Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 446 0
28.03.2022

Jak przetrwać pierwszą noc w ,,Minecraft"

Po pojawieniu się na mapie w losowo wybranym miejscu, zlokalizuj najbliższe drzewo i podejdź do niego. Naciśnij klawisz i je zniszcz pozyskując drewno. Następnie kliknij literę E i otwórz ekwipunek gdzie swoje drewno możesz przerobić na deski. Z nich natomiast możesz stworzyć crafting table, który daje ci wiele możliwości w dalszej rozgrywce.


Następnie stwórz patyki z dwóch desek a potem z nich drewniany kilof. Jeżeli w pobliżu nie będzie żadnych jaskiń, to po prostu wkop się w ziemię w poszukiwaniu węgla, oraz zdobędziesz trochę kamienia. Z niego możesz już zrobić kamienne narzędzia lub piec, w którym będziesz mógł przepalać różne przedmioty, albo jedzenie. Gdy zdobędziesz węgiel stwórz pochodnie, które przydadzą się w nocy oraz przy eksploracji jaskiń, gdzie będzie ciemno.


Gdy zauważysz, że noc się powoli zbliża, wykop (lub przerób jaskinię) swoją pierwszą bazę. Warto też jeszcze za dnia znaleźć kilka owiec.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Z owiec można pozyskać wełnę, która zapewni ci wygodne łóżko, dzięki któremu pominiesz całą noc , unikniesz walki z potworami i dostaniesz miejsce spawnu w razie śmierci, której nie chcemy.

Wracając, w pierwszej bazie dobrze aby znalazło się łóżko, piecyk, crafting table, zejście pod ziemię, oraz drzwi, które powstrzymają minecraftowe potwory przed przerwaniem twoich spokojnych snów.


Warto znaleźć też żelazo, z którego pozyskać możesz kolejne narzędzia, które wystarczą na więcej kopania, oraz zrobią to szybciej niż ich poprzedniki. Jeżeli wejdziesz do prawdziwej jaskini przyda ci się zbroja aby potwory zadawały tobie mniej obrażeń, przez co będziesz miał mniej szans na zginięcie.


Gdy zamkniesz się pod ziemią na całą noc, przyda ci się również jedzenie. Za dnia zabij jak najwięcej zwierząt i jeśli to możliwe, przepal je w piecyku, gdyż wtedy dają więcej punktów najedzenia.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jeżeli zastanawiasz się, ile czasu zostało do końca dnia, możesz tak jak w prawdziwym życiu popatrzeć na słońce (w późniejszej części rozgrywki będziesz mógł stworzyć sobie swój zegarek).


Mimo tego, że pierwowzór gry został opublikowany 17 maja 2009 roku, czyli prawie 14 lat temu, gra cieszy się nadal bardzo dużym zainteresowaniem wśród ludzi. Dlaczego? Myślę że to kwestia ciągłych aktualizacji, które dodają kolejne itemy do gry, oraz to, że w grze znajdują się serwery, na których można spędzać wiele godzin ze znajomymi. Ja sam już kilka lat temu zacząłem grać w minecrafta i nie znudziło mi się to aż do teraz. Jeżeli jakimś cudem jeszcze nigdy nie próbowaliście tego cuda, to zachęcam gorąco do kupienia go.


Dziękuję za przeczytanie całości. Jeżeli poradnik wniósł coś do waszej rozgrywki, to zostawcie komentarz i oceńcie ten artykuł na ilość gwiazdek, na którą według was zasłużył. Siemka!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez BIBIEM

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Zarabianie w fifie 18 (Działa w każdej fifie)

Poradnik Quba
2

Warface Jak grać: strzelcem, inżynierem, medykiem, snajperem

Poradnik Bananek2014
3

7 Porad dla nowych graczy Invisible, Inc

Poradnik Banankowiec2453
4

Steam - sklep czy coś więcej?

Poradnik Natalia280
5

Grand Theft Auto V (B2P) Grand Theft Auto V - krótka recenzja

Recenzja wzarek
6

League of Legends Patch 7.14 Jax Junge - PORADNIK

Poradnik TurboBagiety
7

Bezpieczne korzystnie z sieci - jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Poradnik Antymed
8

Margonem Questy Gwiazdkowe 2017

Poradnik trzcinka
9

Dice Dreams - Mobile - Android Czasozabijacz, całkiem przyjemny.

Recenzja Mahtuha
10

MovieStarPlanet MSP Czy gra MSP jest fajna? MSP, czy MSP2?

Recenzja Lea2212
Chat