Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
5.0 1 2464 0
26.01.2018

Margonem - jak nie być ,,noobem''

Jak nie być ,,noobem'' ? To poradnik dla graczy nowych, niedoświadczonych lub dla tych którzy poprostu niezbyt tą grę ogarniają. Jeśli chcesz dowiedzieć się co nieco o tym jak być lepszym, zapraszam do czytania.

Pierwsza podstawowa sprawa to expienie i questy. Nie możesz całe życie expić na królikach i świerszczach... Druga sprawa to questy, dam wam przydatną informację o której część graczy nie wie. Gdy wykonacie wszystkie questy w wiosce startowej dostaniecie unikatową zbroję na 15 poziom, miksturę z pełnym leczeniem oraz zwój teleportacji do Karka-Han. Przyda się wam to w expieniu. Jeśli nie wiesz gdzie zdobywać doświadczenie na swoim poziomie sprawdź na forum margonem https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=316673 . To najlepszy temat o expowiskach, oczywiście są różne dodatki takie jak np. Zdzichu, ale o dodatkach przeczytacie później.

Wracając do questów, nie wszystkie opłaca się robić. Na stronie http://www.naszemargo.pl/ możecie sprawdzić jakie są questy w waszym przedziale poziomowym i jakie są za nie nagrody. Najbardziej opłaca się robić questy, które dają wam duże ilości złota, punkty honoru lub nawet przedmioty unikatowe. Niektóre questy po prostu nie są warte czasu jaki na nie poświęcimy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Okej, jak już wiemy gdzie expić trzeba ogarnąć sobie ekwipunek aby nie padać na potworkach. Bardzo pomocna przy tym jest strona: http://www.naszemargo.pl/
Możemy tam złożyć swój zestaw eq, umiejętności, sprawdzić co, gdzie i jak można zdobyć, takie strony jak ta to podstawa gry w margonem. W margonem możemy zdobyć kilka rodzajów przedmiotów: zwykłe, unikatowe, heroiczne oraz legendarne. Na niższych poziomach dobrze by było aby mieć w ekwipunku chociaż ze dwa, trzy unikaty. Jak i gdzie najłatwiej je zdobyć? Jeśli macie wystarczającą ilość pieniędzy możecie je kupić na aukcji, a jeśli nie to możecie je zdobyć z tzw. elit, potworów które są oblegane przez graczy właśnie ze względu na drop unikatów oraz heroików. Na niższych poziomach polecam wam kotołaka, chociaż jest oblegany przez ludzi możecie trafić na moment gdzie nie będzie nikogo. Przy staniu na elitach potrzebna jest cierpliwość !!! Szansa na unikat nie jest zbyt wielka, a tym bardziej na heroik. Ale to już zależy od szczęścia. Ja np. stojąc na jednym świecie na kotołaku a na drugim na gnomie figlidzie wydropiłem dwa uni pod rząd w jakieś dwie minuty, a poprzedniego dnia stojąc na tych elitach nie wydropiłem nic...

Okej, teraz czas na dodatki. Zanim staniecie na elicie, pójdziecie expić czy cokolwiek innego, przydałyby się wam dodatki, które ułatwią grę. Aby je zainstalować klikamy w panel obok przycisku wyloguj (wyświetli się nazwa ,,dodatki''). Dobierzcie dodatki które wam się przydadzą. Podstawowe to: procentownik, margo pogromca, minutnik, wykrywacz herosów. Ja używam też dodatków: kto tu jest, itemy z mapki oraz liczydło, ale to już wasz wybór co wam się przyda.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Stoisz na elicie, masz już w ekwipunku dwa unikaty, ale masz też jeden nie na swoją profesję. Co z tym zrobić? Już tłumaczę, wracasz do miasta. Idziesz do aukcjonera, najpierw sprawdzasz cenę tego przedmiotu, gdy wystawisz go po niższej cenie niż reszta zejdzie dość szybko pod warunkiem, że cena nie jest wygórowana albo nikt nie wystawi tego samego po niższej cenie.

Handel w margonem to temat na odzielny poradnik, lecz postaram się trochę go tu wtrącić. Sprzedajesz przedmioty nie na swoją profesję, lub te które się powtarzają po rozsądnych cenach. Masz trochę pieniędzy możesz kupić sobie jakiś przedmiot. Jednak nie samym uzbrojeniem żyje handel w margonem. Na aukcji możesz spotkać różne przedmioty, skupmy się na przykład na głowach zbira. Wypadają one ze zbirów, ludzie skupują je ponieważ 100 głów można wymienić na unikatowy przedmiot u jednego z handlarzy. Według mnie bardziej opłaca się je sprzedawać niż zbierać. Możecie też w zależności od świata zbić na głowach niezłą fortunę. Jeśli macie już jakiś kapitał i trochę głów wystawiacie je na aukcje np. 50 głów za 10m, wychodzi 200k za jedną. Gdy widzicie głowy na aukcji, które w przeliczeniu są tańsze od waszych kupujecie je i wystawiacie po swojej cenie. W zależności od świata można na tym zbić niezłą sumkę.

Okej, przedstawiłem wam jak zdobyć ekwipunek, gdzie expić, wtrąciłem trochę o handlu i o questach. Te informacje wystarczą wam aby na początku przygody z margonem być ogarniętym graczem. Aby mieć dobrą postać trzeba poświęcić dużo czasu, a grając w margonem dłużej będziecie wiedzieć o nim więcej i więcej, a przez to będziecie lepiej grać:)

Mam nadzieję, że poradnik pomógł komuś, pozdrawiam Zirrn ;>
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Zirrn

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

World of Tanks World of Tanks na przestrzeni lat i co dalej?

Recenzja Gremlininio
4

Battlefield 4 (B2P) Recenzja + wymagania + cena gry Battlefield4

Recenzja ENZO_GAEMING123
5

Crossout Crossout [PC] - Recenzja gry i wprowadzenie [F2P]

Recenzja Aynomev
6

World of Tanks 5 Największych wad World of Tanks

Recenzja Wiktor0204
7

Gry z lat 80, które warto znać!

Recenzja Dawid035
8

ARK: Survival Evolved (B2P) ARK: Gra z nie kończącą się zabawą

Recenzja quipop
9

League of Legends Ezreal - uniwersalny buid

Poradnik Gremlininio
10

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Fame na MSP

Poradnik Lolz1232
Chat