Jak to działa
Przejdź do gry Team Fortress 2
Team Fortress 2
3.9 11 1560 0
10.06.2017

Team Fortress 2 - Czy warto?

Team Fortress 2 to jedna z darmowych gier (Free To Play) dostępna na platformie Steam. Gra jest z gatunku FPS (First Person Shooter), czyli akcja obserwowana z pierwszej osoby. TF2 jest wieloosobową grą [Multiplayer] w którą możesz grać z rodziną, kolegami a nawet psem. Autorami gry jest znany amerykański producent gier komputerowych Valve Corporation który tworzy podobne produkcje tego typu.
TF2 posiada bardzo ciekawą rozgrywkę ponieważ jest tu parę trybów do wyboru przez co gra nie nudzi się tak szybko, wybierając serwer na którym chcemy zagrać wybieramy interesujący nas tryb gry jaki będzie rozgrywał się podczas wspólnej rozgrywki.
Walka zawsze toczy się między dwiema drużynami walczącymi o wykonanie przeciwnych celów.

Gra posiada dużą ilość map do wyboru co jest ogromnym plusem. Każda mapa jest starannie dopracowana i dopasowana do każdej klasy która atakuje z krótkiego dystansu i dalekiego.

Dostępne tryby gry:
Arena / Zdobądź flagę / Tryb Rankingowy / Punkt Kontrolny / Atak/Obrona / Król Wzgórza / Mann Kontra Maszyny / Mannpower / Podaniówka / Ładunek / Wyścig Ładunków / Wyniszczenie / Dostawa Specjalna / Kontrolna Terytorialna / Tryb Treningowy / Highlander / Minigra-Pojedynek / Tryb Turniejowy /

Tak więc wybór jest na prawdę duży
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Wybór klasy: jest [9] klas
Każda z klas jest unikalna. Klasy te mają swoje plusy i minusy oraz są podzielone na trzy różne rodzaje walki [ ofensywę / defensywę / wsparcie ]

[Skaut] - Zwinny chłopczyk, jego bieg jest najszybszy jeśli chodzi o pozostałe klasy. Wyróżnia się zdolnością podwójnego skoku oraz szybkim przejmowaniem flag w rozgrywce dzięki swoim zwinnym umiejętnościom. Jego podstawową bronią jest pałka bejsbolowa, dubeltówka i pistolet.
Jest jednak bardziej podatny na strzały krytyczne, należy do tych klas z mniejszą ilością HP [zdrowia]. Nadrabia za to swoją szybkością. Coś za coś.
Trudniej go trafić gdy jest w ciągłym ruchu.

[Żołnierz] - Szalony, trochę przygłupawy amerykański patriota. Jest dość dobrze uzbrojony, jego podstawową bronią do ataku jest Rakieta/bazooka, strzelba i saperka. Porusza się jednak trochę wolniej od pozostałych klas. Posiada za to silną broń, jego wyrzutnia rakiet może zadać bardzo dużo obrażeń przeciwnikowi. [Najwięcej obrażeń jest zadawanych poprzez strzelanie w nogi przeciwnikowi / strzelanie pod przeciwnikiem] dzięki czemu przeciwnik ma mniejsze szanse na uniknięcie siły eksplozji.

[Pyro] - Bełkoczący Psychopata nieznanej płci siejący piekło swoim miotaczem ognia! Dobra klasa dla początkujących. Lubi posługiwać się głównie ogniem, jako dominującą broń posiada siekierę oraz strzelbę. Jego kombinezon uodparnia go przed ogniem - Własnym i ogniem przeciwnika. Jego miotacz ognia zużywa dużo paliwa przez co grając tą klasą jesteśmy zmuszeni szukać w kółko paczek z amunicją.
Pyro może być równie przydatny w obronie, jak i w ofensywie, głównie ze względu na właściwości strumienia sprężonego powietrza, które pozwalają za jego pomocą odbijać niektóre pociski, gasić płonących towarzyszy oraz odpychać wrogów (nawet będących pod wpływem ÜberCharge'a.


[Demoman] - Szkocki alkoholik lubiący sobie wypić, jest jednak mistrzem ładunków wybuchowych. Posiada głównie granatnik i bomby samoprzylepne. Uzbrojony w swój Granatnik i bomby samoprzylepne Demoman używa swojego jedynego zdrowego oka i wiedzy o otoczeniu w stosownie zaplanowanych detonacjach, które wysyłają przeciwnika w powietrze, często w kilku kawałkach.

[Gruby] - Gruby grubasek czyli chodząca góra mięcha z potężnym minigunem. Posiada największą domyślną ilość HP [zdrowia] i jest jedną z najczęściej wybieranych klas przez początkujących graczy. Poza dziesiątkowaniem wrogich jednostek, Gruby jest w stanie pomagać swoim towarzyszom, rzucając im Kanapkę i lecząc połowę ich zdrowia lub zwyczajnie samemu ją zjadając, tym samym odnawiając sobie całe zdrowie.

[Inżynier] - To po prostu inżynier. Potrafi tworzyć działka strzelające do przeciwników. Zajmuje się głównie budową i tworzeniem konstrukcji. Jego podstawową bronią jest strzelba , pistolet i klucz. Może budować zasobniki które uzupełniają metal i amunicję. Wymyślne urządzenia Inżyniera są jednak pod stałym zagrożeniem ze strony materiałów wybuchowych oraz podstępnych wrogich Szpiegów.

[Medyk] - Klasa uleczająca innych, bardzo pomocny w każdym trybie gry gdzie zaczyna brakować zdrowia. Medyk jest zdolny do regenerowania własnego zdrowia; im dłużej pozostaje poza walką, tym szybciej będzie się ono odnawiać. Leczenie przyjaciół powoli buduje pasek ÜberCharge, a po jego napełnieniu Medyk może uaktywnić potężny ładunek, który uczyni jego i jednego z przyjaciół niezniszczalnymi albo zapewni leczonemu stuprocentową szansę na trafienia krytyczne przez następne 8 sekund.

[Snajper] - Opanowany, spokojny strzelec. Uwielbia swoją pracę. Jego podstawową bronią jest karabin snajperski, PM i maczeta. Jest on w stanie z łatwością rozprawić się z wolniejszymi klasami, np. z Grubym. Im dłużej obserwuje swoją ofiarę przez lunetę snajperską, tym więcej zadaje szkód przeciwnikowi. Jest to dość często wybierana klasa ponieważ dobry strzał w głowę potrafi zabić przeciwnika od razu.

[Szpieg] - Szpieg pochodzący z Francji. Jego podstawową bronią jest nóż, rewolwer i zegarek niewidzialności. Dzięki swojej kolekcji unikalnych zegarków jest on zdolny do bycia niewidzialnym, a nawet do fałszowania swojej śmierci, pozostawiając nieświadomych przeciwników bez ochrony.
Poza zdolnością do zabicia w szybki i skuteczny sposób kluczowych przeciwników Szpieg jest świetny przeciwko Inżynierowi. Używając swoich elektrosaperów może on wyłączyć jego konstrukcje, wyczerpując ich zdrowie do momentu, kiedy zostaną one zniszczone.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Jeśli chodzi o moje zdanie na temat tej gry, gorąco polecam. Warto, Gra wyróżnia się zróżnicowanym typem rozgrywki i jest dość rozbudowana.
Wybór klas i chęć rywalizowania mogą zainteresować graczy ponieważ za każdy zagrany mecz dostaje się punkty doświadczenia które pomagają powiększać swoją rangę.

W trakcie rozgrywki możemy dostać losową broń do naszego ekwipunku i wymienić ją na inną broń dla odpowiedniej klasy przez co gracz może dopasowywać sobie to co chce według własnego uznania.

Oczywiście każdy może mieć inny gust i jednym gra się spodoba a drugim nie. Według mnie taki shooter to świetny zabijacz czasu. Podczas rozgrywki również mamy możliwość czatu tekstowego i głosowego przez co możemy poznać dużo ciekawych ludzi oraz nauczyć się różnych języków w zależności z jakiego kraju pochodzi reszta graczy.

Obserwując innych jak grają sami możemy podnieść swoje umiejętności wzorując się na dobrych graczach przez co ćwiczymy refleks który może przydać się również w innych grach komputerowych czy też w rzeczywistości.

Moja ocena 9/10 ponieważ do gry dochodzą aktualizację i twórcy wciąż coś upiększają a wnętrze gry jest tak rozbudowane że odkrywanie wszystkiego zajmie mi jeszcze trochę czasu :) Można się odprężyć przy takiej rozgrywce, codziennie powstaje setki serwerów więc nie musimy się martwić o to że gdy dołączymy do serwera to będzie pusto. Aktualnie Team Fortress 2 posiada ogromne grono fanów więc ty też możesz już dzisiaj dołączyć, gorąco zapraszam do pobrania tej gry i skuszenie się na chociaż jedną rozgrywkę :)
3.9 (głosów: 11)
Art napisany przez Aynomev

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Crush Crush Crush Crush, czyli bardzo dziwny clicker

Recenzja Osa1020
2

Big Farm Kilka słów ode mnie... ;3 [Big Farm]

Recenzja NibyFajna
3

Wolni farmerzy Szybkim czy Wolnym farmerem jesteś >?

Poradnik krywlo123
4

"Rayman Origins"(recenzja)

Recenzja Igi pigi
5

Rival Regions - poradnik

Poradnik Polski Makaronik
6

ARK: Survival Evolved (B2P) ARK: Survival Evolved Moja recenzja

Recenzja Xbox360
7

Smite SMITE: Krok po kroku – Thor

Tutorial Feresh
8

SAO's Legend "Hack n slash" w sosie SAO

Recenzja Michacki
9

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Jak szybko zarabiać StarCoins? 2022r.

Poradnik AokiMSP
10

Agar io Agar.io - prosty poradnik

Poradnik KorQYT
Chat