Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1760 0
26.10.2020

Quinn – League of Legends

Quinn to już rzadko spotykana na linii postać, trochę zapomniana przez Riot, lecz wciąż mocna w rękach gracza wiedzącego o działaniu jej umiejętności. Gracze grający tankami powinni wiedzieć o tej postaci aż nazbyt wiele. Postać nie jest zbyt trudna, lecz wymaga refleksu. Z pewnością nada się dla graczy, którzy nie są jeszcze zaawansowani, lecz przestali być już zaliczani do nowicjuszy. Przedstawiam wam Quinn, Skrzydła Demacii.


UmiejętnościUmiejętność Bierna: Gonitwa – Valor oznacza co pewien czas oznacza wroga (bohatera lub stwora) jako Wrażliwy. Następny podstawowy atak Quinn zada dodatkowe obrażenia fizyczne.


Oślepiający Nalot (Q) – Valor leci na wroga ograniczając jego pole widzenia, zadając niewielkie obrażenia fizyczne na określonym obszarze oraz oznaczając go jako Wrażliwego. Zazwyczaj odblokowuje się je na początku.


Wyostrzone Zmysły (W) Valor ujawnia duży obszar i oznacza najbliższego wroga. Zaatakowanie tej jednostki podstawowym atakiem, zwiększa prędkość ruchu i ataku Quinn.


Doskok (E) – Quinn doskakuje do wroga, zadając obrażenia fizyczne, spowalniając cel oraz odpychając go. Następnie odbija się od niego, przerywa jego atak i ląduje w odległości jej maksymalnego zasięgowi ataku. Idealna po tym, gdy przeciwnik się do nas przyciągnie. NIGDY nie używaj tej umiejętności przed doskokiem przeciwnika (chyba, że będziesz trzymać bezpieczną odległość).


Za linią wroga (R) – Quinn i Valor łączą się przez około 5 sekund i lecą z dużą prędkością. Zaatakowanie czegoś spowoduje Powietrzne Uderzenie, które zada obrażenia fizyczne na dużym obszarze i oznaczy ich jako Wrażliwych. Po osiągnięciu 6 poziomu, Quinn automatycznie uruchamia R, gdy znajduje się w fontannie. Używa jej się w późnym etapie gry, gdy postać ma dużo maany, a sama umiejętność jest darmowa.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Runy, build i pozycje, na których Quinn może grać


Postać wybiera się głównie na górną linie (Top lane) lub rzadko na dolną (Bot lane) jako ADC. Druga opcja zazwyczaj wiąże się z zdziwieniem sojuszników, co może wywoływać niepotrzebne sprzeczki.


  • Build

Jak wiele graczy w League of Legends, tyle buildów do tej postaci. Na topie zazwyczaj kupuje się Widmowe ostrze Youmuu (Youmuu's Ghostblade), następnie Mroczne ostrze Draktharru (Duskblade of Draktharr), Ostrze Nocy (Edge of Night), Ostrze Nieskończoności (Infinity Edge), Kosa Statikka (Statikk Shiv) i jako buty Nagolenniki Berserka (Berserker's Greaves). Jako ADC często kupujemy przedmioty pod obrażenia krytyczne i fizyczne. Ja jednak najbardziej swobodnie czuję się z kupnem na początku Widmowego ostrza Youmuu, a następnie Ostrza Nieskończoności, Klingi Burzy, a następnie w zależności od sytuacji, iść dalej w obrażenia krytyczne bądź kradzież życia.


Na obydwu pozycjach powinno się kupować w pierwszej kolejności Miecz Dorana (Doran's Blade) i Mikstura Zdrowiax2 (Health Potion)

  • Runy

Kolejny punkt, gdzie jest nadzwyczaj wiele możliwości. Najpopularniejszymi na topie są runy na zdjęciu poniżej, jednak gdy zamierzamy najpierw inwestować w W, powinniśmy iść w Precyzję (Do Ataku, Triumf, Legenda: Żwawość, Ostateczny cios) oraz Czarnoksięstwo (Całkowite skupienie, Nadchodząca burza).


Gdy jednak wybieramy się na ADC, warto wybrać Dominację (Elektryzacja, Niespodziewane uderzenie, Kolekcja oczu, Bezwzględny łowca) i Czarnoksięstwo (Chyżość, Poparzenie)


Warto jednak pamiętać, że jest to niesamowicie elastyczna postać i warto próbować do niej nowych run, w zależności od naszych upodobań.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
  • Strategia (Top oraz ADC) oraz zaklęcia (Spells)

Na górnej linii powinniśmy dobrać pierwszą umiejętność w zależności od naszego przeciwnika i wybranych run. Najbardziej bezpieczną opcją jest wybór Q, lecz jeżeli idziemy w maksymalne obrażenia krytyczne, wybieramy W. Jeśli jednak nasz przeciwnik w pierwszej kolejności wybiera dociąganie się/doskok itp. najlepiej ulepszyć E. Najczęściej maksujemy Q, jednak jeżeli wybieramy runy pod maksymalne obrażenia krytyczne, ulepszamy W.


Najbardziej powszechną metodą jest zadanie jak największej ilości obrażeń przeciwnikowi, nim zdobędzie 6 poziom, bądź odpychanie go od farmienia na stworach. Jeśli twój przeciwnik ma dociągnięcie NIGDY nie używaj E przed jego umiejętnością. Quinn jest papierową postacią, więc jeśli będziesz walczył w zwarciu, z pewnością umrzesz. Ulubioną strategią graczy jest poczekanie aż przeciwnik się dociągnie, użycie odskoku (E) i atakowanie go z pomocą Q i W. Dobrą taktyką jest użycie E, następnie szybkie strzelenie z Q, aby wróg nie widział gdzie jesteśmy, po czym ostrzelanie go z pomocą W.


Pamiętaj!

Na Quinn NIE wybieramy teleportacji, ponieważ po 6 poziomie możemy szybko dolecieć na naszą linię z pomocą R. Wybiera się podpalenie (Ignite) i błysk (Flash).


Wskazówki i tricki:

  • Podczas walki drużynowej trzymaj się na dystans. Zadawaj obrażenia fizyczne i szybko się oddalaj. Zazwyczaj przeciwnicy oznaczają się jako pierwszy cel, ponieważ łatwo się zabić w zwarciu.
  • Gdy twoja R kosztuje mało, bądź jest darmowa nie zapomnij jej używać. W późniejszej grze naładowanie trwa 2-3 sekundy, a czyni cię 2 razy szybszym. Dlatego też używaj tego przede wszystkim do ucieczek, lecz również polowania w jungli na pojedynczych graczy i szybkiej pomocy sojusznikom.
  • Pamiętaj, że twoje Q działa na kilku wrogów. Dlatego, gdy przeciwnik kryje się za stworami, rzucaj je, aby go również uderzyć.
  • Jeżeli we wczesnej fazie gry (1-3 poziom) przeciwnik znajdzie się blisko ciebie, użyj W i Q, aby Valor oznaczył wroga. Następnie w niego strzel, aby dostać premię do prędkości ruchu i powinieneś bezproblemowo uciec.


  • Strategia (ADC)

Tu w zasadzie przede wszystkim musimy polegać na naszym Supporcie. Jako priorytet, zabijaj postacie, które cię przyciągają bądź ogłuszają, ponieważ po tym masz niezwykle małe szanse na przeżycie. Quinn jest zgrabną, nieuchwytną wojowniczką, a nie ciężkim wojownikiem, który stoi sam przeciwko czterem przeciwnikom. Dobrze jest używać krzaków, by wyskakiwać na wrogów i szybko uciekać. Powoli obijaj swoich wrogów, by potem szybko użyć E i nim się obejrzą, zabić ich.


  • Postacie, które ZAWSZE musisz omijać
  • >< Morderkaiser – Owszem, zawsze możesz odskakiwać od jego przyciągania, lecz po 6 poziomie staje się dla ciebie praktycznie niemożliwym do zabicia, z powodu ciasnego wymiaru, do którego przenosi cię Morderkaiser po użyciu ulta. >< Jax – Choć z początku może się wydawać niesamowicie łatwy, w późniejszej grze na pewno taki nie będzie. Gdy maksymalnie ulepszy swoje Q, z pewnością cię zabije bo ma o wiele mniejszy cooldown niż ty.>< Camille – Praktycznie nie masz możliwości jej zabić, gdy już zdobędzie 4 poziom. Jej odskakiwania i doskakiwania sprawiają, że dominuje na linii i nie masz innego wyboru niż potulne czekanie pod wieżą na swojego junglera.>< Malphite – Do szóstego poziomu, wygrywasz i to bardzo. Potem jedyne co ci pozostaje to walczyć z nim wraz ze swoim sojusznikiem. Niski czas oczekiwania na R, sprawia, że bez pomocy sojusznika nie możesz zbyt wiele zrobić. Najlepszą strategią jest jak najwięcej zabójstw na Malphite'cie przed 6 poziomem, szybkie przeczyszczenie linii do drugiej wieży i zejście na drużynowe walki.>< Ashe (BOT) – Jeżeli jesteśmy na topie, nie musimy się nią przejmować bo szansa na spotkanie jej na tej linii jest praktycznie zerowa. Jeżeli jednak gramy jako ADC, musimy ją banować (jeżeli gramy w trybie draft'u). Choć niezwykle niski poziom zdrowia nie sugeruje o morderczym przeciwniku dla Quinn, to zasięg ataku Ashe już tak. Praktycznie nie masz szans się do niej dostać, bo przejścia zasłania ci jej Support, a doskoczenie jest bardzo trudne, gdyż Ashe może cię bić zanim wejdzie ona w zasięg twojego ataku.


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Eclia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Town Of Salem - Przedstawienie, oraz główne założenia.

Recenzja bartey
2

The Pride of Taern Taern - plusy i minusy

Recenzja Pablito87
3

Star Stable Jak zachęcić graczy do dołączenia do klubu-ogłoszenie

Poradnik martyna1222
4

Gry z potworami.

Recenzja Cesere
5

Margonem Jak szybko wbić 30 poziom ? 2 SPOSOBY !

Poradnik BananowaBestia
6

Klasyka po latach- Twierdza

Recenzja JanuszB
7

Drakensang Online Drakensang Online - klon Diablo czy coś więcej?

Recenzja DanhonyV09
8

League of Legends Patch 7.14 Warwick Jungle - PORADNIK

Poradnik TurboBagiety
9

Czy Crysis to przełom w branży gier wideo?

Recenzja BLAZEJ1
10

War Thunder Jest dużo takich gier, jednak ta jest niepowtarzalna.

Recenzja AngryPanda
Chat