Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 2083 0
15.03.2018

Jak zacząć swoją przygodę z Minecraft?

Witam. W tym poradniku opiszę, jak rozpocząć swoją przygodę z grą Minecraft.
Zacznijmy od stworzenia świata. Kliknij "Singleplayer", następnie "Create New World" i znów "Create New World". Okej, stworzyłeś świat, co dalej? Otóż, widzisz gdzieś drzewo? Jeżeli nie widzisz, to porozglądaj się po okolicy za nim. Gdy już jakieś znajdziesz, zetnij je. Jak to zrobić? Po prostu podejdź do niego, namierz na blok drzewa i przytrzymaj lewy przycisk myszy. Jak już zetniesz całe, to pościnaj jeszcze 10. Masz już bloki drzewa, co można z nimi zrobić? Oprócz budowania, mało rzeczy. Żeby zrobić z tych bloków coś bardzo użytecznego, kliknij przycisk na klawiaturze "E" (otworzysz wtedy ekwipunek) i przeciągnij bloki do kwadracika obok podglądu twojej postaci. To jest okienko craftingu 2x2, można w nim oczywiście craftować, tzn. wytwarzać przedmioty.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Włożyłeś już bloki drzewa? Jeżeli tak, to kliknij na wytworzone bloki desek i przeciągnij je do paska szybkiego wyboru (pasek na samym dole ekwipunku), Okej, zamknij eq(skrót od ang. słowa equipment - ekwipunek, jest bardzo często wykorzystywany w Minecrafcie). Masz teraz bloczki, z których da się wytworzyć naprawdę wiele rzeczy, ale na razie zbuduj jakiś mały domek, przynajmniej 10x10(aby położyć blok kliknij prawy przycisk myszy), Pamiętaj o zrobieniu dachu! Jak już zbudujesz domek, to otwórz ekwipunek i w każdym polu kwadracika, połóż po jednym bloku desek. Czym jest scraftowana rzecz? Otóż jest to crafting table(po polsku stół rzemieślniczy). Połóż go na podłodze i go otwórz(najedź na niego i kliknij przycisk którym kładziesz bloki).
Otworzy ci się okno craftowania, ale przecież to samo mamy w eq, czyż nie? Cóż, prawda jest tam to samo, lecz w tym bloczku mamy okienko 3x3, co daje o wiele więcej możliwości!
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wytwórz z drewna siekierkę, kilof, miecz oraz łopatę. Jak to zrobić jest na obrazku powyżej. Jest jeszcze motyka, ale na razie nie będzie ci bardzo potrzebna, dopiero później będziesz jej bardzo potrzebował. Co nam dają te przedmioty? Siekierą szybciej ścinamy drewno, drewnianym kilofem możemy wykopać kamień, mieczem szybciej zabijemy potwory, a łopatą szybciutko wykopiemy ziemię. Teraz zdobądź trochę jedzenia,, na tą chwilę jednym z najłatwiejszych sposobów jest zabicie zwierząt, ale są też inne sposoby, np. uprawianie roli, jak to zrobić, wpisz w internecie, bo jest trochę możliwości, a nie chcę żeby ten poradnik był duży. Czas wytworzyć pochodnię, jednak jeżeli jest już u ciebie w grze noc, to ją przeczekaj. Masz dwie możliwości na stworzenie zwykłej pochodni. Pierwsza - wykop węgiel, znajduje się on nisko pod ziemią, bądź w górach(musisz poszukać), druga - przepal w piecu(crafting na obrazku) bloki drzewa(nie desek!). Masz już dzień? Jak masz, to wyrusz szukać węgla, jednak uważaj na stwory które potrafią przetrwać na słońcu! Omijaj je szerokim łukiem, póki nie będziesz miał dobrego wyposażenia. Okej, masz już węgiel to scraftuj pochodnie(sposób wytworzenia na zdjęciu) i oświetl domek. Tak właśnie poznałeś największe podstawy podstaw w Minecrafcie, aby dowiedzieć się jak stwarzać coraz lepsze przedmioty, zajrzyj na polską wikipedię o tej grze.

Życzę miłego grania!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Firecon

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Luminosity Gaming - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
2

Co oferuje nam aktualizacja 3.8 w Genshinie?

Recenzja alexia2224
3

Metin2 Metin 2: Przełomowy Świat MMORPG

Recenzja marcel121
4

League of Legends Jak wyjść z brązu/silvera - Porady

Poradnik Davi69
5

Stardoll Stardoll - recenzja gry

Recenzja kacperk997
6

Star Stable Star Stable - Nowe Postacie już wkrótce !

Recenzja _Iris_
7

Conflict of Nations - rodzaje wojsk (część 1)

Poradnik Bart1607
8

Hero Zero Obiektywne spojrzenie na grę

Recenzja wegorz08
9

Tanki Online Tanki online czyli WoT dla słabszego sprzętu?

Recenzja BLAZEJ1
10

Shakes & Fidget Od Zera do Bohatera - Shakes & Fidget w pigułce

Recenzja Milisia
Chat