSP to po prostu Moviestarplanet przed aktualizacjami, które zmieniły szatę graficzną i przebudowały tą grę. Można wyróżnić kilka rodzajów starego msp w grze wprowadzono kilka znaczących aktualizacji.
Jako najstarszą wersję gry można uznać wersję z 2009 roku czyli z czasów gdy Moviestarplanet nie było jesszcze nawet dostępne w Polsce, gra miała zupełnie inną szatę graficzną oraz znacznie mniej funkcji niż obecna wersja (na przykład nie mogliśmy wstawiać zdjęć). Niewiele wiadomo o tej wersji msp ponieważ w tamtych czasach mało kto grał w tą grę. W 2011 roku do gry weszła aktualizacja która zmieniła ją w wersję bardziej zbliżoną do obecnej. Również w 2011 roku powstał Polski serwer gry.

Wersja od 2011 nazywana jest średnim msp ma ona wiele różnic w stosunku do starej (gra stała się bardziej "cukierkowa", ocenzurowano kilka animacji, zwiększono liczbę poziomów). Wielki sentyment to tej wersji msp nie wywodzi się jednak z żadnych innowacji, które wtedy istniały w grze bo takowe raczej nie istniały. Zwolennicy tej wersji gry jako główne zalety podają to, że wtedy ich zdaniem społeczność była bardziej chętna do pomocy (ludzie oglądali sobie wzajemnie filmy, lajkowali artbooki, dawali prezenty z listy życzeń). W 2011 roku na Movie star planet nie były też tak powszechne tzw seki czyli krótkie filmiki o chodzeniu bez celu nastawione tylko na zarobienie pieniędzy i fioletowych gwiazdek. Niektórzy zwolennicy tego msp tęsknią też za starymi zwierzakami, które funkcjonowały i wyglądały inaczej niż obecne.

Nowe msp czyli wersja od około 2014 roku do dzisiaj uznawane jest przez wielu za najgorsze. Gracze jako główne argumenty podają m.in: brak chęci do wzajemnego pomagania sobie bez korzyści dla samego siebie, nikt nie tworzy wartościowych treści tylko filmy i artbooki nastawione na zarabianie, oraz brak nowości ze strony moderatorów ponieważ w grze od 2014 roku nie zaszły praktycznie żadne ciekawsze zmiany (największą innowacją było wprowadzenie zdjęć). Oprócz tego wiele osób oburzyło się, że moderatorzy zamiast rozwijać grę zdecydowali się stworzyć msp2 które jest jak na razie w fazie testów i ma bardzo mało funkcji.

CZY MOŻNA SIĘ ZALOGOWAĆ NA STARE MSP?

Czy tego chcemy czy nie Moviestarplanet działa tak jak 99% innych gier online czyli gdy zostanie wprowadzona jakaś aktualizacja każdy gracz musi się do niej ustosunkować i grać na aktualnej wersji czy mu się to podoba czy nie. Mimo licznych prób, które podejmowali ludzie nikomu jeszcze nie udało się wejść na stare msp i prawdopodobnie jest to niemożliwe. Co prawda w przeszłości pojawiały się pojedyncze próby stworzenia przez graczy własnego serwera ze starym msp jednak projekty tego typu szybko upadały ponieważ wielkość przedsięwzięcia przerastała twórców. Możliwym jest jednak przywrócenie przynajmniej częściowo wersji z roku 2011. Tutaj głównym problemem jest mentalność graczy, gdyby jednak każda osoba spróbowała od czasu do czasu obejrzeć czyjś film bez żadnych korzyści z drugiej strony lub sama zdecydowała się stworzyć coś kreatywnego żeby inni to oglądali to może udałoby się przywrócić społeczność do czegoś na wzór tamtych "lepszych czasów". Jeśli chodzi o brak aktualizacji to tutaj niewiele zależy od graczy a bardziej od moderacji, która pozostaje głucha na większość próśb ze strony społeczności. Chociaż ostatnimi czasy pojawiły się drobne zmiany (m.in. doszedł sklep z odzieżą dla płci przeciwnej oraz wyszukiwarka ubrań) dlatego graczom pozostaje czekać i liczyć na to, że gra w końcu trochę ożyje oraz nie ma sensu płakać za starym msp ponieważ ono i tak prawdopodobnie nie zostanie przywrócone, dodatkowo jeżeli bardziej wgłębimy się w temat zobaczymy, że nie jest ono wcale takie lepsze niż to obecne.

4.7 (głosów: 10)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Churchill I - Brytyjski rewolwerowiec

Recenzja HansOmen
2

World of Tanks Absolutny gigant w swojej klasie.

Recenzja AngryPanda
3

World of Tanks Jak dobrze zacząć grę ''World of tanks''

Poradnik nick banan
4

Roblox Fenomen gry Roblox - czy z pozoru prosta gra ma głębsze znaczenie?

Recenzja kittyeutanazja3
5

Roblox Roblox gra dla wszystkich

Recenzja BakuDeku123
6

Gold miner

Poradnik Duman1222
7

CSGO Prime (B2P) Tutorial dla początkujących

Poradnik marcin072
8

World of Tanks World of Tanks - Recenzja i moja opinia

Recenzja Kejzer17
9

Crossout Krótka recenzja Crossout

Recenzja Kowalus93
10

CSGO Prime (B2P) PENTA - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
Chat