Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 5632 0
13.08.2020

Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Minecraft-Ciekawostki o nametagach!


Pewnie większość graczy minecrafta wie, do czego służą nametagi (lub jak kto woli znaczniki, etykietki, itd ja wole posługiwać się określeniem name tag), ale czy tak na prawdę znacie wszystkie ich zastosowania? W tym ciekawostkowym poradniku zaprezentuje wam kilka ciekawostek dotyczących nametagów o których mogłeś/aś nie wiedzieć!


Zaczynajmy!


1. Jeżeli gramy na trybie kreatywnym nie musimy każdego zwierzaka nazywać osobno ponieważ wystarczy zmienić nazwę jajka spawnującego danego moba i to absolutnie wystarcza, nie zmienia to też właściwości nametagów a o tych właściwościach w dalszej części poradnika.


2. Czy wiedzieliście że nametag nazwany "Toast" użyty na króliku zmienia jego kolor sierści na unikatowy (ponieważ naturalnie taki królik nie może się zrespić), sierść ma duże czarne łaty a większość pikseli jest biała lub szara, dodatkową ciekawostką może być to że dzieje się tak z powodu zmarłego królika pewnego użytkownika reditta, z powodu śmierci królika który też miał nazwę "toast" twórcy postanowili upamiętnić te zwierzę.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

3. A skoro już jesteśmy przy zwierzętach, owca nazwana nametagiem "jeb_" będzie zmieniała kolor swojej wełny trochę jak tęcza i wygląda to bardzo interesująco, tę wiedzę można wykorzystać na wiele sposobów! Po ostrzyżeniu owcy otrzymamy kolor wełny który miała zanim nazwaliśmy ją nametagiem ale gdy wełna jej odrośnie nie będzie już zmieniała koloru, ale nazwa owcy nadal zostanie.


4. Zwierzęta, zwierzęta, ciągle tylko o nich... Jeżeli nazwiemy jakiegokolwiek moba czy zwierzę (Oprócz smoka endu i gigantycznego zombie) znacznikiem "Dinnerbone" lub "Grumm" dany mob będzie odwrócony w sposób pionowy, czyli na górze będą nogi a na dole głowa, jedyny sposób na odkręcenie tego to zabicie moba, wtedy po prostu już go nie będzie :D A i ten mob nadał będzie mógł się normalnie poruszać i odwrócenie takiego moba nie zmienia żadnych jego właściwości oprócz wyglądu.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

5.To teraz dla odmiany, gdy obrońca (No ten gościu co łazi z siekierą i mieszka w gigantycznym hotelu), zostanie nazwany znacznikiem "Johnny" będzie agresywny dla wszystkich innych mobów oprócz Przywoływaczy i innych Obrońców, słyszałem gdzieś że dzieje się tak z powodu fragmentu starego filmu (którego tytułu nie pamiętam) gdzie jeden bohater mówi coś w stylu "That's Johnny!" lub "This Johnny!" ale nie jestem w 100% pewien czy to prawda.


6. Kilka małych ciekawostek:


Pierwsza: Jeżeli nazwiemy szlam jakąkolwiek nazwą i go zabijemy (pod warunkiem że nie jest to jego najmniejsza forma) jego mniejsze części będą nazywały się tak jak poprzednia większa.


Druga: Lama wędrownego handlarza (dodanego w wersji 1.14) razem z handlarzem może zniknąć pomimo użycia na nich znacznika z jakąkolwiek nazwą.


Trzecia: Graczy i wieśniaków (lub jak kto woli osadników czy villagerów lub willagerów) Nie da się nazwać znacznikiem, wyjątkiem są małe wieśniaki.


To już na tyle w tym małym ciekawostkowym poradniku, jeżeli wam się spodobało lub dowiedzieliście sie o czymś nowym byłbym wdzięczy za każdą pozytywną ocenę lub miły komentarz :D

Jeżeli w czymś się pomyliłem prosił bym aby zostało to do mnie zgłoszone

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MatioNex

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Wymagania minimalne. Prawda czy mit?

Recenzja bananki24
2

League of Legends League of Legends Olaf Top - Krótki Poradnik BANANKI.PL

Video ★✘нαcкεd✘★™
3

Minecraft Minecraft SkyWars Vertez pl #3

Video mitrefo pro banan :D
4

Manhunt, czyli esencja gier Rockstar Games

Recenzja LiquidSnake
5

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
6

Crossout Crossout - poradnik dotyczący walki i budowania pojazdów

Poradnik Janux
7

8 najgorszych i najgłupszych modów go Gothica

Recenzja Tybero
8

SAO's Legend Czym tak naprawdę jest SAO's Legend?

Recenzja MrOrochimaru
9

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny i unikalny plik autoexec? cz2

Poradnik Seb0L03
10

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
Chat