Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 51 630 0
06.07.2021

Senna - uniwersalny build

Senna jest strzelcem, który dobrze spisuje się jedynie na dolnej części mapy w roli supporta lub adc. Nie przedłużając wstępu przejdźmy od razu do omawiania umiejętności, które tłumaczą prawie wszystko na temat rozgrywki tą postacią. Zaczynamy od umiejętności pasywnej, która powoduje, że z zabitych w pobliżu Senny wrogów/stworów etc. wypadają dusze, których zbieranie zwiększa obrażenia od ataku, zasięg ataku oraz szansę na trafienie krytyczne. Dodatkowo wystrzeliwanie ataków z Reliktowego Działa Senny zajmuje więcej czasu , ale zadaje ono dodatkowe obrażenia i tymczasowo przyznają jej część prędkości ruchu jej celu. Kolejną umiejętnością jest Q, które powoduje wystrzał wiązki, która przebija cel, zadaje obrażenia oraz leczy sojuszników. Następną umiejętnością jest W, które jest wystrzeleniem fali czarnej mgły, która przy trafieniu pozostaje chwilę na celu po czym unieruchamia go i wszystkie cele wokół niego, Ostatnia umiejętność E powoduje wytworzenie wokół Senny mgły, która ukrywa ją i znajdujących się we mgle sojuszników czyniąc ich niemożliwymi do obrania za cel. Dodatkowo mgła zwiększa szybkość poruszania się. Na samym końcu znajduje się superumiejętność R, którego użycie skutkuje wystrzeleniem globalnego promienia, który zadaje obrażenia wrogim bohaterom oraz nakłada tarczę na sojuszników.

Na samym końcu przedstawię kolejność rozwijania umiejętności: Q,W,E,Q,Q,R,Q,W,Q,W,R,W,W,E,E,R,E,E.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Przejdźmy do przedstawienia run. Nowym i niedoświadczonym graczom odradzam grania z "uściskiem nieumarłego", głównie ze względu na konieczność lepszej znajomości przedmiotów oraz w niektórych sytuacjach trudność ze zbieraniem ładunków z tej runy kluczowej.

W związku z tym polecam wybrać niebieskie drzewko inspiracji z runą kluczową "lodowcowe ulepszenie". W pierwszej linii wybieramy "magiczne obuwie", chociaż czasami można wziąć również "idealne wyczucie czasu". Druga linia to zdecydowanie wybór "dostawy ciastek". Natomiast w trzeciej linii z racji naszej runy kluczowej najlepiej wybrać "prędkość zbliżeniową". Drugorzędne drzewko run to zdecydowanie wybór żółtej precyzji. Jednak tutaj wybór może być różny ze względu na postacie, które znajdą się na mapie. Najlepszymi wyborami są tutaj: "rozwój myśli", "legenda: żwawość", "legenda: rodowód", "ostateczny cios" i ewentualnie "odcięcie".
Pozostał nam jeszcze wybór dodatkowych statystyk. W pierwszej linii możemy wybrać dodatkową prędkość ataku lub dodatkową siłę adaptacyjną. Druga linia to zdecydowanie wybór dodatkowej siły adaptacyjnej. Natomiast w trzeciej linii wybieramy dodatkowy pancerz lub dodatkową odporność na magię zależnie od przeciwników na linii.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Na samym końcu zostało jeszcze przedstawić najlepsze przedmioty, które powinniśmy mieć w pamięci podczas gry Senną. Zacznijmy od butów, gdzie powinniśmy wybierać między Butami Prędkości, a Nagolennikami Berserkera. Wybór innych przedmiotów jest po części uzależniony od tego czy gramy jako adc czy support, ale jest to kwestia preferencji i przeciwników dlatego po prostu przedstawię wszystkie godne uwagi przedmioty (oczywiście pominę przedmioty składane do Senny pod tanka, ponieważ bez tego już tych przedmiotów jest całkiem sporo). przedmioty mityczne, którymi powinniśmy się zainteresować są Boski Łamacz oraz Pogromca Krakenów. innymi przedmiotami, które należy zapamiętać jak przydatne na Sennie to: ostrze Gniewu Guinsoo, Czarny Tasak, Anioł Stróż, Ognista Armata, Śmiertelne Przypomnienie, Manamune oraz Pozdrowienia Lorda Dominika. Jak widać tych przedmiotów jest tego całkiem sporo co wynika ze sposobu działania tej postaci. Dlatego trzeba najpierw dobrze zrozumieć jej mechanikę, a następnie zrozumieć w jakich przeciwników opłaca się iść w określone przedmioty oraz jak grać przeciwko różnym zestawieniom przeciwników.

Jak zawsze zachęcam do gry i testowania postaci oraz do zostawienia oceny i komentarza pod artykułem oraz odwiedzenia mojego kanału YT dostępnego pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

Do zobaczenia w grze lub na streamie :)

5.0 (głosów: 51)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Clash Royale dobre decki na areny i grandy.

Poradnik HXGames
2

Chroma Squad. Nietypowa gra RPG.

Recenzja Banankowiec2453
3

Don't Starve - 5 najbardziej przydatnych modów

Recenzja Czostek
4

My Free Zoo Twój własny świat zwierząt

Poradnik Bananek2014
5

Grand Theft Auto V (B2P) Grand Theft Auto V - Gra warta pięni

Recenzja Cesere
6

World of Tanks Jakie zmiany, nowości oraz poprawki zobaczymy w wersji 9.19.1?

Poradnik JestemKacper
7

MovieStarPlanet MSP Moja opinia o Msp- co o nim uważam i jakie plusy i minusy w nim widzę

Recenzja *_Luna_*
8

CSGO Prime (B2P) Heroic - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
9

3 najlepsze gry bijatyki

Poradnik Jakacz
10

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
Chat