Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1806 0
06.07.2017

Minecraft - wielka gra na skalę światową

Pewnego dnia, w głowie Markusa Alexeja Perssona pojawił się pomysł - pomysł na grę o prymitywnej grafice, lecz z wielką ideą. Markus, nazywany przez społeczność Notch, od razu wziął się do pracy. I stało się - firma Mojang stworzyła grę i nazwała ją Minecraft. Gra była ciągle rozwijana, jednak nikt nie spodziewał się, że już wkrótce, gra stanie się hitem.

Oto krótka historia Minecraft'a - gry, której w obecnym czasie trudno nie kojarzyć. Jednak mimo to, że wszyscy znają Minecraft'a, to nie każdy decyduję się zagrać w niego. W tym artykule postaram się zachęcić te osoby, do zagrania w ową grę.

Spis treści:
1. Tryb przetrwania
2. Tryb kreatywny
3. Mapy tworzone przez społeczność
4. Serwery multiplayer
5. Modyfikacje
6. Komendy

1. W trybie przetrwania musimy przeżyć, jak sama nazwa wskazuje. Przed czym? Przed złymi potworami. Niektóre z nich są naprawdę popularnymi istotami w grach o przetrwaniu, np.: Zombie, Szkielet, Pająk, itd. Jednak niektóre są wyjątkowe i są tylko w Minecraft, np.: Enderman, Shulker, Ghast, itd. A co ułatwia przeżycie? Miecz i zbroja! W Minecraft dostaniemy zbroję w pięciu rodzajach - skórzana, złota, żelazna, diamentowa i kolczuga. Tej ostatniej nie da się własnoręcznie stworzyć - morze wypaść z potworów, które ją nosiły, lub może nam ją sprzedać wieśniak. Miecz również są w pięciu rodzajach - drewniany, złoty, kamienny, żelazny i diamentowy. Napisz, jeżeli chcesz, abym stworzył poradnik przetrwania.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2. W trybie kreatywnym masz nieograniczoną ilość wszystkich przedmiotów, a ponad to posiadasz umiejętność latania. Gracze korzystają z tego trybu, żeby budować rzeczy, takie jak np.: budowla na zdjęciu u góry. Ale nie tylko. Ten tryb jest również używany do robienia mechanizmów, o których wspominam w 6. punkcie. Do ich robienia wymagane są bloki komend, a one działają tylko w tym trybie.

3. Chcesz przeżyć przygodę w Minecraft? W takim razie wybierz mapy tworzone przez społeczność. Oczywiście nie każda mapa to przygoda. W niektórych mapach naszym celem jest znalezienie przycisku, a w innych rozwiązywanie łamigłówek. Istnieją nawet strony, które są bazami takich map. Jedną z najpopularniejszych takich stron w Polsce jest strona minecraftmapy.pl współtworzona z youtube'rem RoxMb. Chyba każdy kto gra w Minecraft kojarzy Roxa.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
4. Serwery multiplayer są miejscami, w których pograć możemy razem ze znajomymi. Dzielą się one na Non-Premium (dla osób z darmowym Minecraft'em) i Premium (dla osób, które grę kupiły). Na serwerach możemy pograć m.in. w minigry takie jak SkyWars, Spleef, czy Bed Wars. Piszcie, jeżeli chcecie, żebym stworzył poradnik "Jak stworzyć mały serwer, za całkowicie darmo".

5. Modyfikacje (mody) urozmaicają grę. Za ich pomocą możemy dodać do gry prawie wszystko. U góry, na zdjęciu widać Smeltery z moda Tinkers' Construct. Taki nowy rodzaj pieca, którego specjalną właściwością jest mieszanie rud. Ale jest dużo więcej modów, np.: Journey Map (minimapa), Inventory Tweaks (sortowanie skrzyń i ekwipunku), Magical Crops (hodowanie esencji) i wiele, wiele, wiele innych.

6. Nad komendami nie ma się co rozpisywać. Po prostu można za ich pomocą robić lepsze mechanizmy. Jednak dla niektórych to po prostu czarna magia. Ale ja wiem o co z niemi chodzi i jeżeli chcesz to wystarczy napisać, a ja zrobię poradnik do komend.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) CS:GO-Najpopularniejszy sieciowy fps ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
2

Historia serii Giana Sisters - od klona do czegoś więcej?

Recenzja Dawid035
3

Overwatch - D.Va czyli z czym to sie je [WERSJA PS4]

Poradnik Szogunio
4

ARK: Survival Evolved (B2P) Moja opinia na temat Arka

Recenzja Duduś14x
5

Zoo 2 - Animal Park "Zoo 2 - Animal Park: Odkryj wspaniałą symulację zarządzania zoo i zanurz się w fascynującym świecie zwierząt!"

Recenzja Lilit'h
6

Transformice Jak szybciej wbić level w Transformice?

Poradnik yeonrie
7

TikTok - Android TiKToK - o co z tym chodzi?

Poradnik p0c0c1
8

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet, czyli gra dzieciństwa.

Recenzja kaylaa
9

Ikariam Ikariam - ocena ogólna

Recenzja Hircynn
10

Agar io Czyżby mowa o Agar.io? Kilka słów recenzji

Recenzja Kasia678
Chat