Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 679 0
17.11.2017

Czym jest dżungla oraz jak być lepszym junglerem

W tym poradniku chciał bym pomóc wam stać się lepszym junglerem. Jeśli ktoś dopiero zaczyna grę i nie wie, kim jest jungler, to już tłumaczę.
Jest to jedna z pięciu możliwych do wyboru roli, ale jest ona inna niż cztery pozostałe, ponieważ większość czasu przebywa w lesie. Zdobywa on doświadczenie oraz złoto za zabijanie stworów znajdujących się w obozowiskach rozrzuconych po mapie. Są to dużo potężniejsze stworzenia niż zwykłe miniony pojawiające się na liniach. W lesie znajdują się także dwa potężniejsze obozowiska. W jednym z nich znajduje się smok. Pojawia się 2 minuty i 30 sekund po rozpoczęciu gry i odradza się 6 minut po zabiciu go. Drugim, dużo potężniejszym potworem, będzie Baron Nashor. Pojawia się w 20 minucie i jest bardzo ciężki do zabicia. Samemu da się go pokonać dopiero w późnej fazie gry. Daje on jednak bardzo duże bonusy. Odradza się co 7 minut. Zadaniem junglera, jest pomaganie na innych liniach poprzez "ganki", czyli przychodzenie na nie w celu pomocy w wyeliminowaniu przeciwnika, czasem także w pushowaniu. Jego głównym summoner spellem jest porażenie (smite), które zadaje spore obrażenia, ale tylko stworom. Nie bohaterom. Mogą oni kupić specjalne przedmioty, dostępne tylko dla nich. Dostępne jest ulepszenie ich za złoto. To już tyle jeśli chodzi o przedstawienie. Zapraszam do porad.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Głównym zadaniem junglera jest pomoc na liniach oraz kontrolowanie lasu i objective'ów. Jedną z ważniejszych rzeczy jest częste gankowanie. Kiedy widzisz, że na przykład na topie twój sojusznik tkwi pod wieżą, a jego przeciwnik pushuje go na śmierć, to jest to dobra okazja aby tam pomóc. Jeśli zajdziesz przeciwnika od tyłu na pewno zabijecie go we dwójke. Jeśli jednak wam ucieknie, nie zostawaj na linii i nie zabieraj farmy swojemy toplanerowi, gdyż może go to zdenerwować, oraz nie obwiniaj go o brak zabójstwa. Postaraj się zachować zimną krew oraz nie denerwować się. Następnym razem się uda. Spróbuj na innej linii. Może tam się powiedzie. Staraj się samemu przychodzić na linie, kiedy widzisz, że jest taka potrzeba. Nie czekaj na specjalne zaproszenie. Kolejną ważną rzeczą, o której musisz pamiętać w lesie, jest wizja. Stawiaj totemy w krzakach, aby wiedzieć gdzie znajduje się przeciwny jungler. Na pewno pomoże to twoim sojusznikom oraz tobie. Ważne jest, aby wiedzieć co się dzieje przy smoku oraz baronie. Jeśli nie masz totemu, a potrzebujesz wizji, możesz zabić kraba, który wędruje przez rzekę. Kiedy umrze, na rzece, obok barona, bądź smoka, pojawi się kółko dające Ci wizje, oraz przyśpieszające Cie ilekroć na nie wejdziesz. Następnym właśnie punktem będzie smok. Daje on spore bonusy całej drużynie. Jest jedną z rzeczy, która ułatwi Ci zwycięstwo. Czasami warto zaryzykować walcząc o piekielną lub górską odmianą tego stworzenia. Jeśli twój midlaner jest dosyć "mano-żerną" postacią, możesz mu oddać blue. Z pewnością pomoże mu to w pokonaniu swojego przeciwnika i wygraniu rozgrywki.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
To były jedne z ważniejszych rzeczy, które powinno się wiedzieć grając w dżungli. Jest dużo więcej rzeczy, o których powinno się pamiętać, są różne style gry oraz inne taktyki. Niestety, w tym poradniku nie ma już miejsca na więcej informacji. Nie możemy zapomnieć, by dominować nad przeciwnikiem potrzeba także umiejętności. Taka teoria nie wystarcza, ale na pewno pomoże w przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę. Rola junglera jest bardzo odpowiedzialna i często może zadecydować o zwycięstwie w meczu. Nie jest łatwo stać się najlepszym, ale ciężki i trening na pewno w tym pomoże. To już koniec tego poradnika. Dziękuję za uwagę, oraz życzę powodzenia na Field of Justice!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Fivers2911

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
2

Grand Theft Auto V (B2P) Jak z GTA V zrobić ,,prawdziwe życie"

Poradnik Namirt
3

Hero Zero Poradnik do Hero Zero

Poradnik Stykuś
4

Fortnite Fortnite Dla Początkujących

Poradnik Kubapiekus
5

BlockStarPlanet Blockstarplanet - recenzja

Recenzja WiktoriaBananek!
6

Rocket League (B2P) Rocket League - Jak zacząć zarabiać ?

Poradnik CreaMper
7

Margonem Ukryte waluty w Margonem - Głowy zbira

Poradnik TurboBagiety
8

Warface Złote bronie - marzenie każdego gracza Warface

Recenzja Bananek2012
9

Crossout Fenomenalna rozwałka!

Recenzja Banagus
10

Najlepsze gry Free to play ze steama na słabe komputery!

Tutorial Diamentowicz
Chat