Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 3257 0
14.12.2017

Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#3] (1.10.2)

Przed rozpoczęciem chciałbym tylko dodać, że napiszę jeszcze kolejne artykuły o modach, ponieważ jest ich bardzo dużo. Może mod, który według was powinien tu być pojawi się w następnym artykule.

W tym artykule opiszę modyfikację, które dodają do gry nowe możliwości przechowywania przedmiotów.

10. Better Storage Too
Ponieważ zwykłe skrzynki są nudne, postanowiono wynaleźć nowe - skrzynki z Better Storage Too. Dostępne oprócz skrzynek są tu również kartony na przedmioty oraz specjalne "paczki", w których mamy nawet pasek pokazujący % zapełnienia skrzynki. Dzięki modowi Better Storage Too możemy również zamknąć skrzynkę na kłódkę. Z innych rzeczy, które dodaje modyfikacja mogę powiedzieć o kartonowej zbroi.

9. Colossal Chests (screen poniżej)
W Minecraft'cie mamy dostępne dwa rozmiary skrzynek - 1x1x1 i 2x1x1. Dzięki Colossal Chests nasze skrzynki mogą osiągnąć rozmiar nawet 32x32x32! Skrzynka jest nie tylko duża, ale również bardzo pojemna. Oprócz tego mamy możliwość budowania kolosalnych skrzynek z różnych materiałów, np. z diamentów.

8. Iron Chests
Najczęściej używana modyfikacja do przechowywania przedmiotów. Dodaje ona do gry skrzynki z żelaza, złota, diamentów, szkła, obsydianu oraz ziemi. Każda skrzynka się czymś różni, zwykle jest to pojemność ale nie zawsze. Oprócz tego Iron Chests jest kompatybilne z kilkoma innymi modyfikacjami, dzięki którym możemy tworzyć skrzynki z jeszcze większej ilości materiałów, np. z miedzi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
7. Storage Drawers
Mod, który dodaje szuflady na przedmioty. A dokładniej to takie zwykłe bloki, które mają te szuflady imitować. W szufladach możemy trzymać określoną liczbę przedmiotów, która różni się w zależności od rodzaju szuflady i jej ulepszeń. Rodzai jest kilka - 2x2 (płaska), 1x2 (płaska), 2x2 (pełna), 1x2 (pełna), 1x1 (pełna). Szuflady 2x2 pozwalają przechowywać 4 rodzaje przedmiotów, 1x2 - 2 rodzaje przedmiotów, a 1x1 - 1 rodzaj. Ulepszać możemy do żelaznej, złotej, obsydianowej, diamentowej i szmaragdowej. Z każdym ulepszeniem zwiększa się pojemność szuflady.

6. YABBA - Yet Another Better Barrel Attempt
Beczki na przedmioty - ale nie byle jakie beczki! W jednej beczce możemy przechowywać jeden rodzaj przedmiotu. Dzięki "wałkowi malarskiemu" możemy zmienić teksturę beczki, a dzięki "młotkowi do beczek" możemy zmienić jej kształt. Do beczek są różne ulepszeni, m.in. zwiększenie pojemności, odporność na wybuchy, źródło sygnału redstone, itd.

5. EnderBags
Jak opisał to autor: "Mały mod, który dodaje duże worki". Nic dodać, nic ująć. EnderBags dodaj do gry worki na przedmioty w szesnastu kolorach. Mimo, że worki wyglądają na takie, które nie pomieszczą zbyt wiele jest w nich tyle miejsca ile znajdziemy w podwójnej skrzyni. Idealny mod dla osób, które lubią często wyruszać na wyprawy.

4. Iron Backpacks
Mod, który dodaje do gry plecaki z różnych materiałów, m.in. z żelaza, złota i diamentów. Możemy trzymać w nich przedmioty (bo do tego są plecaki xD). Przydają się bardzo osobom, które uwielbiają ekspedycję lub schodzą na dłuższy czas do kopalni. Gdzieś trzeba trzymać wszystkie wykopane diamenty zanim wyjdzie się na powierzchnię.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3. Overpowered Inventory (screen powyżej)
Po co trzymać przedmioty w skrzynkach skoro można mieć je w ekwipunku? Bo ekwipunek jest za mały. A co gdyby można było go trochę powiększyć? Jest to możliwe dzięki OP Inventory. Dzięki tej modyfikacji za exp możemy kupować dodatkowe sloty w ekwipunku. Oprócz tego mamy slot na perły i skrzynię Endu. Dzięki temu pierwszemu możemy rzucić perłą wciskając przycisk na klawiaturze (nie musimy mieć pereł na wybranym slocie). Drugi pozwala na zaglądanie do skrzyni Endu bez stawiania jej na ziemi. Jest to przydatne, bo później tą skrzynkę długo się rozwala.

2. Refined Storage
A co gdyby przedmioty można było trzymać w elektronicznym systemie? Byłoby duuużo łatwiej. Dzięki Refined Storage możemy tak zrobić. Mod pozwala nam stworzyć swój własny system, dostosowany do naszych potrzeb. Możemy go rozwijać dokładają do niego kolejne dyski, w których możemy trzymać przedmioty. Mamy również możliwość zainstalowania antenki Wi-Fi. Dzięki tej antence możemy sprawdzać co jest w systemie na odległość. Tylko potzrebujemy do tego specjalnego tabletu.

1. Applied Energistics 2
Czyli... elektroniczny system taki sam jak w Refined Storage. Prawie taki sam, ma kilka różnic. Umieściłem go wyżej, ponieważ z tego co mi wiadomo Applied Energistics 2 powstało przed Refined Storage oraz wydaje mi się, że jest nieco bardziej rozbudowane.

Mam nadzieję, że teraz macie gdzie przechowywać wszystkie wasze diamenty :-) W następnym artykule opiszę dla was modyfikacje o... nowych zbrojach, broniach i narzędziach. Mam nadzieję, że się wam spodoba.

A na samym końcu tradycyjnie pytanie - kiedy zaczęliście swoją przygodę z Minecrft'em? Kiedy zaczęliście grać lub oglądać filmy jak ktoś gra? Ja na komputerze gram od 3 lat (o od roku mam Minecraft Premium) a na Xbox'ie 360 grałem już dużo wcześniej bo od 2011 lub 2012. Stare, dobre czasy. Napiszcie jak długo znacie i lubicie Minecraft w komentarzach.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Gerluk

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Jak szybko zarobić pieniądze?

Poradnik Untouched
2

League of Legends Clash - nowość na serwerach

Recenzja Lowelia
3

8 Ball Master Fenomenalna gra przeglądarkowa i nie tylko!

Recenzja Depresatka
4

Fortnite Recenzja gry fortnite czy warto zagrać ?

Recenzja BANANA a
5

League of Legends Yuumi - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
6

Eternal Edge+ Prologue Recenzja bezpłatnej gry na Steam

Recenzja xKuler
7

Fortnite Fortnite - Recenzja Gry

Recenzja hinc14
8

Naruto Online Jak stać się dobry ?

Poradnik KarPal
9

Gry MMO.

Recenzja TurboBagiety
10

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge - recenzja

Recenzja PanPillager
Chat