Jak to działa
Przejdź do gry Star Stable
Star Stable
5.0 3 8474 0
14.06.2017

Porady dla początkujących graczy

Gram w Star Stable od 3 lat. Przez ten czas nauczyłam się wiele o całej tej grze i moją wiedza chcę się podzielić z osobami, które zaczynają swoją przygodę z tą grą. Dowiecie się, co na początku gry rekomenduję zakupić, a w co odradzam inwestować, czy opłaca się kupić Starstable LifeTime, a także wiele innych przydatnych rzeczy.

1. Gra po rejestracji daje wam możliwość gry do poziomu 5 za darmo. Gdy osiągniecie ten poziom będziecie musieli zakupić Star Rider, by móc wykonywać dalsze zadania. Nasuwa się więc pytanie - czy warto inwestować w Star Rider LifeTime? Jeśli zdecydujecie się na kupno StarRider Lifetime, będziecie mogli grać w tę grę już zawsze. Prościej mówiąc: płacicie raz i gracie ile chcecie. Z perspektywy czasu jest to najbardziej opłacalna opcja. Osobiście rekomenduje na początek zakupić miesięczny Star Rider, by zaznajomić się lepiej z tą grą i zobaczyć czy wam się ona podoba. Jeżeli jesteście pewni, że jest to gra, w którą będziecie grali przez długi czas, jak najbardziej polecam zakupienie wersji Lifetime!
Lifetime najlepiej kupować jest podczas specjalnej oferty na święta Bożego Narodzenia - jest wtedy tańsze. Będzie to idealny prezent na Świeta!

2. Po pewnym czasie grania dostaniecie zadanie, związane z wyścigiem kucyków. Ja odradzam robienie go na samym początku, ponieważ będziecie musieli kupić kucyka do tego zadania i wydać około 400 StarCoins. Zamiast kupować kucyka lepiej kupić swoje pierwsze porządne siodło, ogłowie, czaprak. Wybierając sprzęt jeździecki kierujcie się przede wszystkim jego statystykami. Im więcej ma punktów szybkości itp. tym lepiej. Jeśli macie Star Rider, co sobotę dostaniecie 100 Star Coins, które możecie wydać na najlepsze ubrania i sprzęt. Warto w to zainwestować, jeśli chcecie zajmować wysokie miejsca w wyścigach.

3. Przy dobieraniu ekwipunku nie musicie jeździć po całym świecie i szukać odpowiadających wam rzeczy. Możecie skorzystać z tej strony: http://starstable.bplaced.net/db/en/
Dzięki niej szybko wyszukacie konie, ubrania, sprzęt, fryzury bez konieczności długich poszukiwań po całym świecie. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie. Możecie sortować rzeczy według ich zastosowania, koloru, statystyk.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
4. Miejsce, gdzie trzymacie swoje konie to wasza stajnia macierzysta. Na początku gry macie ją ustawioną w Moorland, jednak możecie zmienić jej lokalizacje. Zmiana lokalizacji będzie kosztowała was 25 SC. Możecie mieć niestety tylko jedną stajnię macierzystą. W tych miejscach możecie ją ustawić:

-Moorland
-Farma Steve'a
-Winnica Srebrnej Polany
-Wioska Valedale
-Jodłowy Gaj
-Nowa Grań
-Jarlaheim
-Fort Pinta
-Stajnia Złotych Liści

Większość graczy ma stajnie ustawioną na farmie Steve'a, ponieważ znajduje się ona po środku mapy i nie trzeba jeździć dużych odległości do większości lokacji.
Dobrym wyborem jest również Fort Pinta, gdyż znajdują się tam promy, które mogą was przetransportować na drugi koniec wyspy bardzo szybko.
Jednak jeśli długie przejażdżki lub ewentualne płacenie za podwózkę wam nie straszne, to wybierzcie stajnie w lokalizacji, która wam się najbardziej podoba! Osobiście uwielbia Krainę Złotych Wzgórz i miałam tam stajnię przez pół roku. Wszędzie było daleko, ale widoki mi wszytko wynagrodziły!

5. Wiele z was, gdy staje przed zakupem pierwszego konia zastanawia się, który będzie dla niego najlepszy. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór konia to sprawa indywidualna - jedna osoba wybierze konia ze względu na jego statystyki, a druga ze względu na wygląd. Każdy ma inne preferencje, co do konia. Przy wyborze możecie kierować się wyżej podaną stroną, która na pewno ułatwi wam ten wybór.
Osobiście gdybym znowu zaczynała grę, na pierwszego konia wybrałabym Konia fryzyjskiego (pierwsze zdjęcie) albo Morgana (drugie zdjęcie). Są to moje ulubione konie i wszystkim je polecam.
Koń fryzyjski kosztuje 990 za wersję z nowymi animacjami lub 790 za wersję ze starymi animacjami. Morgan z nowymi animacjami kosztuje 790 SC, a ze starymi od 320 do 590 SC. Pierwsze zdjęcie przedstawia konia fryzyjskiego ze starymi animacjami, a drugie zdjęcie przedstawia Morgana z nowymi animacjami.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
6. Gdy kupicie nowego konia jest on na poziomie pierwszym. Możecie go trenować aż osiągnie poziom 15. Wraz z każdym poziomem, jego szybkość się zwiększa, co pozwala wam na osiąganie coraz lepszych wyników na wyścigach. Konia trenujecie, robiąc nim rożne wyścigi w okolicy. Im więcej wyścigów zrobicie, tym szybciej wasz koń osiągnie poziom 15. Każdy wyścig możecie wykonać raz dziennie. Najlepiej sporządzić sobie mapkę, na której zaznaczycie trasę, którą jedziecie i wykonujecie po kolei wyścigi. Zaoszczędzi wam to dużo czasu.

7. Jeśli brakuje wam pieniędzy, możecie w łatwy sposób zdobyć szylingi jorvik, wykonując prace w stajniach takie jak pojenie koni, wynoszenie gnoju i karmienie koni. Za każde takie zadanie dostajecie 30-45 szylingów, czyli w pracy na każdej stajni możecie zarobić od 90 szylingów do 135. Szylingi jorvik zarabiacie również robiąc zadania i wyścigi. Jeśli brakuje wam Star Coins, musicie poczekać do następnej soboty na wypłatę 100 SC lub zakupić SC w sklepie internetowym StarStable.

Życzę miłej gry!
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez rzulty

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bleach Online Bleach Online, czyli kolejny klon

Recenzja Osa1020
2

Shakes & Fidget Shakes & Fidget - Gra, która podbija świat?

Recenzja kulkowski
3

League of Legends League of Legends strategie gry na różnych liniach w trybie 5v5

Poradnik Sieczken
4

Roblox Recenzja na temat znanej chyba gry- Roblox.

Recenzja Tafika
5

Overwatch - D.Va czyli z czym to sie je [WERSJA PS4]

Poradnik Szogunio
6

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - najnowsze aktualizacje (wrzesień - grudzień 2021)

Recenzja Sylwiszel
7

Disney Magic Kingdoms - kilka słów wstępu

Poradnik Persefonaa
8

Stadia gry

Recenzja TurboBagiety
9

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
10

Margonem Powrót do dzieciństwa

Recenzja JendraPC
Chat