Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 2 1548 0
11.02.2018

Minecraft - PRZEGLĄD

Żadna inna gra wideo nie rozpęta mojej kreatywności, takiej jak Minecraft . Spędziłem niezliczoną ilość godzin, odpychając klocki, zbierając potrzebne materiały, by ukończyć następne arcydzieło, które inaczej zajmowałoby mi oko. Spędziłem równie wiele godzin, odkrywając, spulchniając i przedzierając się przez potwory z brawurą. Moja postać - cały mój świat Minecrafta - nieustannie ewoluuje w to, co chcę. Opowiadam własne historie, piszę swoje własne przeznaczenie i wprowadzam do życia moje fantazje po jednej cegle.

Minecraft wyróżnia się nie tylko sposobem, w jaki inspiruje mnie twórczo, ale także ze względu na wyjątkową estetykę. Słuchaj, wiem, że wygląd jest przestarzały i nieco głupi, ale niewiele gier ma wizualizacje tak ujmujące i urocze. Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która tak też czuje, bo inaczej grafika Minecrafta nie byłaby tak kultowa. Czy możesz wziąć teksturę z Gears of War, Halo lub Uncharted, założyć ją na koszulkę i pozwolić graczom ją zidentyfikować? Wątpię. Wygląd działa, nadając grze wyjątkowy wygląd, który jest niezapomniany i wywołuje we mnie odrobinę nostalgii w grach z epoką 8-bitową.

Uwielbiam tworzyć w Minecrafcie, ale moja satysfakcja wynika, przynajmniej częściowo, z tego, że muszę wszystko zarobić. Tryb przetrwania generuje losowy świat, w którym nic nie ma na imię, zmuszony do gromadzenia zasobów w celu skonstruowania żywności, schronienia i narzędzi. Zanim stworzyłem i zainstalowałem drewniane drzwi w mojej pierwszej chałupie błotnej, poczułem poczucie własności. Inne gry pozwalają kupować dom za zarobione pieniądze, ale żadna z nich nie rzuca Ci wyzwania, by zdobyć materiały i zbudować je samodzielnie. Kiedy patrzę na mój dom i widzę, że każdy mebel i ściana jest dokładnie tam, gdzie chciałem, uwielbiam to wszystko lub zmieniam to w moim kaprysie. Od momentu wybudowania mojego domu moja misja była jasna: tunel w ziemię, aby uzyskać wszystko, czego potrzebowałem, aby wykuć fortecę w mojej małej części świata.

Tworzenie przedmiotów w grze Minecraft jest jedną z najważniejszych czynności, które wykonujesz. Problem jednak to, że niezbędne informacje nie znajdują się w grze Minecraft. Gdy po raz pierwszy pokonałem kilka drzew i zebrałem drewno, nie miałem pojęcia, co z tym zrobić. Na szczęście, podobnie jak wielu graczy z Minecrafta, miałem mentora, który wskazał mi różne fora internetowe, społeczności i wiki. Mam strony, do których wracam, cały czas, często tabulując z samej gry, kiedy nie pamiętam dokładnie jak stworzyć przedmiot. Dla wielu jest to tylko rytuał przejścia, ale w większości jest to rozwarty sposób radzenia sobie z rzemiosłem. Chciałbym jakoś zintegrować przepisy z grą, nawet gdybym musiał je znaleźć na całym świecie. Nie ma większego poczucia spełnienia w czytaniu wiki i po prostu instrukcji dosłownie.

Nawet po znalezieniu dobrego zasobu nadal trzeba dużo wysiłku, aby nauczyć się wszystkiego. Sama ilość przepisów i przedmiotów, z którymi pracujesz, jest zastraszająca i czasochłonna do nauki. Wiele gier ma słabą dokumentację, ale Minecraft w ogóle ich nie ma, a to, co jest dostępne, nie jest lekkostrawne.

Ale Minecraft jest wciąż więcej niż wystarczająco zabawny, aby zagwarantować krzywą uczenia się. Uzależnienie zaczyna się jednak naprawdę, gdy tworzysz przedmioty i zdobywasz mistrzostwo nad swoim otoczeniem. Nagle noc, gdy potwory odradzają się i przejmują nieoświetlone części świata, nie jest tak przerażająca. To znaczy, zawsze jest trochę przerażająco, ale posiadanie miecza w ręku - nawet prostego, drewnianego - wpaja poczucie władzy. Niczym jaskiniowiec wyłuskujący swoją pierwszą włócznię lub podsycający pierwszy ogień, budowanie prostych narzędzi i pochodni w grze Minecraft sprawia, że ​​czuję się bezpieczniejszy, tak jakbym był panem mojego losu, ponieważ mam moc tworzenia przedmiotów, które mogą mnie uratować.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Poza bezpieczeństwem, crafting tworzy całkiem nowy zestaw celów w grze Minecraft. W miarę potrzeby tworzyłem przedmioty (narzędzia i pochodnie), ale w końcu rozszerzyłem swój repertuar, dodając do niego zbędne kawałki. Aby ukończyć moją pierwszą kamienną twierdzę, musiałem wykonać schody i drabiny; zwyczajne podskoczenie prostej serii platform było mimo wszystko nie przystoi królowi kraju. Crafting powoli stał się czymś, co zrobiłem mniej, aby przetrwać, i więcej, aby ukończyć kolejny wielki projekt, który sobie wyznaczyłem. Tworzenie tafli szkła tak naprawdę nie dawało mi przewagi na przykład w moim świecie, ale sprawiło, że obraz mojej Gwiezdnej Wojny AT-AT wyglądał o wiele mocniej. Crafting nawet staje się bardziej skomplikowany, jeśli chcesz. Możesz tworzyć narzędzia i budynki lub opracować systemy szynowe z własnym napędem, przenosząc cię z epoki kamienia do XX wieku, i sprawiając, że czujesz, że los mojego świata leży w moich rękach. To ekscytujące i wzbudza poczucie władzy, którego rzadko odczuwam w grach.

Po tym, jak zabezpieczyłem działkę w moim świecie, zmieniły się moje intencje podczas sesji z Minecraft. Każda sesja stała się przygodą, w której rzuciłem wyzwanie eksploracji kolejnych kluczowych części niezbędnych do następnego przepisu. Te samozwańcze zadania powodują, że czasami zapuszczam się do Nether, piekielnego świata, w którym żyją potwory - które tak po prostu tracą cenne materiały. Innym razem zapuszczam się do ciemnych jaskiń, zakładając zbroję i zaczarowane bronie, aby móc walczyć z wrogami, z którymi się spotykam. Nie wiem, co dokładnie znajdę, ani jakie lęki napotkaję, ale robię to wszystko w imię odnalezienia cennych bloków - i dreszczyku doświadczania nieznanego.

To dreszczyk emocji, niezapomniana i nieprzewidywalna przygoda, sprawia, że ​​każda sesja z Minecraft jest porywająca. Czasami mogę spędzić wieczór robiąc przyziemne czynności, takie jak hodowla lub polowanie na jedzenie, ale w inne noce mogłem natknąć się na gigantyczną, losowo wygenerowaną kopalnię pełną potworów i skarbów. Ponieważ każdy świat jest tworzony proceduralnie, nigdy nie wiem, na co natknę się w następnej kolejności. Pewnego dnia moja postać może być prostym budowniczym, a następny jest bohaterem podboju lochu, który zabija horrory w ciemności.

Oczywiście przygoda z przyjaciółmi jest zawsze lepsza, a gra wieloosobowa w grze Minecraft to świetna zabawa, jeśli możesz ją uruchomić. To nie jest zepsuty lub całkowicie błędny bałagan, ale wymaga wiele kroków, aby zacząć w porównaniu do większości gier. Jeśli chcesz rozpocząć grę, musisz pobrać dodatkowe oprogramowanie i przejrzeć wszystkie rodzaje samouczków online, aby działało. Gracze, którzy chcą dołączyć do gry, muszą znać adres IP serwera, ponieważ w grze nie ma wbudowanej przeglądarki serwerów. Mimo to, rozdrażnienie i nudę na bok, jeśli masz możliwość grania z innymi, zdecydowanie powinieneś; odkrywanie, poszukiwanie i budowanie epickich struktur to o wiele więcej zabawy z przyjaciółmi. Poza tym, jeśli masz zamiar spędzić wiele godzin na budowaniu gigantycznych pomników, równie dobrze możesz pokazać im kogoś innego. Możesz publikować je w filmach online, ale to po prostu nie to samo, co posiadanie znajomego obok ciebie, który dzielisz się swoim osiągnięciem. Albo, jeszcze lepiej, po zalogowaniu się po okresie bezczynności, aby ogłuszyć się cudami, które zbudowałeś podczas ich nieobecności.

Jeśli nie jesteś typem do grania z innymi, a nie chcesz zdobywać wszystkich swoich materiałów, zawsze możesz przejść do trybu kreatywnego. W tym świecie jesteś niepokonany i masz dostęp do każdego przedmiotu w grze. To wspaniałe, jeśli chcesz, powiedzmy, stworzyć gigantyczną Wampę z Gwiezdnych Wojen, ale nie daje mi to tego samego poczucia nagrody lub osiągnięcia, jakie otrzymuję, grając w Przetrwanie, ponieważ nie muszę zarabiać bloków ani walczyć o moje życie w tym czasie. Wiele klocków wymaga sporo wysiłku, aby je zdobyć (niektóre nawet zmuszają do podróży w labirynty wypełnione potworami), więc kiedy je zbuduję w moim trybie przetrwania, robi się o wiele bardziej imponująco. Mimo to jest to zabawna rozrywka.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Werdykt
Jak każda recenzja, moje odczucia na temat Minecrafta są wynikiem mojego doświadczenia z nim. Być może nie rozwijasz losowych przygód, tak jak ja, a może wygrywasz i czujesz to samo poczucie spełnienia, co zrobiłem, kiedy ukończyłem mój pierwszy dom. Jeśli nie, najprawdopodobniej nie masz nic do delektowania się Minecraft w ten sam sposób. I że & # Array; s OK. Minecraft, bardziej niż jakakolwiek inna gra, jaką znam, nie polega na graniu jej w określony sposób; it & Array; s to otwarty świat, pusta strona, która odważyła się skoczyć i zrobić z nią to, co chcesz. Pytanie nie jest więc potrzebne, aby odnieść sukces, co jest potrzebne, aby wygrać, ale co chcesz zrobić, aby urzeczywistnić swoje marzenia?


5
PREZENTACJA
Menu gry w Minecrafcie, ale brak informacji w grze i kłopotów z konfigurowaniem gier dla wielu graczy sprawia, że ​​gra czasami jest nudna.
8.5
GRAFIKA
Po pierwszym obejrzeniu filmu wygląda przestarzały i głupi, ale wizualizacje Minecrafta od razu zapadają w pamięć.
Podoba mi się sposób, w jaki wygląda.
8
DŹWIĘK
Muzyka Minecrafta pozostawia niezatarte wrażenia, a efekty dźwiękowe - choć czasami denerwujące - są tak samo niezapomniane jak wizualizacje.
9
ROZGRYWKA
Świetna gra przygodowa i fantastyczna piaskownica, w której mogę zrobić praktycznie wszystko, o czym mogę marzyć.
10
TRWAŁY APEL
Jeśli nie lubisz swojego świata, stwórz nowy i zobacz, co generuje generator.
Jedynym powodem, aby przestać grać, jest to, że twoja wyobraźnia nie ma nic do zaoferowania.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Cesere

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod to dobra gra?

Recenzja Kubsoon243
4

Star Stable Co to jest Star Stable Online i jak zacząć grać?

Tutorial Banankowy grac
5

League of Legends Twitch w Jungli Poradnik

Poradnik Davi69
6

CSGO Prime (B2P) M4A4 vs M4A1-S - którą wybrać - porównanie!

Poradnik JestemKacper
7

League of Legends Ezreal - uniwersalny buid

Poradnik Gremlininio
8

Oddworld: Soulstorm - remake w który warto zagrać!!

Poradnik Kacper12361838
9

Rainbow Six Extraction - Recenzja

Recenzja Kejzer17
10

CSGO Prime (B2P) Jak wyjść z silvera i golda?

Poradnik SPEEDDs
Chat