Jak to działa
Przejdź do gry Metin2
Metin2
5.0 1 1437 0
03.05.2019

Metin 2. Klasyk. Czy nadal jest godny uwagi?

Witam. Jak w tytule, dzisiaj skupimy się na tym, czy Metin 2 nadal może cieszyć, czy nadal może bawić pomimo już 15 lat na karku. Żeby odpowiedzieć na to pytanie zacznijmy od tego, czym jest Metin 2. Jest to gra z gatunku MMORPG czyli dla nie znający tego skrótu gra przygodowa z otwartym światem multiplayer. Gra jest na pewno przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życie ( PEGI 12 ) jednakże według mnie gra trafi prędzej do osób 16 jak nie 18 plus. A to głównie ze względu na grafikę, młodszy odbiorca częściej na to patrzy, tak samo na datę premiery. Metin 2 w obu tych kwestiach nie dogodzi młodym graczom. Jednak ta grafika ma też swoje plusy. Gra jest oparta na standardach azjatyckich, dlatego też postacie oraz budowle są typowe dla tego regionu. Wojownik, Sura, Szaman, Ninja, Likan. Każda z nich ma 2 drzewka rozwoju przypisane tylko jej ale musi wybrać które będzie rozwijać, gdyż jedno blokuje drugie. Jest to dosyć innowacyjny system rozwoju.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Wojownik: Stworzony do tak zwanego tankowania oraz atakowania. To on po części bierze walkę na swoje ramiona i walczy w pierwszym szeregu. Jego dwoma drzewkami są Ciało i Umysł. Ten pierwszy wzmacnia oraz daje nowe ataki a drugi zaś wzmacnia obronę.

Ninja: Jak powszechnie wiadomo Ninja nigdy nie lubi bezpośrednich walk. Zawsze lubi zaatakować od tyłu, obejść lub zaatakować na dystans. I tu przejawiają się jego dwa drzewka. Archer jest wybierany, jeśli Ninja ma się skupić na walkach z innymi graczami a Dagger skupia się na PvE, czyli boty/moby, ogólnie walka ale ze środowiskiem.

Szaman: Opisując go przychodzi mi na myśl jedno słowo. To Buffer. Nie oznacza to jednak, że nie poradzi sobie w walce, nie upilnowany poradzi sobie z wami raz dwa. Jednak jego głównym zadaniem jest wspieranie kompanów. Ot taka wszechstronna postać.

Likan: Jest postacią oryginalną. Jako jedyna nie ma ludzkiej postaci. Jest to człowiek który po długim czasie zmutował, przybierając formę wilka/wilkołaka. Groźny w pojedynkę, groźny w "stadzie". Posiada potężny atak więc unikajcie jak tylko się da jego ciosów.

Sura: Postać groźna i na dystans i w walce w zwarciu. Demoniczne nasienie pomaga mu zwalczać przeciwników na dystans a miecz dzierżony w ręce potrafi przeszyć cię na wylot. Dobrze zaplanuj walkę z Surą.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Poza głównymi zadaniami ( misjami głównymi oraz niszczenie tytułowych "metinów" czyli kamieni opętujących przeciwników) Znajduję się tutaj także masa zadać pobocznych/ zleceń. Miła atmosfera, 3 różne światy konfliktów, 5 postaci, grafika nie najnowsza, jednakże interesująca a zwłaszcza na nasze współczesne realia gdzie dominuje fala Anime, Mang gdzie ta gra wpisuję się wręcz doskonale, system walk nie turowy co nie jest oczywiste w darmowych grach a dodaje bardzo duży dynamizmu do walk, ponieważ nie zawsze możemy przewidzieć ruch przeciwnika. Duża różnorodność broni i zbroi możliwych do ulepszenia aż 9-cio krotnie, możliwość założenia sklepu (u handlarki różnościami za niewielką zapłatą 200 Yang oraz z prowizją 3% na każdy sprzedany przedmiot) sprawiają, że fani tego gatunku nie będą się nudzić.

Podsumowując: Grafika starej daty która ma więcej plusów i minusów, mnogość postaci i ekwipunków, duży wybór taktyk i umiejętności sprawiają, że według mnie gra może przeżyć nie jeden rok na arenie gier MMORPG.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PolPos13Studio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
2

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
3

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
4

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
5

Football Manager 2018

Recenzja Musik
6

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
7

My Little Farmies My Little Farmies - Gry za bananki #3

Recenzja toya_xd
8

The Sims™ 4 Star Wars™ Recenzja Zwiastunu

Recenzja Arines
9

Bleach Online Najlepsza gra od Bananków! O Bleach Online słów kilka.

Recenzja DadiTV
10

Margonem Prawie 3000 dni w Margonem, czyli co zmieniło się w Margonem oczami starego gracza

Recenzja Deya
Chat