Jak to działa
0.0 0 86 0
17.06.2018

Outlast - dobry czy zły horror?

UWAGA! Artykuł zawiera spojlery dotyczące samej gry jak i przedstawienie początku dodatku! Producentem jak i wydawcą Outlast jest Red Barrels. Gra została wydana 4 września 2013. Jest ona dostępna na trzech różnych platformach: PC, PlayStation 4, Xbox One. Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia. 6 maja 2014 pojawił się dodatek do podstawowej wersji gry Whistleblower (donosiciel). Jest on tak nazwany, ponieważ główny bohater, którym tam sterujemy jest pracownikiem budynku, w którym się znajdujemy i wysyła mail'a (zapewne do przyjaciela) o tym co się tam dzieje, lecz zostaje na tym przyłapany. Jest to survival horror, w którym mamy widok pierwszoosobowy. Cała akcja dzieje się na terenie psychiatryka „Mount Massive Asylum”.
Nasza postać jest dziennikarzem i chce nagrać materiał o tym budynku i o tym co tam się dzieje (dowiadujemy się o tym z dokumentów rozsianych po całym budynku). Miles Upshur (główny bohater) zabiera ze sobą kamerę. Nie długo po wejściu do budynku spotykamy naszego antagonistę. Wyrzuca nas przez szybę na parter. Znajdujemy tam pokój, gdzie możemy otworzyć główne drzwi, lecz w budynku nie ma prądu nie możemy wejść do tego pokoju. Udajemy się do piwnicy, aby uruchomić generator i przywrócić prąd w całym budynku. Gdy już to zrobimy udajemy się do wcześniej wspomnianego pokoju i próbujemy otworzyć główne drzwi. Niestety przerywam nam w tym Ojciec Martin wstrzykując nam dziwną substancję mówiąc, że najpierw musimy się wszystkiego dowiedzieć.
Od wtedy zaczynamy krążyć po budynku w poszukiwaniu wyjścia. Na końcu idziemy na dół, żeby powstrzymać ducha Walrider'a. Udaje nam się to i na samym końcu ledwo żywi docieramy do wyjścia, lecz tam czeka na nas wojsko, które nas rozstrzeliwuje. Jest to ciekawe i nie spodziewane zakończenie, ponieważ gra się kończy w taki sposób, który nie daje nam satysfakcji. Gra jest świetna. Ma bardzo ciekawą fabułę, dużo rzeczy, które mają nas po prostu przestraszyć. Według mnie jest to jeden z najlepszych horrorów jak nie najlepszy w jakie grałem. W żadnej innej grze się tak nie bałem przechodząc fabułę. Każdy powinien przejść przynajmniej kawałek całej gry. Gra była i jest bardzo dobrze oceniana i myślę, że to się nie zmieni i w najbliższych latach nie powstanie lepszy horror od Outlast.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Kubsoon243

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

Komputer VS Nagrywanie

Video ChceBanana
3

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
4

CSGO (B2P) Skiny, które mają inne elementy w Chinach niż normalnie.

Poradnik JestemKacper
5

Warface Warface - Idealna strzalanka!!

Recenzja Freestyle TX
6

Gry na które czekam !

Recenzja Osa1020
7

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
8

Transformice Jak szybko wbić kolejny level?

Poradnik werkunia
9

Minecraft Czysty minecraft vs minecraft na modach

Recenzja Ultra
10

Grand Theft Auto V (B2P) RECENZJA GRAND THEFT AUTO V!

Recenzja Mesashii
Discord