Jak to działa
5.0 1 1446 0
25.11.2019

Town Of Salem - Przedstawienie, oraz główne założenia.

Witam Cię serdecznie, droga czytelniczko, drogi czytelniku. Dzisiaj chciałbym przedstawić wam mój pierwszy artykuł na bananapedii, w którym przyjrzymy się bliżej, daję głowę, dosyć mało znanej grze pt. Town Of Salem. Jako iż nie widziałem żadnego innego materiału o tej tematyce, chciałbym omówić główne założenia, oraz przybliżyć wam tematykę tej jakże wspaniałej, moim skromnym zdaniem, gry. Chciało by się rzec "gry komputerowej", ale nie jest to tylko gra na jedną platformę, ale o tym za chwilę. Jako iż jest to mój pierwszy artykuł, a sam z pisania wszelkiego rodzaju treści nie jestem zbyt "wystrzałowy', prosiłbym o przyjęcie pracy z przymrużeniem oka, oraz oceny przez pryzmat moich starań, a nie wyników. Jeżeli artykuł wam się spodoba, będę wdzięczny za każde pojedyncze udostępnienie, czy zostawioną ocenę. To bardzo motywuje i daje znać, iż moje pracy niosą ze sobą jakąś treść, i podobają się wam, czytelnikom. To tyle słowem wstępu, zaczynajmy!

Wielu z was pewnie zadaje sobie pytanie: Co to jest za gra? Wcale się wam nie dziwię, gdyż nie tyle ta gra, ale po prostu gry o tej tematyce, są w Polsce mało popularne. Ale czym jest to całe Town Of Salem? Otóż jest to gra sieciowa, która praktycznie w pełni została zainspirowana grą karcianą "w Mafię". Przed rozpoczęciem rozgrywki, zostaje nam przypisana, a będąc dokładnym, wylosowana rola. Możemy wcielić się w 3 zróżnicowane, oraz odmienne pod względem swoich celów i założeń grupy. Możemy grać jako:


- Mieszkańcy - miasto ( z angielskiego Town) - celem mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich, krótko mówiąc, złoczyńców. Mówiąc "złoczyńca" mam na myśli osobę, która w bezpośredni sposób szkodzi mieszkańcom, lub po prostu takie jest ich zadanie. Szczegóły za chwilkę. Możemy wcielić się m.in. w szeryfa, którego zadaniem jest wyszukanie osób niosących zło, medyka, który leczy innych mieszkańców, lub też samego siebie, czy vigilante, który może swoim pistoletem narobić wiele hałasu :)

- Mafia - grupa przestępcza, której główne zadanie opiera się na szkodzeniu, zabijaniu, oraz kłamaniu. Wygrać grę jako mafia można tylko wtedy, kiedy wyeliminowani zostaną wszyscy tzw. "zieloni", czyli mieszkańcy. Możemy wcielić się w takie role jak Ojciec Chrzestny, czyli głowę mafii, który wydaje rozkazy, i dowodzi swoją małą armią, czy Podrabiacza, którego zadaniem jest mylenie szukających dowodów mieszkańców. Gra mafią jest troszkę trudniejsza, i wymaga większego doświadczenia, ze względu na mniejszą liczbę osób w drużynie, i możliwość łatwej wpadki.

- Role neutralne - Role neutralne dzielą się na kilka typów, m.in. neutralni źli, neutralni zabójcy, czy po prostu role neutralne. Takimi rolami są np. Błazen, którego zadaniem jest kłamanie i przeszkadzanie w grze tak, aby skończył powieszony, Seryjny zabójca, którego zadaniem jest zabicie wszystkich innych osób w grze, czy Ocalały, którego zadaniem jest po prostu przetrwać, za wszelką cenę.

Jak każda gra, Town Of Salem rządzi się swoimi prawami i zasadami, więc na pewno zajmie wam chwilę czasu "wpasowanie się" do klimatu gry, oraz tego całego przestępczo-mieszkańczego półświatka. Warto także dodać, iż Town Of Salem nie jest dostępna w wersji polskojęzycznej, więc jest to świetny sposób na podszlifowanie swojego angielskiego, oraz podłapania tego całego "slangu", którego w szkołach nie uczą. Sam zacząłem grać głównie z tego względu, iż jest to po prostu świetny sposób na naukę, którą można połączyć z zabawą na długie godziny! Jako ciekawostkę dodam, iż grę znalazłem przypadkowo, szukając informacji na temat procesów czarownic w tytułowym mieście Salem, o których miałem zrobić projekt na historię. Cóż za szczęśliwy traf! :) Podsumowując. Town of salem to gra z pewnością nie dla każdego. Ktoś, kto woli gry bardziej dynamiczne, gry akcji, na pewno nieźle by się przy tym tytule wynudził, ale jeżeli ktoś wkręci się w grę do głębi, to gwarantuję zabawę na dziesiątki, a nawet setki godzin ! Polecam grę z całego serca, oraz zachęcam do zagrania! Town Of Salem dostępne jest jako gra przeglądarkowa, gra na telefony z system android, lub też do kupienia na steam. To wszystko w dziesiejszym artykule. Pozdrawiam :) bartey

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez bartey

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bananki za zadania z Offer Walls

Poradnik Krisulele
2

Jak dobrze zacząć w FIFA?

Poradnik MatiSzelka007
3

Recenzja długo oczekiwanej gry Battlefield v

Recenzja impuls54
4

Najlepsze gry lego.

Recenzja Porarzo
5

Overwatch - poradnik dla początkującego Torbjörna

Poradnik Porarzo
6

Recenzja Tom clancy's rainbow six siege

Recenzja Trykpiarz
7

CSGO Prime (B2P) Dreamhack Valencia 2017 Europe Qual - podsumowanie.

Poradnik lynnSSky
8

Team Fortress 2 TF2 to gra L2P Valve'a

Recenzja _SkyLone
9

Margonem Margonem od początku. Czyli co i jak do 50 lvl Paladynem

Poradnik Haszytek
10

FIFA 17 - kariera - młode gwiazdy - bramkarze.

Poradnik lynnSSky
Chat