Jak to działa
Przejdź do gry Neverwinter
Neverwinter
5.0 1 1653 0
11.06.2017

Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Mi graczowi który wychował się na starszych grach RPG Neverwinter kojarzy mi się z grami Neverwinter Nights, już starymi tytułami opartymi jeszcze na systemie D&D (Dungeons and Dragons). System walki oparty na statystykach i rzutach wirtualnymi kostkami podobnie jak ma to miejsce w wersji papierowej. Do głównego bohatera dołączali kolejni towarzysze, historia ciekawa, zabawy z odpowiednim dobraniem skilli, dylematy dotyczące wybory zmiany klasy. Wciąż pamiętam ten dylemat dotyczący jednego z kompanów z drugiej odsłony gdzie wybierałem pomiędzy pozostawieniem go wojownikiem lub też fabularnym zmienieniem go na mnicha. Do tego wszystkiego dobrze napisane postacie oraz wciąż klimatyczna muzyka (niechaj muzyka z tawern nigdy w zapomnienie nie odejdzie).
Nagle pewnego dnia wstając z łóżka i spoglądając w internet spostrzegłem informację o grze o nazwie Neverwinter. Radujmy się albowiem nadszedł dzień wspaniały..... I zobaczyłem opis. Gra online. I powiem szczerze że miałem mieszane uczucia.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Czy da się zmienić stary format rozgrywki na nowy zatrzymując przy tym fanów. Nie zawsze aczkolwiek mi Neverwinter spodobał się bardzo.
Historia gdzie zazwyczaj w grach tego typu jest jedynie pretekstem do wykonywania zadań w stylu zabij 10 wilków itp., tutaj jest nawet ciekawa. Nie powiedziałbym że blisko jej do gier Neverwinter Nights lecz i tak wybija się ona nad inne w tym gatunku gier. Szczególnym urozmaiceniem są różnego rodzaju notatki oraz książki które to można znaleźć. Dają dodatkowe informacje oraz ciekawostki. Ważne jest też to że gra zabiera nas w różnego rodzaju dobrze i interesująco wyglądające miejsca. Co prawda początek spędzimy w tytułowej metropolii. Zobaczymy jednak jak miasto można ciekawie zagospodarować. Szczególnie dobrze zrobiony jest Czarnystaw który może nie wygląda obłędnie ale oddaje klimat starego RPG.
Sama fabuła umieszcza nas praktycznie w centrum chaosu, wyrwa w ziemi, orkowie itp. i bohater który ma za zadnie pomóc to ogarnąć.
Skoro aspekty historii mamy za sobą warto opowiedzieć o mechanice. W tym przypadku mamy walkę w czasie rzeczywistym, bloki oraz uniki. Wszystko to sprawia że jest dynamicznie. Dla ułatwienia zakres działania wrogów jest zaznaczony czerwonym obszarem. Sam rozwój jest stworzony dobrze i daje dużo satysfakcji.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Sam aspekt graficzny oraz wizualny jest także dobrze stworzony. Wiele lokacji jest stworzonych ciekawie co przekłada się na to że zapadają w pamięć. Gra pomimo wydania w 2013 wciąż wygląda pięknie. Muzyka jest cudowna, odpowiednio buduje klimat oraz zachęca do walki. Jednym słowem oprawa audio-wizualna spodoba się wielu graczom.
Gracze są pomocni oraz mili a same serwery wyludnione nie są. Należy wziąć pod uwagę że jak w każdej grze możemy spotkać graczy typu toxic.
Dla wszystkich fanów siedzenia w kreatorze postaci mam dobrą nowinę. System tworzenia daje wiele opcji w przypadku wybory ras, klas oraz samego wyglądu a to i tak nie wszystko. Ja gdy pierwszy raz tworzyłem postać spędziłem około 1,5 godziny a i tak łapałem się później na tym że np. twarz zrobiłbym inaczej.
Gra zawiera Item shop aczkolwiek jeżeli chodzi o sam wątek główny gry nie ma potrzeby wydawani realnych pieniędzy, poziomy wskakują odpowiednio szybko co spokojnie wystarcza.
Na koniec więc słowa. Jeżeli podobały ci się stare RPG warto dać Newerwinterowi szansę choć jednak nie należy tu szukać tu Neverwinter Nights 3
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Gomoron

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Thresh - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

Hero Zero Co sądzę o tej grze? Wady i zalety

Recenzja SHITTO
3

Minecraft Minecraft-Najlepszy surowiec w grze.

Poradnik MatioNex
4

League of Legends Lux - runy, przedmioty, ciekawostki i umiejętności

Poradnik WiktoriaBananek!
5

Metin2 Krótko o przygodzie z Metin2

Recenzja mambaa
6

Grepolis Strategia przeglądarkowa

Recenzja Kub77a
7

League of Legends Fiddlesticks - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
8

League of Legends Jak wbić golda i stać się lepszym graczem!

Poradnik kondix555
9

Grand Theft Auto V (B2P) GTA Online - najłatwiejszy zarobek.

Poradnik Kubsoon243
10

Clash of Clans Porada - Jak dobrze zacząć grać w Clash of Clans?

Poradnik MaxxY
Chat