Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 4 6105 0
13.11.2020

Omówienie pozycji w League of Legends.

Na początku trzeba wymienić wszystkie pozycje w Lol-u, a wyróżniamy ich pięć: TOP, MID, JUNGLA, ADC i SUPPORT. W tym artykule postaram się omówić większość z nich. Zacznijmy od pozycji pozornie najprostszej albowiem SUPPORTA. Pozornie, ponieważ głównie od supporta zależy wygrana lini i wykerowanie AD Carry. Grając tą pozycje musimy się skupić na chronieniu swojego sojusznika i dawaniem mu okazji na zdobycie zabójstwa aby go nafeedować. Wyróżniamy kilka typów supportów: healer (polega on na uzdrawianiu swojego strzelca) najpopularniejsi to: yumi i soraka, support pod deamage (polega na zadawaniem jak największych obrażeń wrogom) najpopularniejsi to: brand, lux, tank (polega on na przyjmowaniu jak największych obrażeń od wrogów) najpopularniejsi to: malphite, shen, "przyciągacze" (polegają na przyciąganiu wrogów bliżej strzelca aby ten mógł zabić) najpopularniejsi to: blitzkrang, pyke. W obecnej mecie najlepsi supporci to: leona, pantheon i pyke.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Drugą pozycją którą postaram się omówić to MID. Jest to najważniejsza linia w całej grze, ponieważ może roumować na każdą inną linie, jest często odwiedzana przez junglerów I grają na niej na prawde dobre chempiony głównie assasini lub magowie. Jest to również najlepsza linia do wygrania gry w pojedynkę. Dodatkowo od mida zależy robienie przez drużynę objectiwów ( smoków lub heraldów), które są bardzo ważne. Na midzie głównie skupia się na farmieniu ale trzeba zwracać uwagę na znacznie więcej rzeczy. Najlepszymi chempionami na mida są: zed, yasuo, yone, ekko, vladimir, katarina, diana i wiele więcej.

Trzecią pozycją jest TOP. Grają tam głównie tanki ale nie tylko. Na tej lini głównym zadaniem jest farmienie i nie danie się zgankować przeciwnemu junglerowi. Postacie z topa głównie są lepsze w końcowej fazie gry. Wśród najpopularniejszych topleinerów znajdują się: Garen, darius, maokai, nasus, renekton, fiora czy set.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Kolejną pozycją którą opiszę będzie JUNGLA. Bardzo często jeżeli przegrywa się grę, winę zwala się właśnie na junglera. Jest ona bardzo ważna gdyż może ona nafeedować swoich sojuszników na lini. Głównym zadaniem junglera jest, jak sama nazwa mówi, robienie jungli lecz nie tylko. Musi on też gankować swoim pozostałym liniom oraz robić duże objectiwy (smoki, heroldy czy barony) które mogą zmienić przebieg gry. Grając tą pozycje trzeba cały czas obserwować mapę oraz śledzić przebieg gry. Najpopularniejsi chempioni na tej pozycji to: master yi, warwick, nunu i willump czy olaf.

Ostatnią pozycją którą omówię to ADCURRY. Grając na tej pozycji masz jedno podstawowe zadanie- zadawać jak najwięcej obrażeń wrogom. Na początku gry należy farmić oraz powoli obijać przeciwników. Jest to również bardzo ważna rola, ponieważ w późniejszej fazie gry w teamfightach jesteś bardzo użyteczny. Najpopularniejszymi ADC jest: ezreal, ashe, caitlin czy kaisa.

dziękuję za uwagę!

5.0 (głosów: 4)
Art napisany przez mati#kicia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

4Story Moja recenzjao 4story

Recenzja mambaa
2

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
3

Crossout Na co zwracać uwagę i jak budować w grze Crossout

Poradnik KacperMalac
4

Paladins Paladins - jedna z lepszych gier free-to-play.

Recenzja AkaiKage
5

My Little Farmies Świetna gra do zarabiania bananków!

Recenzja Conte
6

Battlefield 4 (B2P) OPIS GRY BATTLEFIELD 4

Recenzja piesiooo
7

The Pride of Taern The Pride of Taern - Gildie.

Poradnik Povered
8

Wildstar Wildstar - Czemu taki niedoceniany ??

Recenzja Soemix
9

Dofus Moja luźna recenzja na temat gry "Dofus"

Recenzja marcin072
10

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
Chat