Jak to działa
Przejdź do gry Warframe
Warframe
5.0 1 1335 0
24.11.2017

Warframe czyli inaczej symulator kosmicznego grindera!

Warframe jest darmową grą kooperacyjną wydaną na platformie Steam (PC), Xbox'a One oraz Playstation 4. Warframe jest grą restrykcyjnie opartą na rozbudowanym mechanicznie systemie kooperacji między graczami, zawierającym elementy pvp, typowego mmorpg. Gra posiada bardzo, wręcz potowrnie mocno rozbudowany i zaawansowany system walk, oraz przemieszczania się między lokacjami. W grze wcielamy się w rolę kosmicznego ninjy kontrolującego swoje Warframe'y (potocznie zwane w owym uniwersum "Egzoszkieletami"), ścierając swoje różnorakie bronie z wieloma rodzajami przeciwnych mam frakcji. Początkowo gra jest bardzo świeża, wręcz pod pewnym stopniem przerażająco zaawansowana jak na nasze, świeże i niedoświadczone móżdżki. Przez kilka najbliższych dni nie unikną nas wpadki typowego newbie jakimi niestety będziemy. Takie są bowiem uroki świeżych graczy wielu gier!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
A więc, a więc... sama pyszna recenzja, rozpocznijmy więc naszą wymianę słów na temat tej gry - a przynajmniej moją! Początek gry, jak w wielu innych grach jest bardzo unikalny, świeży, zachęcający nas do samej gry. Powolnie poznajemy świat, zwiedzamy lokacje, grindujemy swoje pierwsze przedmioty i zapoznajemy się z samą mechaniką. Cudownie! Jednak tu się zatrzymajmy na jednym słowie brzmiącym "grindujemy". Tak, to słowo pada wiele razy gdy usłyszymy tytuł Warframe, dlaczego? Odpowiedź jest bardziej prosta niż samo znaczenie tego słowa... gra jest w pełni darmowa, w związku z tym twórcy muszą dorzucić jakiś zabieg który przedłuży naszą rozgrywkę i bardzo możliwie przekona nas do wydania specjalnej, płatnej waluty gry zwanej "Platyną" na pośpieszenie pewnych rzeczy. Przykładowo... natychmiastowe wytworzenie przedmiotu, zakupienie potrzebnych elementów z rynku, czy chociażby do wymiany z innymi graczami. Bo tym... są w większości jedynie zainteresowani.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wraz z postępem i czasem rozegranym w wymienionym tytule orientujemy się stopniowo, że tak naprawdę w kółko robimy to samo. Grindujemy, nabijamy poziomy na naszych frame'ach, broniach i sojusznikach wspierających nas podczas rozgrywki. To smutny, jednak prawdziwy fakt. Przytrafił się on w wielu znanych nam tytułach gier typu MMORPG przykładowo jak World of Warcraft (mniejsza z tym porównaniem, chodzi o sam fakt, prawda?!). Wracając do samego Warframe... gra nie jest zła, jest wręcz świetna, bardzo przyjemna i wspaniale oprawiona. Jednak problematyka tego tytułu tkwi nie w samym gameplayu, twórcach czy nas - graczach - community. Problematyka tkwi w monotonności gry, wiecznego grindu zmuszającego nas do ciągłego powtarzania misji w kółko i kółko. Dlatego gra w pewnych momentach bywa sceptyczna i niezdecydowana nad pewnymi elementami. Raz... obdarza nas cudowną fabułą, a raz przydziela nam misje by nieustannie tkwić podczas jednej misji dopóki nie wykonamy danego elemtnu X razy. Warframe... jest wspaniały, mimo to po dłuższym czasie nużący. Tak czy owak gorąco polecany i niezapomniany. Viva la resistance!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez SanTur

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Rheinmetall Panzerwagen - najgorszy light X tieru?

Recenzja ChUcKxPoMpA
2

Pogrywamy kucharzem nieudacznikiem czyli recenzja cooking simulator 2019

Recenzja adrianos253
3

ARK: Survival Evolved (B2P) Pierwsze zwierzę Ark + porady

Poradnik Pythonek
4

Stardew valey. Zwykły symulator farmy?

Recenzja Macnut
5

Minecraft Top 5 zwierząt w minecraft

Recenzja Gergul
6

Sweet Amoris - Słodki Flirt Słodki flirt - recenzja polecam?

Recenzja Domino7784
7

FIFA 18- Jak zarabiać przed premierą gry?

Poradnik MichK
8

Słów kilka o ... Shaiya

Recenzja Klavres
9

World of Tanks 121 - Wszystko o tym czołgu!

Poradnik JestemKacper
10

Sonic - król platformówek 2D

Recenzja LiquidSnake
Chat