Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 2087 0
14.12.2017

Zmiany sezonu oraz przedsezonu 2017/2018

Witajcie. W tym artykule opowiem troszkę o zmianach w przedsezonie 2017/2018 Ligi Legend. Nadchodzi powoli nowy rok oraz nowe zmiany w grze takie jak: nowe runy, nowe skórki, zamiana PZ(punkty zasług) na NE(niebieska esencja),emotikony, oraz wygląd wizualny klienta, jak i samej rozgrywki. Oczywiście, jak co roku będzie aktualizacja, umożliwiająca ustawienie świątecznej wersji Summoner's Rift, będą również dwa tryby gry: Legenda o królu Poro(już jest) oraz ARURF(od godziny 17:00 dnia 19.12,2017r. do godziny 16:55 dnia 02.01.2018r). Ostatni patch w tym sezonie, to patch 7.24, a następna aktualizacja wiązać się będzie z nowym sezonem i niemałymi zmianami, które jak co sezon w jakimś stopniu zmienią rozgrywkę oraz całokształt Ligi Legend. Liczę, że mój artykuł się wam spodoba oraz w pewnym stopniu pomoże i poinformóje starszych graczy, którzy dawno nie grali w LoLa.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Ten punkt w pełni oddaję zmianom, które zaszły w kliencie gry jak i wpłynęły diametralnie na rozgrywkę. Nowe runy, tak to jest temat na osobną dyskusję lecz postaram się opowiedzieć parę słów o tym. Wcześniej wymienione runy(z ang. runes) to nic innego jak stare tzw. specjalizacje i runy. Kiedyś były one dwoma, osobnymi systemami wspomagającymi naszą rozgrywkę, głównie we wczesnej fazie gry lecz mogły być również istotne podczas dalszej rozgrywki. Specjalizacje, w pełni darmowe, tworzone z drzewek, dawały nam możliwość ustawienia sobie systemu/algorytmu dzięki któremu nasze statystyki wzmacniały się wraz z upływem czasu gry. Tylko w jednym drzewku mogliśmy wybrać tzw. główną umiejętność, dzięki której mogliśmy zadać obrażenia wrogowi, uprzykrzyć mu życie lub pomóc naszemu sojusznikowi w konkretny sposób. Zaś dawne runy mogliśmy kupić w sklepie i dawały nam one natychmiastowy wzrost statystyk naszych umiejętności w rozgrywce. Aktualnie te dwie możliwości, połączono w jeden duży system o podobnej nazwie, runy. Są one w pełni darmowe, dostępne dla każdego gracza lecz dopiero od 8 poziomu. Koleją ważną zmianą jest zamiana PZ(punkty zasług) na NE(niebieska esencja). PZ-y dostawało się za branie udziału dobieranych meczach, były one walutą w grze wymienialną na: postacie, stare runy, odłamki bohaterów, niektóre ikony lecz niebieska esencja kiedyś służyła do craftowania trwałych postaci z odłamków bohaterów oraz tokenów maestri i otrzymywana była z odłamków bohaterów oraz Skrzyń Hextech. Teraz PZ i NE zostały połączone w jedną walutę, Niebieska Esencja i używane są do tych samych czynności z tą różnicą, że nie dostaniemy jej już za samą rozgrywkę lecz za osiągnięcie kolejnego poziomu przywoływacza o czym powiem zaraz. Ostatnią żeczą w tym podpunkcie są poziomy przywoływacza. Kiedyś były one ograniczone do maksymalnie 30 poziomu lecz teraz są one nieograniczone, tzn. możemy osiągnąć nawet poziom 1000 i wyżej. Co każdy poziom dostajemy kapsuły bohatera, z których wypadają odłamki bohatera oraz esencja.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Teraz opowiem trochę o emotikonach, zmienionych ikonach umiejętności 4 postaci oraz etapie wyboru bohaterów. Emotikony, zwane emotki zostały niedawno wprowadzone i bardzo spodobały się graczom Ligi. W założeniu Riot, miały one być jedynie dodatkiem do rozgrywki, umilającym grę obu stronom nexusa. Aktualnie, mamy ich bardzo dużo do dyspozycji, można je podzielić na parę kategorii: zabawne(nie mające więkrzego przekazu), sytuacyjne oraz emotki z wydarzenia. Te używane jedynie dla fun-u mają wygląd np.: kciuk w górę, Zauroczenie czy Smutny kotek mają rozśmieszyć przeciwnika lub sojusznika i nie znaczą nic(z regóły). Emotki sytuacyjne mają poinformować przeciwnika lub sojusznika o twoich zamiarach, reakcji na daną sytuację np.: na linii, w grze lub o nieudanym ganku Mastera Yi ;). Istnieją również emotki z wydarzeń, np.: mistrzostwa, świąteczne i wiele, wiele innych wydarzeń takich jak Yasuo i Riven - przebudzenie mocy. Niedawno w patchu 7.24 zostały zaktualizowane ikony umiejętności 4 postaci: Ammumu, Nunu, Renekton i Dr Mundo.Były one bardzo stare i nie pasowały już do klimatu gry więc postanowiono je zmienić. Według mnie są one po prostu piękne!!! Koleją zmianą pod koniec sezonu 7,League of Legends były animacje wyboru bohatera. Etap na którym wybieramy postać, którą chcemy zagrać w danej rozgrywce, został zmieniony wizualnie, teraz nasza "karta" ten mały prostokącik z naszym imieniem przywoływacza i wybraną postacią teraz się świeci na złoto, naszych sojuszników na niebiesko a przeciwników na czerwono(ukazałem to w mojej grafice tego podpunktu artykułu). Zmieniono również kategorie wyszukiwania bohaterów na: TOPlane, MIDlane, BOTlane, las/dżungla oraz support/pomocnik. Gdy mija czas na wybór championa, pojawia się pasek w zależności od drużyny, która aktualnie wybiera na kolory niebieski/czerwony. Podsumowując, ten sezon był pełen zmian, wpływających na rozgrywkę i ogólne spojrzenie na grę. Liczę, że kolejne lata z LoL-em będą jeszcze lepsze i przyniosą dużo dobrego. Dziękuję, miłych świąt i dużo bananków pod choinkę.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez KoteczyŃ12345

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Shakes & Fidget Shakes & Fidget - Gra, która podbija świat?

Recenzja kulkowski
3

Mała, tania, dobra gra - BROKE PROTOCOL: Online City RPG

Recenzja Kubsoon243
4

Star Stable Najlepsza gra o koniach

Recenzja Questionmark.
5

Grand Prix Racing Online Poczuj się jak menedżer F1!

Recenzja toya_xd
6

Call of Duty: WW2 Recenzja

Recenzja Cesere
7

CSGO Prime (B2P) MAC-10 VS MP9 - ale który jest lepszy?

Poradnik JestemKacper
8

Invisible, Inc. Skradanka w jaką jeszcze nie graliście.

Recenzja Banankowiec2453
9

Margonem Światy prywatne - co i jak

Poradnik Shirock
10

Unturned Jak osiągać sukcesy na serwerach UNTURNED ?

Poradnik Korpov
Chat