Jak to działa
Przejdź do gry Roblox
Roblox
3.7 3 3182 0
11.06.2017

Roblox - Gra dla każdego

Gra: Roblox
Rok wydania: 2006

Swoją przygodę z tą grą zacząłem wiele lat temu. Choć nie pamiętam dokładnie pamiętam że było to jeszcze przed rokiem 2010. Jako jeszcze
młodziutki chłopak tuż po podłączeniu internetu odkryłem Roblox przez przypadek, ot zwykła reklama. Nie pewny jeszcze, nie posługujący się angielskim na czuja zarejestrowałem się do gry. Nie rozumiałem wielu rzeczy lecz jednak z czasem udało się mi intuicyjnie nauczyć podstaw a także na logikę nauczyć się kilku słów w języku obcym.
Gra spodobała się mi od razu. Duży wybór gier, nieskomplikowane zasady przyczyniły się do tego że stała się jedną z najbardziej ogrywanych pozycji na moim komputerze. Pamiętam dobrze jak zachwycałem się dobrze odwzorowanym Hogwartem lub też z jakim zapałem toczone były bitwy na serwerach.
Sama gra przyczyniła się również do nauki angielskiego co ułatwiło mi komunikacje w samej grze jak i ułatwiło pierwsze lekcje angielskiego w szkole. Kolory, kształty, podstawowe zdania naprawdę były dla mnie krokiem milowym. Dzisiaj nawet pamiętam ekscytacje która przyszła z nauką zdania. "Hey, go build on purple planet". Dzisiaj za to komunikacja nie sprawia mi już problemów, a to dlatego że chciałem dawno temu zagrać sobie w grę w obcym języku.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Nie powinienem jednak pisać tylko osobie. Jest to w końcu recenzja. A w przypadku tej gry mogę spokojniej zacząć stwierdzeniem że Roblox pomimo swego wieku wciąż bawi.
Jeżeli chodzi o rozgrywkę jej podstawy załapie każdy. Choć jest to tutaj rzecz specyficzna. Na wielu serwerach czyli po porostu grach stworzonych przez innych graczy zasady są inne co jest wspaniałym elementem urozmaicającym rozgrywkę. Ta cecha tworzenia własnych gier jest powodem tego że gra bawi i nie nudzi się. Prawdą jest że pojawiają się powielane mechaniki tylko że z inną tematyką ale wychodzi też wiele unikalnych map które ta potrafią zachwycić swym skomplikowaniem oraz zaawansowaniem. Wyobraźnia oraz praca graczy pozwala nam się cieszyć wieloma unikalnymi rozgrywkami z wachlarzu różnych gatunków. Od prostych platformówek po RPG, strategie a nawet FPS oraz cieszące się zainteresowaniem gry typu survival. Istnieje też wiele map które mają po prostu umożliwić spotkanie i pogadanie, gier bez wyraźnego celu ale pozwalającą pożartować czy porozmawiać o swym hobby lub też rozgrywki polegające na RP ,(odgrywanie ról, wydarzeń itd które tą kierowane są głównie wyobraźnią graczy).
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Jeżeli natomiast chodzi o warstwę audio-wizualną trudno to ocenić. Podstawa jest jaka jest prosty zakres dźwięków oraz modele oraz tekstury przypominające klocki. Rzecz jednak w tym że tak naprawdę to twórcy poszczególnych serwerów odpowiadają za wygląd i udźwiękowienie gry. Na przestrzeni lat widziałem gry które wyglądały jakby zostały stworzone w pół godziny ale też i projekty które zupełnie nie mówią tego że stworzono je na grze opartej o budowle z prostych klocków. Gdybym miał oceniać ten fakt należało by opisać każdy serwer z osobna choć ogólnie można stwierdzić że poziom audio-wizualny jest zadowalający oraz przystępny dla każdego choć też przestrzegam że nie warto spodziewać się wizualnych fajerwerków na poziomie ostatnich tytułów AAA.
Warto wspomnieć też o community gry, ogólnie jest dobrze. Gracze są chętni do pomocy oraz uprzejmi choć tak jak w każdej grze online możemy spotkać trolli i graczy typu toxic.
Co do minusów nie ma ich za wiele, największym chyba jest wewnętrzna waluta która to pozwala kupić ubrania dla swojej postaci lub też opcję zagrania na niektórych ekskluzywnych serwerach, (choć nie ma ich za wiele) którą co prawda można zdobyć choćby sprzedając na swych własnych serwerach elementy które to np. ułatwiają rozgrywkę choć zysk z tego ty tylko 10 % ceny dla zwykłych graczy. Łatwiej mają gracze którzy wykupili dostęp do Builders Club który jest tu formą konta premium. Gdzie dostają oni codzienną dawkę gotówki oraz mogą sprzedawać elementy kosmetyczne oraz tak samo jak zwykli gracze ułatwienia na własnych serwery z tą różnicą że zarobek to 70 % od ustalonej ceny.
Kolejnym minusem jest to że niektóre serwery są wyludnione i nie za często odwiedzane choć w jego miejsce często możemy znaleźć dużo liczbę zamienników
Podsumowując Roblox jest grą cudowną gdzie gdzie każdy gracz znajdzie serwer dla siebie, szczególnie że rejestracja nie kosztuje, możemy nawet zagrać bez rejestracji choć wiąże się to z posiadaniem ograniczonych funkcji.
3.7 (głosów: 3)
Art napisany przez Gomoron

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
3

"Outlast 1"- czyli piekło w psychiatryku

Recenzja bananek_strażak
4

Star Stable Kucyk Jorvik - stary i nowy model.

Recenzja Yellow :3
5

Don't Starve - 5 najbardziej przydatnych modów

Recenzja Czostek
6

Margonem Questy Gwiazdkowe 2017

Poradnik trzcinka
7

Shakes & Fidget Jak założyć konto na Shakes & Fidget?

Poradnik KingaTiger
8

Star Stable Star Stable - Giercza od konikach!

Recenzja Mheetu
9

MovieStarPlanet MSP 10 Trików do MovieStarPlanet

Poradnik Eriika Sweet
10

CSGO Prime (B2P) Ninjas in Pyjamas - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
Chat