Jak to działa

Nemexia

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Nemexia

Nemexia to przeglądarkowa strategia w czasie rzeczywistym, której tłem jest odległa przyszłość i konflikt w kosmosie. Chcesz się przekonać, jak to jest być głównodowodzącym wielkiej floty kosmicznej? Plany podboju odległych planet spędzają Ci sen z powiek? W takim razie ta darmowa gra na przeglądarki jest dla Ciebie.

Na początku swojej przygody z Nemexia zadecydujesz, czy dołączysz do sił Konfederacji, Terethów lub Noxis. Każda z tych frakcji posiada różne budynki, jednostki i prezentuje zupełnie odmienny styl gry. Przyłączając się do Konfederacji zyskasz najbardziej ofensywne i śmiercionośne jednostki, a wybierając Noxis, będziesz operować szybkimi i z reguły tanimi w produkcji statkami kosmicznymi.

Na początku w Twoje ręce wpadnie tylko jedna planeta, o którą będziesz dbać, zarówno pod kątem rozbudowy, jak i w kwestiach obronnych. Wydobywanie surowców takich jak gazy, metale, czy minerały umożliwi Ci wznoszenie nowych budynków, odkrywanie zaawansowanych technologii oraz produkcję kosmicznej floty. Pamiętaj, żeby zwracać szczególną uwagę na pozyskiwanie energii – Twoja planeta będzie ją pobierała z gwiazdy, która ma ograniczony czas żywotności.

Kiedy już zbudujesz odpowiednią międzygwiezdną flotę i w Twoich szeregach znajdą się praktycznie wszystkie pojazdy i statki kosmiczne oferowane przez organizację, na którą padł Twój wybór, weźmiesz udział w rozmaitych bitwach, których wyniku tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, ze względu na element losowy, który im towarzyszy. Kiedy jednak uda Ci się pokonać swoich wrogów i zyskasz kontrolę nad obcymi planetami, poczujesz niewypowiedzianą satysfakcję.

Nemexia jest dostępna na warunkach licencji free-to-play, także jedyne, co trzeba zrobić, aby dołączyć do społeczności tej internetowej strategii RTS, to zarejestrować konto.

pełny opis gry
Screeny
Nemexia screenshot1 Nemexia screenshot2 Nemexia screenshot3 Nemexia screenshot4 Nemexia screenshot5 Nemexia screenshot6 Nemexia screenshot7 Nemexia screenshot8 Nemexia screenshot9 Nemexia screenshot10
Video

Nemexia wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat