Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1719 0
15.03.2018

Jak zacząć swoją przygodę z Minecraft?

Witam. W tym poradniku opiszę, jak rozpocząć swoją przygodę z grą Minecraft.
Zacznijmy od stworzenia świata. Kliknij "Singleplayer", następnie "Create New World" i znów "Create New World". Okej, stworzyłeś świat, co dalej? Otóż, widzisz gdzieś drzewo? Jeżeli nie widzisz, to porozglądaj się po okolicy za nim. Gdy już jakieś znajdziesz, zetnij je. Jak to zrobić? Po prostu podejdź do niego, namierz na blok drzewa i przytrzymaj lewy przycisk myszy. Jak już zetniesz całe, to pościnaj jeszcze 10. Masz już bloki drzewa, co można z nimi zrobić? Oprócz budowania, mało rzeczy. Żeby zrobić z tych bloków coś bardzo użytecznego, kliknij przycisk na klawiaturze "E" (otworzysz wtedy ekwipunek) i przeciągnij bloki do kwadracika obok podglądu twojej postaci. To jest okienko craftingu 2x2, można w nim oczywiście craftować, tzn. wytwarzać przedmioty.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Włożyłeś już bloki drzewa? Jeżeli tak, to kliknij na wytworzone bloki desek i przeciągnij je do paska szybkiego wyboru (pasek na samym dole ekwipunku), Okej, zamknij eq(skrót od ang. słowa equipment - ekwipunek, jest bardzo często wykorzystywany w Minecrafcie). Masz teraz bloczki, z których da się wytworzyć naprawdę wiele rzeczy, ale na razie zbuduj jakiś mały domek, przynajmniej 10x10(aby położyć blok kliknij prawy przycisk myszy), Pamiętaj o zrobieniu dachu! Jak już zbudujesz domek, to otwórz ekwipunek i w każdym polu kwadracika, połóż po jednym bloku desek. Czym jest scraftowana rzecz? Otóż jest to crafting table(po polsku stół rzemieślniczy). Połóż go na podłodze i go otwórz(najedź na niego i kliknij przycisk którym kładziesz bloki).
Otworzy ci się okno craftowania, ale przecież to samo mamy w eq, czyż nie? Cóż, prawda jest tam to samo, lecz w tym bloczku mamy okienko 3x3, co daje o wiele więcej możliwości!
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wytwórz z drewna siekierkę, kilof, miecz oraz łopatę. Jak to zrobić jest na obrazku powyżej. Jest jeszcze motyka, ale na razie nie będzie ci bardzo potrzebna, dopiero później będziesz jej bardzo potrzebował. Co nam dają te przedmioty? Siekierą szybciej ścinamy drewno, drewnianym kilofem możemy wykopać kamień, mieczem szybciej zabijemy potwory, a łopatą szybciutko wykopiemy ziemię. Teraz zdobądź trochę jedzenia,, na tą chwilę jednym z najłatwiejszych sposobów jest zabicie zwierząt, ale są też inne sposoby, np. uprawianie roli, jak to zrobić, wpisz w internecie, bo jest trochę możliwości, a nie chcę żeby ten poradnik był duży. Czas wytworzyć pochodnię, jednak jeżeli jest już u ciebie w grze noc, to ją przeczekaj. Masz dwie możliwości na stworzenie zwykłej pochodni. Pierwsza - wykop węgiel, znajduje się on nisko pod ziemią, bądź w górach(musisz poszukać), druga - przepal w piecu(crafting na obrazku) bloki drzewa(nie desek!). Masz już dzień? Jak masz, to wyrusz szukać węgla, jednak uważaj na stwory które potrafią przetrwać na słońcu! Omijaj je szerokim łukiem, póki nie będziesz miał dobrego wyposażenia. Okej, masz już węgiel to scraftuj pochodnie(sposób wytworzenia na zdjęciu) i oświetl domek. Tak właśnie poznałeś największe podstawy podstaw w Minecrafcie, aby dowiedzieć się jak stwarzać coraz lepsze przedmioty, zajrzyj na polską wikipedię o tej grze.

Życzę miłego grania!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Firecon

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Ikariam Ikariam - ocena ogólna

Recenzja Hircynn
2

Minecraft Jak zrobić działający sklep w Minecraft 1.16.2 bez Modów i Pluginów za pomocą command blocków.

Poradnik Milosze
3

Paladins Złoto, esencja i kryształy

Poradnik Quaresma
4

How to Survive - Gdzie Dead island spotyka Titan Quest

Recenzja Boomboxpl
5

Mała, tania, dobra gra - BROKE PROTOCOL: Online City RPG

Recenzja Kubsoon243
6

Star Stable Najlepsza gra o koniach

Recenzja Questionmark.
7

Estogan Estogan - Recenzja Gry

Recenzja Fragorski
8

Karty i Runy w The Binding of isaac afterbirth

Poradnik xrey69
9

Roblox Jak strzelać, czyli Roblox: Phantom Forces Cz.1

Poradnik Jacuś22
10

Soulworker azjatyckie MMORPG.

Recenzja Cesere
Chat