Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
4.0 4 3250 0
21.08.2017

Minecraft recenzja - Wersja 1.12 (Dokładny opis)

Wersja 1.12 była wyczekiwana przez wielu graczy Minecraft'a głównie z powodu nowych bloków budowlanych. Wydano ją 7 czerwca 2017 roku. Nazywano ją World of Color Update (Aktualizacja świata kolorów), dodano tam między innymi: papugi, poradnik dla graczy początkujących, narratora i wiele nowych bloków dekoracyjnych i nie tylko. O tym wszystkim dowiecie się za chwilę :)! (Wiem, że były już dwa artukuły na temat 1.12, aczkolwiek opisano tam wszytko w skrócie, a tutaj chcę wszystko dokładnie omówić)

1. ,Cement i Beton, Wełna oraz łóżka.
1.1.W nowej wersji dodano nowe bloki, kolory wełny oraz kolory łóżka. Głównym powodem wyczekiwania przez graczy tej wersji jest dodanie betonu oraz cementu. Osiem bloków cementu możesz stworzyć łącząc w craftingu 4 piaski, 4 żwiry oraz jeden dowolny barwnik. Następnie aby powstał beton musimy postawić cement w wodzie. Następnie wykopujemy kilofem blok i beton gotowy! Na obrazku niżej możemy zauważyć jak wyglądają takowe bloki.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
1.2. W wersji zmieniono również kolor wełny według mnie są one odrobinę żywsze aniżeli były we wcześniejszych wersjach.
1.3. Nie tylko wełna ma nowe kolory. Łóżka doczekały się również nowych kolorów. Kiedyś był tylko i wyłącznie 1 kolor łóżka (czerwony), ale teraz można zrobić łóżko w wszystkich kolorach wełny.

2. Glazurowana terakota.
2.1 Glazurowana terakota to nowy blok dekoracyjny na obrazku niżej podano kilka kombinacji, które można stworzyć dziki tym blokom. Można stworzyć ją przepalając utwardzaną glinę różnych kolorów w piecu.

3. Papugi
3.1. Jedynym mobem, który został dodany do tej wersji jest papuga. Może ona występować w różnych kolorach (błękitna, niebieska, czerwona i szaro-żółta).
Aby oswoić papugę należy dawać jej nasiona pszenicy dopóki nie pojawią się serduszka wokół niej. Dużo osób myśli, że aby oswoić papugę trzeba dać jej ciasteczko - Nie jest to prawda, ponieważ ciastka zatruwają te zwierzęta i następnie zabijają. Papugi również naśladują dźwięki innych mobów (między innymi creepera i zombie). Jedną z ciekawostek jest to, że kiedy puścimy muzykę z bloku grającego (jukebox'a) papuga zacznie tańczyć.

4. Narrator, postępy, poradnik dla graczy początkujących oraz książka z craftingami.

4.1. W grze pojawił się narrator, którego możemy włączyć klikając ctrl + B. Są trzy tryby narrator: Czytający wszystko, Czytający chat, Czytający system. Narrator czytający chat czyta tylko wiadomości pisane przez graczy. Narrator Czytający wszystko czyta wszystkie komunikaty po wpisaniu jakiejś komendy. Narrator czytający wszystko czyta jak sama nazwa wskazuje wszystko.

4.2. Postępy
Osiągnięcia z wcześniejszych wersji zostały zastąpione Postępami. Możemy je zobaczyć klikając przycisk "L" podczas gry.

4.3. Poradnik dla graczy początkujących
Dodano również poradnik dla graczy początkujących. Po utworzeniu świata możemy zaobserwować w prawym górnym rogu różne komunikaty uczące jak grać w minecraft (Jak się poruszać, Jak budować, Jak kopać, itd.)

4.4. Księga z craftingami/ recepturami
Jedną z najbardziej przydatnych rzeczy dodanych w wersji 1.12 jest księga receptur. Zbierając różne bloki stopniowo możemy odblokowywać różne receptury trafiające do naszej księgi. Księge możemy otworzyć wchodząc w ekwipunek (klikając e), a następnie kliknąć zieloną książeczkę znajdującą się obok pola na tworzenie craftingow.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Moja opinia
Według mnie aktualizacja gry do wersji 1.12 jest naprawdę wspaniała. Mój stosunek do tej wersji jest pozytywny, aczkolwiek minusem według mnie jest to, że kiedy skoczymy lub spadniemy jeden klocek w dół papuga automatycznie schodzi z naszego ramienia oraz Narrator w minecraft czyta wszystko językiem jakim mamy ustawiony komputer. (Kiedy włączymy narratora w minecraft, a mamy ustawiony język Polski w naszym systemie operacyjnym, bezwzględnie na ustawiony język w minecrafcie narrator będzie czytał wszystko po polsku.)

Dziękuje za przeczytanie mojego artykułu i mam nadzieję, że się spodobało i dowiedzieliście się czegoś na temat wersji 1.12. Do zobaczenia w następnych artykułach na temat kolejnych wersji Minecraft'a! :D
Piszcie czy chcecie artykuły w formie ciekawostek na temat minecraft'a :D!
4.0 (głosów: 4)
Art napisany przez aligdansk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

BlockStarPlanet Kopanie dla początkujących - BlockStarPlanet

Poradnik Waziaaa
2

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
3

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
4

Spellforce -> Gra mojego życia

Recenzja Quaresma
5

IGI 2: Covert Strike - Gra dzieciństwa [RECENZJA]

Recenzja MarbleXeno
6

Hero Zero Poradnik do Hero Zero

Poradnik Stykuś
7

DOTA 2 1. Jak grać? #Weaver

Poradnik DomaC
8

Gry typu poszukiwacz złota.

Recenzja Porarzo
9

Wolni farmerzy Farma dla fanów gospodarki :)

Recenzja Pablito87
10

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
Chat