Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 4056 0
26.09.2017

Minecraft - Nether. Podstawowe Informacje.

Czym jest Nether? I jak się tam dostać? Podstawowe Informacje.
Nether, inaczej Piekło. Jest to wymiar w którym można odkryć nowe moby, bloki oraz duże doświadczenie. Nether charakteryzuje się ogromnymi źródłami lawy, które można spotkać praktycznie wszędzie, podłożem zbudowanym z Natherracka oraz Twierdzami stworzonymi z Netherowej Cegły, w których można spotkać: Farmy Netherowych Brodawek, Szkielety oraz Czarne Szkielety, Kostki Magmy, Spawnery Płomyków oraz czasami skrzynkę z ciekawym łupem. No dobrze, ale jak można dostać się do takiego piekła? To proste, wystarczy zebrać 10 obsydianu i ułożyć go w prostokąt 4x5 (W rogach nie musi być obsydian.) Następnie gdy już mamy portal potrzebujemy zapalniczki, którą podpalamy obsydian. W Netherze możemy też spotkać ogromne skupiska żwiru, albo Rudy Kwarcu, z których wypada Kwarc do tworzenia Kwarcowych bloków. W Piekle nie ma dnia, ani nocy. Jest tam jasne z powodu ogromnych skupisk lawy oraz Jasnogłazu znajdującego się tylko w tym wymiarze. Występuje on wysoko nad ziemią, przyklejony do sufitu. Można go zniszczyć po prostu używając ręki. Czasami też można spotkać skupiska Piasku dusz, który służy do rozwoju farmy Brodawek. Chodzenie po nim spowalnia gracza. Nowym blokiem do spotkania w Netherze jest Blok Magmy, który też służy do oświetlania Piekła. Występuje on obok skupisk Lawy, stanie na nim zabiera życie graczom i mobom.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Moby w Netherze
A więc już trochę wiadomo ci o mobach w Neterze, ale to nie wszystko.
Najbardziej charakteryzującymi stworami w piekle są Zombie Pigmany, inaczej Świnie Zombie. Moby te są neutralne do momentu, w którym ich nie zaatakujesz. Jeśli to zrobisz to zaatakuje cię cała ich gromada w pobliżu. Żeby się od ciebie odczepiły musisz odejść na jakiś dystans od nich, wtedy znów staną się neutralne. Łup: Zgniłe Mięso, Samorodek Złota, oraz mała szansa na Sztabkę Złota oraz Złoty Miecz.
Blaze, inaczej Płomyk. Największe szanse na spotkanie go występują w Twierdzy, gdzie mogą występować ich spawnery. Walka z nimi może być naprawdę trudna bez odpowiedniego ekwipunku. Płomyki potrafią latać, więc czasem walka wręcz odpada. Ich ataki zostawiają efekt podpalenia. Przydatne do walki z nimi są Śnieżki, ponieważ zadają mu dużo obrażeń, łatwo je zdobyć oraz jak są wysoko nad ziemią niemożliwe jest zabicie z miecza. Łup: Jest duża szansa na wypadnięcie Płomiennej Różdżki, która służy do tworzenia mikstur.
Ghast, ogromny stwór latający nad ziemią, rzadko zbliża się do ziemi. Mob strzela Ognistymi Kulami, które można odbić w jego stronę. Najlepiej go zabić odbiciem lub za pomocą łuku. Łup: Duża szansa na wypadnięcie Prochu, oraz mniejsza na Łzę Ghasta, która służy do tworzenia mikstur.
Szkielety, mimo iż w Netherze występują charakterystyczne Czarne Szkielety z mieczem zamiast łuku, można też tam spotkać popularne zwykłe, białe szkielety z łukiem. Szkielety występują głównie w twierdzy, trudno spotkać je poza nią. Łup: Z Białych Szkieletów jest taki sam jak w normalnym świecie, Z Czarnych Szkieletów może wypaść Węgiel oraz Kość, jest też niewielka szansa na wypadnięcie Kamiennego Miecza lub Czarnej Czaszki, która służy do stworzenia Withera.
Kostka Magmy, to agresywny mob, który wyglądem może przypominać Slime'a, Można go spotkać w Twierdzy, Jest odporny na ogień, więc może swobodnie pływać w lawie. Łup: Magmowy Krem, wypadający jedynie z małych i dużych kostek.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ciekawostki, czyli Wither oraz Mikstury.

Wither - trzygłowy stwór, którego można uznać za bossa. Ma ogromną ilość zdrowia, oraz zadaje mnóstwo obrażeń. Lata nad ziemią strzelając pociskami wyglądającymi jak jego głowy. Pociski wybuchają po trafieniu w moba lub blok. Żeby go pokonać trzeba mieć odpowiedni ekwipunek. Żeby stworzyć takiego withera należy ułożyć z 4 Piasków Dusz dużą literę T i postawić na górze 3 Czaszki Mrocznego Szkieleta. Gdy już się to zrobi pojawia się Wither, który się ładuje, a następnie wybucha niszcząc teren wokół siebie. Wypada z niego Netherowa Gwiazda, która służy do zrobienia Magicznej Latarni.

Mikstury - żeby w ogóle je zrobić potrzebny jest stół alchemiczny, który robi się z Płomiennej Różdżki, która wypada z Płomyków. Gdy już mamy taki stół wystarczy mieć butelkę z wodą, którą łączymy z brodawkami i powstaje nam Klarowna Mikstura.
Jeśli połączymy Klarowną Miksturę z Łzą Ghasta to powstanie nam mikstura regeneracji zdrowia.
Z Płomiennej Różdżki można stworzyć 2 Płomienne Proszki, z których możliwe jest zrobienie Mikstury Siły.
Z Kostek Magmy wypada Magmowy Krem, który służy do produkcji mikstur z odpornością na ogień, dzięki którym można spokojnie wejść do lawy i nie umrzeć.
Jest jeszcze wiele innych mikstur, ale ich składniki nie wymagają pójścia do Netheru.
Istnieją również wspomagacze, czyli:
Czerwony Proszek - Wydłuża czas działania mikstury,
Jasnopył (Wypada z Jasnogłazu) - Wzmacnia daną Miksturę do poziomu II

Artykuł i Zdjęcia zostały własnoręcznie zrobione przeze mnie.
Mam nadzieję, że pomogłem.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Hopermax

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Osu! - Co, gdzie, jak?

Recenzja bartey
2

Star Stable Dlaczego jest warto grać w Star Stable?

Recenzja Małpka jumbo
3

Star Stable Zarabianie szylingów jorvik i star coins w Star Stable.

Poradnik xxTusiaa
4

Black Desert Online (B2P) Dokładne wykreowanie postaci marzeń!

Recenzja Niiepozorna
5

CSGO Prime (B2P) Recenzja na temat gry CS:GO

Recenzja Jakacz
6

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod - Prawdopodobnie jedna z najlepszych gier multiplayer

Recenzja eryklegend
7

Star Wars The Old Republic SWTOR - Szybka droga do wzbogacenia się.

Poradnik Lawliet00
8

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
9

Roblox Roblox: Przegląd platformy do tworzenia i grania w wirtualne światy

Recenzja Sieczken
10

World of Tanks Jak zdobywać złoto w World of Tanks

Tutorial Vlorex
Chat