Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1986 0
17.12.2017

Kilka porad dla SUPPortów i nie tylko.

Witam,
Jak zapewne wielu z Was zdążyło się już zorientować będzie to poradnik, w którym opiszę kilka moich spostrzeżeń dotyczących gry jako Wsparcie w LoLu. I choć pierwszą swoją grę zagrałam Anivią, a potem wbiłam jeszcze kilka maesteri na postaciach typu Strzelec czy Mag to niedawno zdałam sobie sprawę, że nie gram już praktycznie niczym innym jak supportami. Szczególnie Nami, którą serdecznie polecam za jej wszechstronność (stun, zwiększenie ataku, heal, który jeszcze zadaje dmg i podrzucenie jako ult, nie mówiąc już o tym, że każde użycie skilla przyspiesza osobę, na którą skilla rzucono).


Pierwsza moja rada, choć wydaje się banalna, jest współpraca z Twoim adc. Niby każdy powie: przecież na tym to polega, ale sporo wciąż o tym zapomina nawet jeśli jest przekonana, że to robi. Dobrze jest zapoznać drugą osobę z Twoją postacią, powiedzieć co wziąłeś pierwsze czy też co maxujesz. Przykładowo, moja kochana Nami, nie jest zbyt często widzianym supportem i nie każdy zdaje sobie sprawę z jej umiejętności. Dlatego często, na wstępie, przypominam graczom o jej długich cooldownach (10 sekund na każdego skilla, ponad 100 na ulta), albo tłumaczę skille.
Dobrze jest też przejrzeć skille Waszego adc! Warto wiedzieć na co stać sojusznika i kiedy powinno się wbijać we wrogi team. Nie każdy zaś zna idealnie każdą postać :D
Nie zapominajcie też o pingowaniu takich rzeczy jak brak many (ważne!), kiedy wbijacie się we wrogi team i na kogo, albo o zwykłe postawienie warda!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Druga ważna rzecz to wizja. Wizja, wizja i jeszcze raz wizja. Wardy to potęga!
Osobiście uwielbiam stawiać wardy w sposób pokazany na minimapce kolorem czerwonym. Ward koło smoka należy postawić jak najdalej smoka, a bliżej alei, by mieć lepszy widok na przejście. Stamtąd można łatwo wypatrzeć zabłąkanego jungelra czy mid-lanera, który akurat wyprawia się nas zgankować. Ward w górnych krzakach również chroni przed gankiem szczególnie takich junglerów co wyskakują czy przechodzą przez ściany jak Zac, Kayn, Hecarim czy im podobnie. Pozwala to też nie wpaść przypadkiem w jakąś zasadzkę, która czekałaby na nas w tym pięknym buszu. Ostatni ward stawiam zazwyczaj w krzakach z lewej części mapy, koło reda, co zapobiega już niemal całkowicie przykrym niespodziankom ze strony obcych junglerów (druga odmiana jest po prawej stronie, w wejściu do blue, ale zapomniałam jej dodać).
Inną opcją jest podrzucenie wizji do krzaków bezpośrednio na linii choć uważam, że najlepiej robić to jedynie w przypadku supportów łapiących jak Thresh, Blitz, Morgana czy Lux. Czasami zaś wydaje się to zbędne, ale nic nie szkodzi, by namówić Waszego adc, by skorzystał ze swojego warda!
Dodatkowo, na początku, gdy nasze zapasy składają się z pojedyńczego warda odnawialnego co jakiś czas możemy uprzejmie zapingować naszemu sojusznikowi, by zwardował górne krzaki. Pamiętaj, że wizja, zwłaszcza na początku gry, może nieraz ocalić Ci skórę! Nie bój się więc zapingować w krzaki, a potem pokazać adc cooldown na Twoim wardzie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ostatnie co poradzę, choć wielu pewnie z tego nie skorzysta, to komunikacja. Spytaj już w kolejce czy razem z Tobą nie gra jakiś Polak, a może Czech czy Słowak, z którymi łatwo się dogadać i zaproś ich na TeamSpeak, Skype, Discorda czy cokolwiek innego! Uwierzcie, że cała moja lista znajomych składa się właśnie z takich losowo spotkanych osób, które zaprosiłam po właśnie takiej grze. Nawet nie wiecie jak bardzo ułatwia to jakąkolwiek współpracę pomiędzy Wami, gdy nie musicie już pingować ostrzeżeń, alarmować o wbijaniu czy też braku many! Mówicie, że się wbijacie, czekacie na odzew jeśli ktoś nie miałby many, a potem jedziecie. I nie ma problemu. Szybko, gładko i bez problemu. A przy okazji unikacie flamowania. Ani razu jak grałam z kimś, gadając przy okazji, nikt nie miał zastrzeżeń, że lamię czy coś. Słabo szło, uznaje Cię za lamę - nie zagra kolejnego meczu, ale słowa nie powie w trakcie gry.
Jest to wygodny sposób na łatwiejszą grę, a również na spotkanie znajomych do późniejszych rankedów czy wspólnych gier. A uwierzcie, że o wiele przyjemniej i wygodniej jest grać z kimś ;D

Powodzenia na linii i do zobaczenia!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Saphirkka

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Star Stable Dlaczego jest warto grać w Star Stable?

Recenzja Małpka jumbo
2

Dlaczego gracze mają dość Assassin's Creed?

Recenzja BLAZEJ1
3

Minecraft Recenzja gry Minecraft!! Kup już teraz!

Recenzja xahnoed_essa
4

Metin2 Poradnik: Jak Szybko Wbić Level w Metin2

Poradnik baxre2
5

S.K.I.L.L. - Special Force 2 Jak szybko i skutecznie "farmic" Lucky pointy

Poradnik LeGioNNN
6

Roblox JAK ZDOBYĆ DARMOWE ROBUXY W 2022

Poradnik PogromcaTrolli
7

CSGO Prime (B2P) Counter Strike GO - Aktualizacja

Recenzja wegorz08
8

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
9

Ultimate Custom Night

Recenzja Mariuszna
10

BlockStarPlanet Jak szybko wbić level na Blockstarplanet?

Poradnik Fire cookiex
Chat