Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
5.0 1 1204 0
08.08.2020

V-dolce - kupno wirtualnej waluty z rozsądkiem

V-dolce to wirtualna waluta obowiązująca w Fortnite. Możemy kupić za nie przedmioty kosmetyczne takie jak skiny, kilofy, plecaki i wiele innych, a także karnet bojowy, który wydawany jest co sezon. Istnieje mnóstwo sposobów na zdobycie v-dolców. W tym artykule opiszę wszystkie te możliwości i polecę najlepsze.


Sklep Fortnite

Podstawowym sposobem na zdobycie v-dolców jest ich kupno w sklepie w grze. Fortnite narzuca nam konkretne ilości wirtualnej waluty: 1000 v-dolców za 39,99 zł, 2800 v-dolców za 99,00 zł, 5000 v-dolców za 159,00 zł oraz 13500 v-dolców za 399,99 zł. Ceny co prawda są kosmiczne, ale wiele osób korzysta głównie z tego sposobu zdobywania wirtualnej waluty, co niekoniecznie czyni go najbardziej opłacalnym, a jest on wręcz jednym z najgorszych źródeł v-dolców.


Ratowanie Świata - płatna kampania PvE

Ratowanie Świata było swego czasu najbardziej opłacalnym sposobem na zdobywanie v-dolców. Za 129 zł lub za nieco ponad 60 zł na promocji, mogliśmy otrzymać nieskończoność v-dolców wykonując misje i logując się codziennie do gry. Nadal te opcje dotyczą osób, które zakupiły Ratowanie Świata przed 30 czerwca. Aktualizacja 13.20 zmieniła jednak wygląd tego trybu ze względu na zniesienie Wczesnego Dostępu. Teraz kampanii PvE w Fortnite nie możemy nazwać żyłą v-dolców. Co prawda nadal możemy je zdobywać za misje pojawiające się na mapie od czasu do czasu czy za kupno zupełnie nowych pakietów, które z resztą wymagają od nas zapłaty w postaci prawdziwych pieniędzy, ale nie jest to już tak wielki zastrzyk wirtualnej waluty jak kiedyś, dlatego na ten moment Ratowanie Świata polecam osobom, które nie potrzebują v-dolców "na już" i są w stanie poświęcić nawet kilka miesięcy gry, aby zdobyć ich chociaż 800.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Pakiety Battle Royale

Co jakiś czas w trybie Battle Royale, podobnie jak w Ratowaniu Świata, pojawiają się pakiety skinów. Są to zestawy składające się zwykle z kilku skinów i wyzwań, za których wykonanie możemy zdobyć 1000 v-dolców. Ich ceny są różne, ale przeważnie koszt takiego pakietu to 39,99 zł, podobnie jak cena 1000 sztuk wirtualnej waluty w sklepie, ale z dodatkiem przedmiotów kosmetycznych. Kolejnym pakietem jest pakiet startowy, który zmienia się w prawie każdym sezonie. Jego koszt to 19,99 zł. Składa się on ze skina, plecaka i kilofa, a także 600 sztuk v-dolców, które dostajemy tak po prostu – bez żadnych wyzwań.


Karnet bojowy

Karnet bojowy to wydawany co sezon pakiet unikatowych skinów, kilofów, emotek, itp. Dzieli się on na dwa typy: darmowy i płatny. Darmowy karnet bojowy posiada każdy gracz. Składają się na niego niektóre z przedmiotów dostępnych w tej płatnej wersji. Nie znajdziemy tam co prawda zbyt wielu przedmiotów kosmetycznych, ale za to otrzymamy to co nas interesuje - v-dolce. Możemy otrzymać 300 sztuk wirtualnej waluty wbijając poziomy, po 100 v-dolców na poziom. Wspomniałem też o płatnym karnecie bojowym. Ten wymaga od nas zapłacenia 950 v-dolców. Chociaż jest to dosyć spora ilość wirtualnej waluty, gra za osiągnięcie przynajmniej 99 poziomu wypłaci nam aż 1500 v-dolców z płatnego karnetu, po 100 co kilka poziomów, w związku z czym zwróci się nam aż 550 v-dolców. Ale co z walutą potrzebną do kupna karnetu? Musimy ją więc zdobyć wykorzystując jeden ze wcześniej przedstawionych przeze mnie sposobów, ale dobrym wyjściem jest również granie przez 3 sezony i zdobywanie w każdym z nich przynajmniej 99 poziomu – wtedy otrzymujemy ostatnie v-dolce z darmowego karnetu bojowego. Po 3 sezonach będziemy mieć już 900 v-dolców na swoim koncie. Ostatnie 50 możemy zdobyć przy pierwszym zastrzyku wirtualnej waluty na jednym z pierwszych dziesięciu poziomów karnetu w kolejnym sezonie. Wtedy będzie nas już stać na ulepszony karnet bojowy całkowicie za darmo.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Bananki.pl

Nie można zapomnieć o możliwości kupna v-dolców na stronie bananki.pl. Wystarczy niewielki i przyjemny wysiłek jakim jest granie w gry, pisanie artykułów na wybrany przez nas temat oraz kilka innych opcji, za które otrzymujemy bananki. Możemy wydać je na różne nagrody, np. PaySafeCard o różnych wartościach, gry takie jak GTA V czy Minecraft, a także v-dolce, o których mowa w tym artykule.


Podsumowanie

Spośród przedstawionych przeze mnie opcji, poza kupnem v-dolców na stronie bananki.pl, najbardziej polecałbym kupno licencji na Ratowanie Świata, ale w związku ze zmianami, które tam zaszły, bardziej opłacalnym sposobem wydaje mi się kupno karnetu bojowego. Jeżeli będziemy inwestować w każdy z nich, jesteśmy w stanie otrzymywać dodatkowe 500 v-dolców co sezon. Nie jest to co prawda dużo, ale zawsze możemy dodatkowo skorzystać z jakiegoś pakietu skinów czy pakietu startowego i zdobyć dodatkowe kilkaset sztuk wirtualnej waluty. Pamiętajcie jednak, że wybór należy do was. Może uważacie inny sposób za bardziej opłacalny?

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Filiq343

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Clash Royale dobre decki na areny i grandy.

Poradnik HXGames
2

Chroma Squad. Nietypowa gra RPG.

Recenzja Banankowiec2453
3

Don't Starve - 5 najbardziej przydatnych modów

Recenzja Czostek
4

My Free Zoo Twój własny świat zwierząt

Poradnik Bananek2014
5

Grand Theft Auto V (B2P) Grand Theft Auto V - Gra warta pięni

Recenzja Cesere
6

World of Tanks Jakie zmiany, nowości oraz poprawki zobaczymy w wersji 9.19.1?

Poradnik JestemKacper
7

MovieStarPlanet MSP Moja opinia o Msp- co o nim uważam i jakie plusy i minusy w nim widzę

Recenzja *_Luna_*
8

CSGO Prime (B2P) Heroic - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
9

3 najlepsze gry bijatyki

Poradnik Jakacz
10

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
Chat